«Вакс міг показати Віді червону, але не дав навіть попередження»

Переглядів 161
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
Мирослав СТУПАР, екс-арбітр ФІФА.

«Говерла» — «Шахтар». Попри велику кількість забитих м’ячів, труднощів для Юрія Мосійчука не було. А фінальним акордом став реалізований пенальті, який арбітр цілком справедливо призначив за фол Каверіна проти Гладкого.

«Ворскла» — «Олімпік». Уже в дебюті Дитятьєв сфолив проти Громова у штрафному, тож Олександр Дердо справедливо вказав на «позначку».

«Металург» Зп — «Іллічівець». Юрій Грисьо провів матч на належному рівні, правильно призначив 11-метровий, коли Кузнецов збив Гриня. У той момент на полі було два м’ячі, але другий не заважав і не спричиняв труднощів для футболістів, отож не було сенсу зупиняти гру. Але несправедливо, що Грисьо не дозволив Матяжу перебити. Адже двоє захисників «Металурга» до удару увійшли в штрафний, причому, очевидно. Розумію, що арбітр не хотів ображати господарів, тим більше, за рахунку 0:0, отож просто проігнорував це. Наші судді зазвичай на таке реагують, коли мають місце крупні результати 3:0 чи 4:0, і вони дають повторити 11-мет­ровий. За великим рахунком, це не суттєва помилка, але треба зав­жди дотримуватись букви правил.

«Карпати» — «Чорноморець». Вийшов достатньо напружений матч, і Олександр Головков уперше провів гру без зауважень. На 22-й хвилині був момент, коли Мірошниченко завалився у штрафному після підкату Мартиненка, але було видно, що одесит першим доторкнувся до м’яча, а вже потім Мірошниченко перечепився через його ноги. Арбітр добре розібрався у цій ситуації.

«Металург» Д — Динамо». Помилки в Юрія Вакса були. На 6-й хвилині арбітр міг показати Віді червону картку за фол проти Лазича, але не дав навіть попередження. Причому, це було серйозне порушення. Як мінімум, жовта тут безсумнівна. Чому Вакс так ліберально поставився до захисника киян — незрозуміло. При тому, що Віда не просто порушив правила, а вибив Лазича з гри — капітан донеччан отримав удар між щитками, серйозно пошкодив гомілкостоп, і через травму згодом був замінений. Буквально за кілька хвилин, коли динамівці забивали перший м’яч, Кравець пресував захисника Прийму, й заволодів м’ячем не без допомоги фолу, адже рукою штовхнув захисника «Металурга» в спину, той втратив координацію й упав. А Кравець підхопив м’яч, передав його Ярмоленку, який забив. Можна сказати, що вибір місця був не на користь Вакса, який чекав, що захисники донеччан будуть виходити із своєї зони, але хтось віддав м’яч назад Приймі, і суддя, який виходив із центрального кола, міг просто не побачити порушення, яке було в штрафному. Кравець своїм тулубом перекривав Ваксу видимість. Очевидно, арбітр відчував, що було порушення, але яке — не бачив. Міг виручити асистент, але промовчав. Більше запитань до Вакса немає, в тому числі й у моменті з 11-метровим.

«Дніпро» — «Зоря». До Анатолія Абдули жодних претензій, на відміну від асистентів, які по разу зірвали небезпечні виходи. На 56-й хвилині Чертоляс неправильно визначив офсайд у Селезньова, а на 66-й Шудрик зафіксував офсайд, якого не було, в Будківського.