Легіонер Динамо приніс Блохіну дебютну перемогу, матчі збірної: 28 березня — цей день в історії українського футболу

Переглядів 920
Владислав Лютостанський Владислав Лютостанський
3 голоси
Легіонер Динамо приніс Блохіну дебютну перемогу, матчі збірної: 28 березня — цей день в історії українського футболу
Раффаель, фото: ФК Динамо Київ
«УФ» — часопис, який кожен день представляє вам найкращих українських футболістів і тренерів, пригадує пам'ятні події та матчі. Отже, хто святкує сьогодні день народження, що цікавого сталося в цей день в минулому?

28 березня 1985 року у місті Форталеза народився Раффаель Каетану де Араужу – нападник київського Динамо, берлінської Герти та менхенгладбаської Боруссії, двічі чемпіон Швейцарії.

Вихованець бразильського Жувентуде з 2003 року виступав у чемпіонаті Швейцарії, де захищав кольори таких клубів, як Кьяссо та Цюрих. У складі останніх Раффаель двічі завойовував золоті медалі елітного дивізіону.

З 2018 по 2012 рік бразилець грав за берлінську Герту, забивши 39 голів, оформивши 32 асисти за 163 поєдинків в усіх офіційних турнірах. 

Влітку 2012-го Раффаель став гравцем київського Динамо, яке заплатило за гравця німецькому клубові 9 млн євро. За увесь час в складі біло-синіх нападник провів усього 13 матчів, забивши лише один гол та оформивши три результативні передачі. 

До речі свій єдиний гол нападник забив у першому матчі Олега Блохіна на чолі київського Динамо у сезоні 2012/13 в поєдинку проти луганської Зорі (1:0).

Відео єдиного голу Раффаеля за Динамо:

У 2013 році на правах оренди виступав за Шальке, якому ця оренда обійшлася у 1 млн євро.

Після повернення з Німеччини Рафаель тепер вже назавжди покинув київським клуб, ставши гравцем менхенгладбаської Боруссії. Клубу трансфер бразильця обійшовся у 5 млн євро. У складі цієї команди провів найбільше матчів у власній кар’єрі – 199 (71 гол, 33 асисти).

У сезоні 2021/22 Раффаель виступав за словацький Погроньє. Після перерви у кар’єрі бразилець знову почав грати у футбол влітку 2023-го, ставши футболістом німецького Ай-Ілдизспор (аматорський рівень). 

28 березня 2001 року на стадіоні «Міленіум» у Кардіффі пройшов матч другого туру відбору на ЧС-2002, в якому збірна Уельсу приймала Україну.

Після провального нічийного результату команди Валерія Лобановського у поєдинку першого туру кваліфікації на ЧС-2002 в матчі з Білоруссю (0:0). Ще й напередодні гри з Україною валлійська футбольна федерація святкувала своє 125-річчя.

Вже на початку гри після подачі Гарі Спіда форвард господарів Джон Хартсон відкрив рахунок. Українська команда зуміла повернути паритет лише у другому таймі – це Андрій Несмачний асистував на Андрія Шевченка.

Таким чином команда Лобановського набрала усього два залікові пункти у перших стартових турах відбору на мундіаль, хоча спокійно мала здобувати шість. Під кінець гри з Уельсом через погане самопочуття тренерську лаву покинув сам Валерій Васильович.

Відбір на чемпіонат світу, другий тур

Уельс – Україна – 1:1 (1:0)

Голи: Хартсон, 11 – Шевченко, 52

  • Уельс: Джонс, Ділейні, Бернард, Мелуїлл, Пейдж, Робінсон, Джонс (Девіс, 55), Белламі, Хартсон (Сондерс, 70), Спід, Гіггз.
  • Україна: Шовковський, Лужний, Несмачний, Головко, Ващук, Тимощук, Шевченко, Попов (Мелащенко, 70), Яшкін, Воробей, Ребров (Кардаш, 46).

28 березня 2007 року на стадіоні «Чорноморець» в Одесі пройшов матч п’ятого туру відбору на ЧЄ-2008, в якому збірна України приймала Литву.

Українська команда суттєво переважала за моментами литовських колег, однак реалізувати одну зі своїх можливостей зуміла лише на початку другого тайму. Після подачі Максима Калиниченка відзначився Олег Гусєв, завдавши точного удару у кут воріт суперника.

На той момент підопічні Олега Блохіна з 12 очками посідали перше місце у групі з Шотландією, Францією, Італією, Литвою, Грузії та Фарерських островів.

Відбір на чемпіонат Європи, п’ятий тур

Україна – Литва – 1:0 (1:0)

Гол: Гусєв, 47

  • Україна: Шовковський, Єзерський, Кучер, Русол, Несмачний, Гусєв (Воробей, 80), Тимощук, Михалик (Шелаєв, 70), Калиниченко (Чигринський, 82), Воронін, Шевченко.
  • Литва: Грибаускас, Клімавічюс, Скерла, Жвіргждаускас, Паулаускас, Шемберас, Станкевичус, Савенас (Калонас, 51), Морінас (Гедгаудас, 56), Данилевичус, Пошкус (Радзінявічус, 65).

28 березня 2016 року на НСК «Олімпійський» у Києві пройшов контрольний поєдинок, в рамках якого зустрічалися збірні України та Уельсу.

Гості прибули до столиці України навіть у своєму не найсильнішому складі. Хоча і цього вистачило, аби створити проблеми голкіперу синьо-жовтих Андрію Пятову.

Попри чисельні небезпечні моменти біля наших воріт єдиний гол у цій грі забили саме підопічні Михайла Фоменка. Після виконання штрафного від Руслана Ротаня голом відзначився Андрій Ярмоленко, який стояв на розі воротарського майданчика, та після розвороту завдав точний удар своєю правою ногою.

Контрольний матч

Україна – Уельс – 1:0 (1:0)

Гол: Ярмоленко, 28

  • Україна: Пятов, Федецький, Хачеріді, Кучер, Шевчук, Ротань (Сидорчук, 59), Степаненко, Ярмоленко, Коваленко, Гармаш, Зозуля.
  • Уельс: Геннессі, Честер, Вільямс (Річардс, 65), Бен Девіс, Ґантер, Тейлор (Генлі, 72), Аллен, Г’юз (Ледлі, 79), Вільямс (Макдональд, 61), Лоуренс (Бредшоу, 73), Черч (Воукс, 61).

1897 — нар. Зепп Гербегер (Німеччина) — тренер, який привів збірну ФРН до перемоги на чемпіонаті світу-1954.

1940 — нар. Луїс Кубілья (Уругвай) — легендарний уругвайський футболіст, який зібрав велику колекцію нагород і як гравець, і як тренер.

1958 — нар. Стів Булл (Англія) — граючи в 3 дивізіоні, дебютував у національній збірній. Граючи в другій лізі, завоював бронзову медаль чемпіонату світу.

1975 — нар. Іван Ельгера (Іспанія) — захисник «Реала», переможець ЛЧ 2000, 2002 рр.

1985 — нар. Стів Манданда (Франція) — найкращий воротар чемпіонату Франції останніх років.

X