Зінченко дарма пішов: Ман Сіті обіграв Інтер і вперше виграв Лігу чемпіонів, завоювавши історичний требл

Переглядів 5472
Максим Недавній Максим Недавній
5 голосів
Фінальний матч Ліги чемпіонів сезону 2022/23 Фото: Getty Images
10 червня на стадіоні «Олімпійський» в Стамбулі Манчестер Сіті вперше став володарем Ліги чемпіонів, перегравши міланський Інтер з рахунком 1:0.
  • В суботу, 10 червня, відбувся фінальний поєдинок Ліги чемпіонів сезону-2022/2023 між Манчестер Сіті та міланським Інтером.
  • Гра пройшла на стадіоні «Олімпійський» в Стамбулі.
  • Обслуговав фінал найпрестижнішого клубного турніру польський рефері Шимон Марциняк.
  • Манчестер Сіті вдруге у своїй історії грав у фіналі ЛЧ. 2021 року містяни у своєму першому фіналі програли лондонському Челсі (0:1).
  • Міланський Інтер п'ять разів грав у фіналі Ліги чемпіонів, вигравши три рази – у 1964, 1965, 2010 роках.
  • Це була перша очна зустріч Інтера та Манчестер Сіті в офіційних матчах.
  • З 2016 по 2022 рр. кольори містян захищав Олександр Зінченко (128 матчів, два гола).

Стартові склади команд:

Ман Сіті: Едерсон, Аке, Рубен Діаш, Аканджи, Родрі, Стоунз, Гріліш, Гюндоган, де Брюйне, Бернарду Сілва, Голанд.

Запасні: Ортега, Карсон, Уокер, Філліпс, Ляпорт, Альварес, Серхіо Гомес, Марез, Перроне, Фоден, Палмер, Льюіс

Інтер: Онана, Бастоні, Ачербі, Дарміан, Дімарко, Чалханоглу, Брозович, Барелла, Думфріс, Джеко, Мартінес.

Запасні: Ханданович, Кордац, Гальярдіні, де Врей, Госенс, Корреа, Белланова, Аслані, Мхітарян, Д'Амброзіо, Шкріньяр, Лукаку

Перший тайм матчу пройшов на великих швидкостях і команди обмінялися декількома гострими моментами. Інтер не відсижувався на власній половині поля, а намагався знайти щастя біля воріт Едерсона.

Але все ж таки більш гострішими атаки були в англійців. Двічі за перший тайм Ман Сіті був близьким до взяття воріт.

На п'ятій хвилині матчу Сілва пробив з далекої відстані, але не влучив у ворота, а на 27-ій хвилині Голанд увірвався в штрафний майданчик та пробив по воротам Інтера, але воротар міланського клубу Онана врятував свою команду.

На 36 хвилині матчу Гвардіола провів вимушену заміну. На поле вийшов Фоден замість Де Брюйне.

Першу половину другого тайму команди провели здебільшого в боротьбі, без гострих моментів.

На 68-ій хвилині Родрі другим темпом підтримав простріл Бернарду з правого флангу штрафного! Манчестер Сіті повів у рахунку - 1:0!

▶️ Відео голу Родрі можна подивитися за посиланням

Через дві хвилини після пропущеного м'яча Інтер втратив супермомент, щоб зрівняти рахунок. Дімарко пробив головою з близької відстані, але влучив в поперечку, а після добивання м'яч потрапив у Лукаку.

До 80-ої хвилини футболісти обмінялися небезпечними моментами, але до взяття воріт вони не призвели.

Наприкінці поєдинку Інтер посилив тиск на ворота Едерсона, але на 88-ій хвилині втратив фантастичний шанс зрівняти рахунок. Лукаку бив головою з близької відстані, але Едерсон та Діаш спільними зусиллями врятували Манчестер Сіті.

Інтер програв Ман Сіті, фото: Getty Images

• Манчестер Сіті вперше у своїй історії здобув Лігу чемпіонів.
  • Блакитні виграли в цьому сезоні требл, перемігши в Лізі Чемпіонів, АПЛ та Кубку Англії (2:1 над МЮ).
  • Для наставника «містян» Хосепа Гвардіоли це вже третій трофей ЛЧ, попередні два він здобув з Барселоною в 2009 та 2011 рр.
  • В Суперкубку УЄФА Ман Сіті зіграє з Севільєю, яка перемогла в Лізі Європи.