Португалія вирвала перемогу над Чехією у матчі Євро-2024: Роналду став рекордсменом

Переглядів 3548
Їндржик Станек тягне удар від Кріштіану Роналду. Фото: УЄФА
У завершальному поєдинку першого туру групового етапу Євро-2024 збірна Португалії на характері перемогла Чехію (2:1). Героєм «європейських бразильців» став не Роналду, а Консейсау.
  • Роналду – перший гравець в історії, який зіграв на шести чемпіонатах Європи поспіль.
  • Пепе (41 рік, 113 днів) і Кріштіану Роналду (39 років, 134 дні) стали двома найстаршими польовими гравцями, які виступали на чемпіонатах Старого світу.

Перший тайм поєдинку у Лейпцигу, який пройшов під акомпанемент незначних опадів, зливою голів не потішив. Та й моментів обох команд було обмаль – один.

Під кінець тайму відмінну нагоду мав лідер Португалії Кріштіану Роналду, однак з його ударом впорався Їндржик Станек.

Щодо чехів, то вони за 45 хвилин не спромоглися завдати бодай одного удару у ствір воріт, які захищав Діогу Кошта.

По перерві команда Івана Гашека продемонструвала дива реалізації, трансформувавши в гол перше ж влучання у ствір: класний дальній удар вдався півзахиснику празької Славії Лукашу Проводу.

▶️  Відео голу Лукаша Провода дивіться за ПОСИЛАННЯМ

Однак втримати перемогу чехи не зуміли. Спершу вирівняв рахунок для «європейських бразильців» не Роналду, а Робін Гранац, який відзначився автоголом.

▶️  Відео автогола Робіна Гранаца дивіться за ПОСИЛАННЯМ

А найрезонансніший, здавалося б,  момент гри трапився на 87-й її хвилині. Діогу Жота після асисту-скидання від КріРо вдруге пробив Станека, але судді на ВАРі підказали  Марко Гвіді, що у Роналду в момент передачі було положення поза грою.

Все плавно йшло до нічиєї, але проти був «джокер» португальців Франсіску Консейсау, який вирвав перемогу для Португалії на другій компенсованій хвилині гри, вийшовши на поле на 90-му оберті хвилинної стрілки.