«Закрити» Розенберга — зупинити «Мальме»?
Готовність. Шведи дуже тяжко пройшли шлях у груповий етап Ліги чемпіонів. У другому кваліфікаційному раунді їм протидіяв «Жальгіріс», із яким у рідних стінах «Мальме» нічого не зумів удіяти, розписавши суху нічию. Однак у Литві в напруженій боротьбі сильнішими були скандинави завдяки єдиному голу захисника Антона Тіннерхольма. Іще драматичнішим було протистояння шведів із «Зальцбургом» у третьому кваліфікаційному раунді. Австрійці в першому матчі перемогли — 2:0. Однак, очевидно, недооцінили суперника, й на виїзді поступилися, причому, граючи майже півгодини в більшості — 0:3 (за «Мальме» забивали серби Нікола Джурджич і Володимир Родич, а також капітан Маркус Розенберг). У раунді плей-оф шведи потрапили на «Селтик», який вважався фаворитом. Шотландці в першому матчі підтвердили свій статус, здобувши перемогу — 3:2 (дублем за «Мальме» відзначився норвезький півзахисник Йо-Інге Бергет, другий м’яч екс-гравець «Селтика» забив на 90+5-й хвилині). Проте в Мальме сильнішими були господарі — 2:0. Розенберг і Дедрік Боят, який забив у свої ворота, вивели «Мальме» в основний раунд турніру найсильніших команд Старого Світу.
У внутрішньому чемпіонаті, який проходить за системою весна-осінь, «Мальме» після 28 турів посідає скромну четверту сходинку, поступаючись АІКу, «Гетеборгу» та «Норрчепінгу».
Кадри. У останньому матчі чемпіонату, де «Мальме», так само як і «Шахтар», переміг суперника — «Кальмар» із рахунком 3:0 (двічі забив Розенберг і ще один м’яч у активі Бергета, який вийшов на заміну). У цьому матчі місце у воротах традиційно дісталося 34-річному Йохану Віланду, який є найдосвідченішим гравцем команди. Четвірку оборонців склали швед Тіннерхольм (1991 року народження), ісландець Карі Арнасон (1982 р. н.), уругваєць Феліпе Карвальо (1993 р. н.), якого у середині другого тайму замінив 19-річний швед Франц Брорссон, а також швед Па Конате (1994 р. н.). У півзахисті тренер Оге Харейде задіяв також четвірку виконавців: шведа польського походження Оскара Левіцкі (1992 р. н.), ганця Еноха Кофі Аду (1990 р. н.), шведа Магнуса Ейкрема (1990 р. н.), якого замінив 25-річний Бергет, і шведа Тобіаса Сана (1989 р. н.). У нападі грали Джурджич (1986 р. н.) і Розенберг (1982 р. н.). Останній є найзірковішим і небезпечним гравцем «Мальме». Він яскраво виступав за «Аякс», за який у 40 матчах забив 12 м’ячів. Але найбільшої популярності досяг у «Вердері», коли той очолював Томас Шааф. За п’ять років у складі бременців Розенберг зіграв 119 матчів і забив 38 м’ячів. Йому пророкували велике майбутнє, але фактурний нападник (зріст 185 см, вага 76 кг) не зміг пройти випробування англійською прем’єр-лігою, де у «Вест Бромвічі» за 28 матчів жодного (!) разу не відзначився. Проте, повернувшись на батьківщину, Розенберг знову взявся забивати м’ячі: у середньому відзначається в кожному другому матчі.
Стосовно наставника шведів Харейде, то в першому матчі групового турніру з ПСЖ він проявив тактичну гнучкість. За словами тренера, він помилився, вибравши початкову схему 3–5–2: «Сподівалися не дозволити парижанам занадто часто контролювати м’яч, однак із цим не впоралися, тож дозволили супернику забити практично на початку матчу. Важко грати проти такої команди, та ще й на виїзді. Можливо, ми занадто шанобливо поставилися до французів. Коли перейшли на схему 4-3-3, то команда стала виглядати краще, особливо в другій половині, коли ми діяли агресивніше».
Шанси. Колеги наголошують, що «Мальме» не варто недооцінювати, що з «Реалом» ця команда старалася не відсиджуватися в обороні, створила кілька гострих моментів, які просто не пощастило використати. Однак, на мій погляд, рівень «Шахтаря» на порядок вищий, ніж у шведів, отож, якщо донеччани покажуть увесь свій клас, не повинні втратити очки — навіть на виїзді. Тим більше, «гірники» після крупної перемоги над «Динамо» в гарному настрої підходять до прийдешнього поєдинку, відтак, якщо хочуть гарантувати собі третю сходинку й теоретичну можливість поборотися за друге місце, то обов’язково мають перемагати «вікінгів».
Сергій ТАЛИМОНЧИК.