«Житлобуд-1» оформлює чергове чемпіонство

Переглядів 144
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
Колектив із Харкова удруге поспіль тріумфує на зимовій першості

У заключний ігровий день зимової першості, окрім призерів змагань, визначилися й ті команди, котрі боролися за місця з п’ятого по восьме.

Попри складні погодні умови та накопичену втому, жодна з команд не грала абияк. Навіть у битві головних аутсайдерів нинішньої першості — столичного «Атекса» та маріупольської «Іллічівки», де, здавалося би, інтриги у принципі бути не може, дівчата билися до останнього. Зрештою, минулорічний бронзовий призер зимового чемпіонату — «Іллічівка», — двічі відзначившись забитими м’ячами в дебюті першої половини гри, зумів фінішувати на сьомому місці. Все ж військові дії на сході країни дуже боляче позначилися на «червоно-білих», котрі ледве зводять кінці з кінцями. Відтак добре, що «іллічі» взагалі продовжують функціонувати, тож у нинішньому стані й передостанню сходинку можна вважати для них успіхом. У матчі за 5–6 місця з аналогічним рахунком «Родина-Ліцей» обіграла дебютанта змагань — «Тернополянку». Тернопільські дівчата чинили гідний опір більш досвідченому опонентові, та дотягнути бодай до серії пенальті не змогли. У другому таймі спершу Юлія Семенюк відкрила рахунок, а потім Тетяна Полюхович з одинадцятиметрової позначки подвоїла перевагу своєї команди. Номінальним господарям, аби забити бодай гол престижу, забракло як сил, так і майстерності.

Жвавий інтерес як серед учасників змагань, так і вболівальників, викликав поєдинок за бронзові нагороди. Справа в тім, що матч на груповому етапі між «Житлобудом-2» та «Легендою» закінчився гучним скандалом. Уже після фінального свитка захисник харків’ян Китаєва навмисно пройшлася по гомілкостопу однієї з ключових виконавиць чернігівок — Козиренко. У підсумку, Козиренко наклали гіпс, й вона вибула на невизначений термін. А Тетяна за ганебний вчинок отримала червону картку та дискваліфікацію до кінця змагань. Тож у футболісток «Легенди» з’явилася реальна можливість помститися за свою партнерку та довести випадковість результату в попередньому матчі. Однак, як з’ясувалося, підопічні Володимира Кулика виявилися надто виснаженими як кадрово, так і фізично, щоби скласти гідну конкуренцію «Житлобуду-2». Вже в першому таймі кращий бомбардир зимової першості Яна Калініна скористалася помилкою голкіпера й відкрила рахунок. Другу сорокап’ятихвилинку легендівки розпочали жвавіше, однак були вимушені капітулювати вдруге. Щоправда, Шматко швидко відквитала один м’яч, й, здавалося б, відновила інтригу. Та надії чернігівок на загальний успіх поховала все та ж Калініна, яка записала на свій рахунок дубль і таким чином встановила остаточний рахунок. Підсумкові 3:1 залишили за медальним бортом «Легенду», а харків’янки вперше у своїй історії підіймаються на п’єдестал пошани.

На жаль, не вийшло боротьби й у фіналі, де чинний чемпіон країни «Житлобуд-1» легко розібрався з «Ятрань-Базисом» — 3:0. Розгром колективу з Уманського району розпочала Овдійчук, котра, вийшовши на рандеву з голкіпером, майстерно пробила в нижній кут. Повівши в рахунку, слобожанки стали діяти ще більш активніше, повністю заволодівши ініціативою. Зрештою, постійний штурм воріт «ятранців» призвів до того, що Мозольська забила два м’ячі-близнюки. У свою чергу, команда Пею була блідою та беззубою, практично нічого не створивши в атаці. По перерві слобожанки стали грати за рахунком і більше не соромили господарів, хоча мали для цього достатньо можливостей. Те, що уманки не пропустили у другому таймі, велика заслуга новачка «Ятрань-Базису» — воротаря Анастасії Клімової. Екс-гравець «Іллічівки» вийшла в другому таймі й неодноразово рятувала свою команду від чергового пропущеного м’яча.

По закінченні фінального поєдинку організатори спільно з партнерами зимової першості нагородили учасників змагань пам’ятними призами та визначили кращих гравців турніру. Кращим воротарем було визнано Дарину Бондарчук з «Тернополянки». Ліда Шпак удостоїлася звання кращого захисника турніру, а Таїсія Нестеренко з «Житлобуду-1» стала кращим півзахисником. У номінації «Кращий нападник» організатори нагородили Марію Михайлюк з чернігівської «Легенди», а Яна Калініна з «Житлобуду-1» з шістьма забитими м’ячами застовпила за собою звання найкращого бомбардира зимової першості. У номінації «Кращий гравець» та «Кращий молодий гравець», заснованої міжнародною організацією FifPro, нагородили відповідно Ірину Саніну (Житлобуд-1») та Віталіну Будаєву («Ятрань-Базис»). Крім того, кожній команді представники FifPro подарували по п’ять м’ячів.

Від себе хотілося б додати, що турнір в Умані дійсно пройшов на високому рівні, й організатори забезпечили всіх учасників чудовими умовами. Окрема подяка місцевим функціонерам, котрі ніколи не відмовляли в допомозі й завжди йшли назустріч у вирішенні будь-яких питань.