«Скаути Бенфіки відповіли»: український голкіпер розкрив секрет потрапляння в португальський гранд

Переглядів 494
Артем Жилінський Артем Жилінський
3 голоси
«Скаути Бенфіки відповіли»: український голкіпер розкрив секрет потрапляння в португальський гранд
Ігор Костенко. Фото: Бенфіка
Український воротар португальської Бенфіки, за яку також виступає Анатолій Трубін, Ігор Костенко розповів, як зумів потрапити до такого іменитого клубу.

В ексклюзивному інтерв’ю для сайту «Український футбол» Ігор Костенко висловився щодо пошуку нового клубу після початку війни в Україні. Голкіпер заявив, що надсилав європейським командам е-мейли, але зазвичай відповідали, що перегляд можливий пізніше.

«Ми шукали академію в будь-якій країні. Написали безліч звернень та е-мейлів до різних академій Європи. У той момент ми не думали про повноцінну зміну клубу, це був пошук тимчасового базування для тренувань, щоб не втрачати час і форму. Відповіді отримували, здебільшого, про співчуття щодо ситуації в Україні і про можливість переглядів влітку». 

Бенфіка вирішила дати шанс Костенку. Клуб купив йому квитки і футболіст почав проходити тестові тренування. Через два тижні гравцю запропонували залишитися.

«А ось скаути Бенфіки відповіли, що готові подивитись мене зараз, відправили нам квитки на літак і через декілька днів я був у Португалії, готовий до перших тестових тренувань. На той момент Федерація футболу Португалії у порядку винятку дозволила реєструвати українців у португальські команди.

Через два тижні мені запропонували залишитись на діючий і наступний сезон. У той же тиждень я вже був офіційно у складі Бенфіки на міжнародному турнірі Iber Cup», – сказав Костенко.

  • Ігор Костенко проводить у складі «орлів» уже третій рік, але контракт (тренувальний) підписав тільки коли йому виповнилося 16 років.
  • Дана угода гарантує клубу наявність певних прав на гравця до того, як він досягне повноліття і зможе підписати повноцінну угоду. Клуб бере на себе відповідальність за, наприклад, харчування гравця, його проживання в належних умовах, медичне обслуговування.
  • Костенко з семи років тренувався в системі київського Динамо.