Віталій ФЕДОТОВ: «Наше завдання — виступити краще, ніж минулого року. Хоча б на одну позицію»

Переглядів 165
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Півоборонець «Іллічівця» розповів, як команда готується до весняної частини чемпіонату, та повідав про завдання маріупольського клубу на другу частину сезону

— Більшість клубів полетіли на тренувальні збори за кордон, ви ж вирішили надати перевагу Криму. Тобто виходить, що цілком нормально готуватися можна під час зимової перерви і в Україні. Розкажіть, як взагалі проходить тренувальний процес, на що в основному робиться акцент, які умови і чи не заважає вам погода?

— Не секрет, що Микола Петрович Павлов любить Ялту. І, як правило, «Іллічівець» на кожні збори приїжджає до Криму. Тобто це не несподіванка для нас. Самі збори ж проходять у нормальному, звичному режимі дворазових тренувань. Це у нас перший етап підготовки, і зрозуміло, що основні зусилля спрямовані перш за все на фізичну готовність. Стрибаємо, «царську доріжку» бігаємо і таке інше. Тобто усе йде за планом! Погода чудова — температура близько 12 градусів теп­ла. Щоправда, два дні лив дощ. Але погодні умови хороші — не холодно, не спекотно. Словом, оптимальна футбольна погода.

— Команда провела два матчі з першоліговим «Титаном і тамтешньою «Жемчужиною». Що ви можете сказати про ці матчі? Чи не вважаєте, що суперники такого рівня все ж занадто слабкі для команди, що нині займає дев’яту сходинку в прем’єр-лізі?

— Важко сказати. Ми граємо проти тих команд, які теж тут, у Ялті, перебувають, тому вибір у нас не дуже великий — це по-перше. А по-друге, на зборах більшість команд рівні за силою. Вони тільки-но повернулися з відпусток і ще не встигли відновити свої кондиції. І тим більше, ми зараз знаходимося під великими навантаженнями. Думаю, що кожна гра на зборах, не залежно від суперника, дає лише позитив. Повторюся, у нас тренування двічі на день, і на тлі втоми перевірити свої сили дуже корисно. Було два чудових спаринги, які ми провели, я гадаю, на високому рівні.

— От по цих двох матчах уже можна судити про якесь відновлення фізичних, ігрових кондицій чи поки зарано?

— Важко наразі сказати. Ми працюємо лише два тижні. Нині робимо акцент на фізичних вправах. Дуже багато бігаємо, і тому важко вести мову про кондиції. Думаю, в Туреччині, на других наших зборах, буде уже щось зрозуміло, а зараз ми тільки почали й попереду ще дуже багато роботи.

— Допоки триватиме тренувальний цикл в Ялті, і які подальші плани?

— У нас на 24 січня запланований останній спаринговий матч — проти «Олександрії». І потім їдемо додому. Заплановано два вихідних — 25 і 26 січня. А уже наступного дня вилітаємо до Туреччини. Там будемо розвивати награні комбінації, стандартні положення, більше уваги приділимо саме елементам тактики. На той період і більше спарингів заплановано.

— Як стосовно новачків у команді, якщо їх, звісно, можна так назвати, того ж таки Віценця, Чижова й Гречишкіна?

— Я би не сказав, що вони новачки у традиційному розумінні цього слова. Гречишкіна не було з нами рік, а Віценця і Чижова — лише півроку. Тому ми усі цих хлопців чудово знаємо. Таке відчуття, наче вони нікуди й не йшли з команди. Вони, як кажуть, свої і вливатися в колектив у них не було потреби — прийшли і відразу ж стали його частиною.

— Які цілі стоять перед командою на весняну частину чемпіонату?

— Наскільки я знаю, завдання у нас — виступити краще, ніж минулого року. На цьому й Микола Петрович наголошував: якщо ми посядемо на одну сходинку вище в підсумковій турнірній таблиці, ніж минулого року, — це уже буде для нас успіх (у сезоні-2012/2013 «Іллічівець» посів 9-те місце. — В. К.). А так, звичайно, потрібно у кожному матчі грати на перемогу, викладися на усі сто відсотків і чіплятися за кожне можливе очко.

— А про вихід в Лігу Європи поки не йдеться?

— Та ні, про єврокубки поки що мова не йде. Тобто президент клубу поки нам нічого такого не говорив…

— Кажуть, що якщо немає ніяких конкретних завдань перед командою, як от, приміром, вихід в єврокубки чи боротьба за місце в еліті, то налаштовувати себе на кожну гру важко. «Іллічівець» виглядає сильнішим за тих, хто потенційно може полишити прем’єр-лігу, і це йому поки не загрожує, а до зони Ліги Європи поки не дотягує. Як вдається з матчу в матч себе налаштовувати, якщо як таких глобальних цілей не прослідковується?

— У нас мета — кожен матч виходити на футбольне поле й повертатися в роздягальню переможцями. Звичайно, як і всі, ми хочемо спробувати себе у Лізі Європи, ми хочемо грати і в Лізі чемпіонів, це безумовно. Але для цього потрібно на кожен матч виходити максимально вмотивованими, демонструвати високий рівень майстерності й здобувати результат. Будуть перемоги, значить будуть нові вершини. Кожен матч — це свого роду випробування, яке ми повинні з гордістю проходити.

— І на завершення, з яким настроєм команда зібралася після відпусток, обійшлося без ексцесів?

— Настрій чудовий. У нас був місяць відпочинку, й тому усі вдосталь набралися сил. Встигли навіть скучити один за одним. А тепер почалася робота. Щоправда, займаємося, певно, не найулюбленішими для футболіста заняттями — бігаємо, але це поки що. Колектив у нас хороший, постійно один одного підтримуємо, особливо на тестах, коли і справді часом важко. У нас усе добре!

Віталій КРИЖЕВСЬКИЙ.

X