Гроші Абрамовича на допомогу Україні: в Англії назвали людину, яка повинна розморозити кошти за продаж Челсі

Переглядів 2073
Владислав Лютостанський Владислав Лютостанський
2 голоси
Гроші Абрамовича на допомогу Україні: в Англії назвали людину, яка повинна розморозити кошти за продаж Челсі
Роман Абрамович. Фото: ФК Челсі
Відоме англійське видання повідомило ім'я, з яким пов'язують прискорення процесу передачі грошей з продажу Романом Абрамовичем Челсі на допомогу жертвам війни в Україні.

У травні 2022 року, через три місяці після початку повномасштабної війни РФ проти України, консорціум Todd Boehley-Clearlake Capital завершив процес покупки лондонського Челсі у Романа Абрамовича за 2,8 мільярда доларів.

Сам Абрамович був вимушений продати клуб через санкції, накладені на нього урядом Великобританії у березні 2022-го. Російський бізнесмен пообіцяв, що ці гроші будуть передані на потреби жертв війни в України. На сьогодні ці гроші досі є замороженими на банківському рахунку.

Попри те, що продаж клубу відбувся повністю в межах юрисдикції Великої Британії, міністри підписали в травні односторонню заяву з Європейською комісією, в якій зазначено, що гроші будуть витрачені «виключно» в Україні.

В Англії вважають, що зрушити процес з мертвої точки може новий міністр закордонних справ лорд Девід Кемерон. Колишній виконавчий директор ЮНІСЕФ у Великій Британії Майк Пенроуз пояснив свою позицію.

«Односторонню заяву можна відкликати в будь-який час. Це колишній прем'єр-міністр, який підвищив авторитет Великобританії в гуманітарній діяльності. Його партнерство в минулому зробило Великобританію, ймовірно, провідною гуманітарною нацією на планеті.

Я з нетерпінням чекаю можливості поговорити з ним, коли він повернеться зі своїх перших поїздок, і дуже сподіваюся, що він матиме бачення, як зробити це успішним».

Великі сподівання на Кемерона покладає і керівник організації «Save the Children» Джеймс Денеслоу.

«Як ми стверджували, кошти мають бути вивільнені та надані всім жертвам війни в Україні.

Незалежно від того, чи це в межах географічних кордонів України, підтримка українських біженців у Європі чи фінансування продовольчих програм у Східній Африці, де продовольча безпека загострилася з війною», – передає слова Пенроуза Telegraph Sport.

  • Заморожений банківський рахунок належить компанії Абрамовича Fordstam, яка раніше управляла Челсі.
  • Кошти мали використовуватися для проєктів у галузі охорони здоров'я, житла, освіти та сільського господарства як в Україні, так і за її межами.
  • Обмеження з боку уряду та ЄС можуть призвести до припинення підтримки біженців у момент, коли вони змушені залишати Україну.