Їм уже немає куди відступати

Переглядів 36
UkrFootball.ua
UkrFootball.ua
0 голосів
Олександр ЗАВАРОВ, тренер збірної України:

— Судячи з попередніх матчів, команди перебувають у хороших фізичних кондиціях. Цікаво ж було слідкувати за перебігом гри у Кубку України між цими командами, а незабаром — за двома видовищними протистояннями «Дніпро» — «Динамо» та «Металіст» — «Шахтар»? Також важливо: названі команди мають мотивацію до максимального результату. Якщо минулого туру було два центральних поєдинки, то цього саме зустріч киян і харків’ян стане головною прикрасою уїк-енду. Двом колективам уже немає куди відступати: всі прагнуть потрапити в зону Ліги чемпіонів. У такому випадку їм просто необхідно набирати залікові пункти.

Хто сильніший на сьогодні? Складно сказати, а відповідь отримаємо лише по завершенні двобою. Хто майстровитіший, той вийде із цього протистояння переможцем. Думаю, що в «Динамо» та «Металісті» вистачає вправних виконавців і навіть зірок, тому все залежить винятково від того, як вони зможуть себе проявити. Не виключаю, що до цієї гри в обох командах пройде робота над помилками (особ­ливо враховуючи, як жахливо моментами грає оборона), тому, можливо, побачимо ці колективи в іще кращому вигляді.

Загалом, дивитися на нашу топ-четвірку стає все приємніше. Мені здається, вони вже всі заслужили визнання на міжнародній арені. Наведу приклад. Дивився в неділю вищезгадані центральні матчі туру, потім перемкнув на англійську та німецьку ліги — склалося враження, що поступово ми наближаємося до їхнього рівня. Отож, сподіваюсь, ніхто не зможе зіпсувати цей важливий поєдинок: ні суддівські помилки, ні вболівальники на трибунах тощо. У неділю на НСК «Олімпійський» буде справжнє спортивне свято, тому варто його належно сприйняти та оцінити.

Погоджуюсь із припущенням, що команда, котра цього дня поступиться, може практично прощатись із можливим чемпіонством. Відтак гра матиме банальну назву: за шість очок. До кінця турнірного шляху не так багато часу: якщо хочеш здобути золоті медалі, потрібно уникнути вірогідних помилок і осічок.

Утрата таких виконавців, як Гусєв і Хачериді, певна річ, не допоможе динамівцям. Олег із Євгеном довго були гравцями основи, тож у «синьо-білих» майже сформувався награний склад. Од себе можу лише побажати їм якнайшвидшого одужання та повернення до основного набору гравців Блохіна. Якщо кияни збиралися грати на кілька фронтів, то вони повинні бути готові до того, що кілька ключових гравців можуть випасти на певний час. У неділю також побачимо, чи Олег Володимирович знайде потрібних футболістів, аби закрити проблемні «діри».

Зазвичай говорять: хто грає вдома, тому більше надається преференцій. Уважаю, що в Києві збереться багато людей, які спонукатимуть своїх улюбленців до перемоги. Як тренер збірної, з етичних міркувань не можу віддати комусь перевагу. Відтак уболіватиму за хороший футбол.