«Криміналітет Луцька любив футбол і допомагав Волині»: як клуб заробляв гроші при Кварцяному у шалені 1990-ті

Переглядів 3221
автор Павло Клименко Павло Клименко
2 голоси
«Криміналітет Луцька любив футбол і допомагав Волині»: як клуб заробляв гроші при Кварцяному у шалені 1990-ті
Віталій Кварцяний. Фото: ФК Волинь
Легендарний український тренер Віталій Кварцяний, який більшу частину своєї кар’єри очолював Волинь, поділився спогадами, як клуб функціонував в 1990-х роках.

В ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» Володимир Кварцяний розповів, як Волинь виживала у 1990-ті.

«У Луцьку було 40 кримінальних бригад, але в мене з ними проблем не виникало. Вони постійно тусувалися на Варшавському ринку. Усі організації платили їм данину. По всій Україні стадіони віддавалися криміналітету під ринки, крім Луцька. У нас навпаки – мафія відганяла торгашів, щоб люди ходили на футбол. Криміналітет Луцька любив футбол і допомагав ФК Волинь».

Також легендарний тренер поділився спогадами про те, як Волині допомогли з футболістами.

«Якось допомогли привезти в ФК Волинь деяких футболістів, використовуючи свою силу і вплив. Десь п'ять трансферів ми так провернули. Вони не взяли з нас жодної копійки за свої послуги. Ми їм давали тільки кафе для вечірок». 

За словами Кварцяного, бандити допомагали клубу різними способами заробляти гроші.

«Іноді ми робили липові абонементи на футбол, а бандити допомагали їх поширювати. Приміром, стадіон вміщує 15 тисяч уболівальників, а ми випустили 25 тисяч абонементів, вони їх розвезли по заводах, кіосках, фермах. Потім привезли нам мішок грошей, яких ФК Волинь тоді дуже потребував. Ось такий був час, доводилося крутитися, щоб підтримувати клуб на плаву».

  • Влітку 2023 року Волинь була виключена з ПФЛ, бо не подала заявку про продовження тимчасового призупинення участі у змаганнях сезону 2023/24 та не сплатила членські внески.
  • На рівні української Прем'єр-ліги Волинь востаннє виступала у сезоні 2016/2017 років. 
  • Віталій Кварцяний чотири рази був головним тренером луцької Волині: 1988—1990, 1994—1996, 2001—2011 та в період з 2013 по 2017 рік.