«Вакс справедливо призначив 11-метровий»

Переглядів 19
UkrFootball.ua
UkrFootball.ua
0 голосів
Мирослав СТУПАР, екс-арбітр ФІФА.

«Карпати» — «Олімпік». На 12-й хвилині Конде втратив м’яч, який підхопив Гуцуляк, прокинув повз Махарадзе, але воротар врізався в суперника, і той не зміг продовжити атаку. Арбітр Олександр Дердо витримав довгу паузу, а потім ухвалив рішення, яке підказав йому резервний арбітр Ярослав Козик. Призначення 11-метрового було справедливим, але не червона картка, бо не можна сказати, що Гуцуляк мав реальну можливість забити — Гришко встигав підстрахувати голкіпера, і треба було обмежитися жовтою карткою. Не було в діях Махарадзе і зайвої грубості, тим більше львів’янин продовжив гру. На 52-й хвилині арбітри правильно відмінили гол Худоб’яка, коли асистент Ярмолинський зафіксував в нього положення поза грою. Деякі експерти казали, що в таких ситуаціях треба діяти на користь атакуючої команди, адже положення було мінімальним — 20 см. Хотів би розтлумачити, що в правилах, циркулярах чи рекомендаціях немає такого визначення. Або є офсайд, або його немає. В даному моменті не було. Щодо вилучення Матяжа, то і перша картка, і друга були заслуженими.

«Зоря» — «Сталь». Микола Балакін, як і належить молодому арбітру, завжди старається бути сконцентрованим, по ділу давав картки. У моменті на 51-й хвилині, коли Кулач пробив у ближній кут і м’яч через дірку в сітці потрапив у ворота з зовнішньої сторони, Балакін чітко розібрався, але продовжив гру. Хоча треба було зупинити і покликати працівників стадіону, аби ті залатали цю дірку. А якби другий раз пробили і не побачив? Це похибка суто адміністративного характеру, через брак досвіду. Такі моменти треба контролювати.

«Олександрія» — «Металіст». На 65-й хвилині помилився асистент Шемека, який відмінив чистий гол олександрійців. Пішла атака, і м’яч від капітана харків’ян Довгого відскочив до нападника господарів, а Шемека не розібрався і підняв прапорець. Іван Бондар повинен був сказати своє слово, але не зробив цього. Добре, що ця помилка не вплинула на результат. Викликало питання вилучення Льопи. Друге попередження без сумнівів, але перше, за хвилину до цього, спровокував арбітр, який не помітив, що півзахисника «Металіста» штовхнув у груди захисник Сухоцький. Це викликало у Льопи природну апеляцію, за що він і отримав картку. В такій ситуації треба визнати свою помилку і знаходити компроміс з футболістом.

«Волинь» — «Металург». Олександр Головков установив рекорд, призначивши чотири 11-метрових в одні ворота. Але треба визнати, що всі пенальті були справедливими.

«Говерла» — «Шахтар». У дебюті досвідчений Анатолій Жабченко пропустив очевидний фол Рудька проти Тейшейри, який у штрафному прокинув м’яч мимо голкіпера, і той зачепив бразильця за ногу. Це 11-метровий і, скоріше за все, червона картка. Хоча я проти потрійного покарання в таких ситуаціях, адже голкіпер заробляє пенальті, залишає свою команду в меншості, ще й пропускає наступну гру.

«Динамо» — «Чорноморець». На початку другого тайму Петько притримав Ярмоленка за ліву руку, розвернув його, і Юрій Вакс справедливо призначив 11-метровий. При цьому арбітр покарав «гірчичниками» Петька і Гад­рані, який на компенсованих хвилинах ще й заробив вилучення за відвертий фол проти Буяльського. На 85-й хвилині після подачі Гусєва з лівого флангу захисник Калитов, блокуючи передачу, виставив руку, в яку і потрапив м’яч. Це 11-метровий, але Вакс не зреагував.