Луческу хотів очолити легендарну команду, що вигравала Кубок чемпіонів: на заваді став син відомого диктатора

Переглядів 3469
Данило Моісеєнков Данило Моісеєнков
6 голосів
Луческу хотів очолити легендарну команду, що вигравала Кубок чемпіонів: на заваді став син відомого диктатора
Мірча Луческу. Фото: ФК Динамо
Мірча Луческу, який встиг попрацювати у Шахтарі та Динамо, раніше хотів очолити румунську Стяуа. Відомо, хто і як відмовив Містеру в його бажанні.

Колишній нападник Стяуа Віктор Піцурке розповів, що близько 40 років тому, коли він ще грав у футбол (наразі йому 67 років), Мірча Луческу хотів очолити цей румунський гранд.

Це відбулося незадовго до того, як Стяуа виграла Кубок європейських чемпіонів сезону 1985/86, а саме у кампанії 1984/85. Однак син тодішнього диктатора Румунії Ніколае Чаушеску – Валентин, який курирував бухарестський гранд, відмовив Луческу через його динамівське минуле.

Нагадаємо, що Мірча грав у бухарестському Динамо в періоди з 1963 по 1965 і з 1967 по 1977 рр.

«Містер Луческу хотів бути тренером Стяуа. Так! Але Пан Валентин сказав йому: «Мірча, ти не можеш тренувати Стяуа, ти динамівець. Але я зроблю так, що ти підеш у Динамо тренером.

Проте я прошу тебе бути чесним, грати красиво, щоб не було більше «не знаю чого, не знаю як...».

Окрім цього, Піцурке зазначив, що Стяуа ймовірно не виграла би головний європейський трофей з Луческу в якості тренера.

«Виступи команди були б кращими, якби тренером був Луческу? Я так не думаю, в першу чергу, це був би не той склад, який був. Якби Луческу прийшов, він, напевно, привіз би своїх гравців з Хунедоари, як він це робив у Динамо.

Він довіряв певним гравцям, що є нормальним, чи не так?», – приводить слова ексфорварда iAM SPORT з посиланням на Orange Sport.

  • Луческу в якості тренера працював у Корвінулі, збірній Румунії, Динамо Бухарест, Пізі, Брешії, Реджані, Рапіді з Бухаресту, Інтері, Галатасараї, Бешикташі, Шахтарі, Зеніті, збірній Туреччини та Динамо Київ.
  • Донецький клуб він очолював з 2004-го по 2016 рр., вигравши з ним 22 трофеї, серед яких Кубок УЄФА-2009.
  • Головним тренером киян Луческу був з 2020-го по 2023-1, і за цей час він взяв три титули.