«Як тобі вдається мотивувати гравців?»: колишній капітан Дніпра згадав, як Павлов дивував Лобановського

Переглядів 917
Євген Чепур Євген Чепур
1 голос
«Як тобі вдається мотивувати гравців?»: колишній капітан Дніпра згадав, як Павлов дивував Лобановського
Сергій Дирявка. Фото: Google
Колишній захисник Дніпра Сергій Дирявка поділився спогадами про фізичні навантаження відомого українського тренера Миколи Павлова, під керівництвом якого виступав в Іллічівці.

У рамках підготовки до другого кола чемпіонату України Микола Павлов регулярно возив маріупольський Іллічівець до Ялти, де закладалася фізична складова футболістів.

В ексклюзивному інтерв'ю Fanday.net Сергій Дирявка поділився особливостями підготовки на зборах у Ялті у складі маріупольської команди. Уся методика була побудована за програмою легендарного Валерія Лобановського.

«За Павлова особисто для мене січень був місяцем-катастрофою. Збиралися ми 6-7 січня в Ялті. Відразу потужне навантаження, великі обсяги роботи. Ми часто перетиналися з Динамо на зборах у Ялті. Павлов усі тренування динамівців відвідував. Багато спілкувався на трибунах із Лобановським». 

За словами Дірявки, Лобавновський завжди дивувався, яку мотивацію Павлов використовував для гравців під час зимових зборів. 

«Мені розповідали, що Лобановський одного разу сказав Павлову: «Гаразд, у мене півфінал Ліги чемпіонів, цим я можу футболістів мотивувати. Заради чого Маріуполю такі навантаження, щоб посісти 6-8 місце? Як тобі вдається мотивувати своїх гравців?»

Також ексгравець Іллічівця розповів кумедну історію, пов'язану з Лобановським.

«Була ще історія. Їдемо ми на царську стежку, а Динамо повертається звідти. Сидячи в автобусі, Лобановський бере мікрофон і каже своїм гравцям: "Подивіться ось команда середнього рівня, не грає в єврокубках, але знаходить мотивацію, щоб виконувати такі навантаження».

Під час ігрової кар'єри Дирявка провів 276 ігор у Вищій лізі та виступав за:

  • Дніпро (1992-1995),
  • київський ЦСКА (1995-1996),
  • Кривбас (1996-1998)
  • Іллічівець (1998-2004).

Наразі Дирявка є головним тренером Гірника-Спорт, який виступає у Першій лізі.

Нагадаємо, що 68-річний Павлов тренував Маріуполь із 1997 по 2004 рр. і з 2012 по 2015 рр. Також у сезоні 1994/95 він виконував обов'язки головного тренера Динамо (13 матчів).