Гол Довбика з передачі Циганкова допоміг Жироні обіграти Барселону: команда українців очолила Ла Лігу

Переглядів 12693
6 голосів
Артем Довбик та Віктор Циганков. Фото: Google
У центральному поєдинку 16-го туру іспанської Ла Ліги Жирона в каталонському дербі на виїзді переграла Барселону (2:1). Команда Мічела Санчеса закріпилась на чолі турнірної таблиці, відірвавшись від Реала на два очка.

Каталонське дербі видалося воістину розкішним. Тому, всі хто не дрімав пізнього недільного вечора, а спостерігав за перепетіями на «Естадіо Олімпіко», точно не пошкодували.

Жирона, яку до матчу в Барселоні вважали відвертим андердогом, вкусила, тобто забила, першою. Розкішну триходівку, яку розпочав пасом зі свого штрафного майданчика розпочав бразилець Ян Коуту, голом завершив українець Артем Довбик після пасу від Віктора Циганкова

Проте удар під дих Барсу не нокаутував: Роберт Левандовський, який востаннє до сьогодні забивав аж 12-го листопада, замкнув навіс з кутового від Рафіньї.

Але ще до перерви підопічні Мічела Санчеса знову вийшли вперед. У захисника Мігеля Гутьєрреса вселився Довбик! Не інакше, бо він сміливо увімкнув техніку і з-за меж штрафного майданчика немов з пращі, дав з лівої. Тут не допоміг би і Андрій Лунін, що вже казати про Іньякі Пенья.

По перерві гра була не менш цікавою.

Підсів заряд в Довбика і на 73 хвилині українця замінив тепер вже його дублер Крістіан Стуані, який феєрив у Кубку Іспанії (дубль у ворота Ауроки. 5:1 в підсумку, – прим. «УФ»). За п'ять хвилин отримав заслужений та достроковий відпочинок і Віктор Циганков.

Вже за відсутності Циганкова та Довбика, Жирона добила Барселону: Валері скористався неузгодженістю в захисті блаугранас і розстріляв Пенью. Тричі на «Естадіо Олімпіко» Барсі ще ніхто не забивав!

Ілкай Гюндоган ледь не зіпсував свято Мічелу Санчесу та його хлопцям, забивши в компенсований час, але... Пронесло, як-то кажуть.

І щоб не пити валідол, а куди смачніше шампанське, остаточно питання про переможця зняв Стуані вже на 90+5 хвилині.

▶️ Відео всіх голів у матчі Барселона – Жирона дивіться за ПОСИЛАННЯМ

Іспанія. Ла Ліга, 16-й тур

Барселона – Жирона 2:4 (1:2)

Голи: Левандовський, 19, Гюндоган, 90+1 – Довбик, 12, Гутьєррес, 41, Валері, 81, Стуані, 90+5.

• Після перемоги в Барселоні Жирона знову лідирує в чемпіонських перегонах Ла Ліги, маючи в активі 41-не очко. Відрив від Реала, який оступився в Севільї (1:1 проти Бетіса) складає два бали.
  • Барселона нині лише четверта з 34-ма пунктами у доробку.
  • В наступному турі Жирона вдома прийматиме Алавес. Поєдинок заплановано на 18 грудня. Початок гри о 22:00.
  • Барселона в турі номер 17 поїде в гості до Валенсії. Гра відбудеться 16 грудня. Стартовий свисток на «Местальї» прозвучить о 22:00 за Києвом.
  • Віктор Циганков в поточному сезоні провів за Жирону 15 матчів в усіх офіційних турнірах: три голи, три результативні передачі.
  • Transfermarkt оцінює 26-річного українця в 22 мільйони євро.
  • Артем Довбик зіграв за Жирону в сезоні 2023/2024 років 16 поєдинків: вісім голів, шість результативних передач.
  • Transfermarkt оцінює 26-річного українця в 15 мільйони євро.