Один із найдорожчих легіонерів Динамо, Юран забив Барселоні: 20 березня – цей день в історії українського футболу

Переглядів 1150
Аватар Владислав Лютостанський Владислав Лютостанський
10 голосів
Один із найдорожчих легіонерів Динамо, Юран забив Барселоні: 20 березня – цей день в історії українського футболу
Дерліс Гонсалес. Фото: ФК Динамо
«УФ» – часопис, який кожен день представляє вам найкращих українських футболістів і тренерів, пригадує пам'ятні події та матчі. Отже, хто святкує сьогодні день народження, що цікавого сталося в цей день в минулому?

20 березня 1989 року у місті Алчевськ (Луганська область) народився Максим Ковальов – вихованець донецького Шахтаря, багаторічний захисник кропивницької Зірки та Інгульця, переможець Першої ліги, фіналіст Кубка України.

Cвій футбольний шлях Ковальов розпочинав у донецькому Шахтарі, де за увесь зіграв лише одну гру за першу команду. Свій єдиний матч за основу «гірників» Максим провів у останньому турі чемпіонату України сезону 2006/07 в поєдинку проти запорізького Металурга (0:2), відігравши усі 90 хвилин матчу.

Також Ковальов пограв за маріупольський Іллічівець, луганську Зорю та алчевську Сталь. Понад 60 поєдинків захисник провів у футболці кропивницької Зірки, разом з якою став переможцем Першої ліги у сезоні 2015/16.

 У 2018 році Максим перебрався в Інгулець, пройшовши з командою шлях від Першої ліги до елітного дивізіону. В сезоні 2018/19 разом з Інгульцем дійшов до фіналу Кубка України, де розгромно поступився рідному Шахтареві (0:4). У клубі з селища Петрова провів найбільше матчів у власній кар’єрі – 98 (шість голів та асист).

Влітку 2023-го на правах вільного агента приєднався до новачка УПЛ – черкаського ЛНЗ. У цьому сезоні Ковальов провів вісім матчів за свій новий клуб, у яких відзначився одним голом.

Максим Ковальов. Фото: ФК ЛНЗ

20 березня 1991 року на стадіоні «Камп Ноу» пройшов матч-відповідь 1/4  фіналу Кубка кубків УЄФА, в якому київське Динамо зустрічалося з каталонською Барселоною.

Після мінімальної поразки у першій грі (2:3) підопічні Анатолія Пузача ще зберігали шанси на вихід до півфіналу турніру. Справжню надію вболівальникам біло-синім подарував нападник Сергій Юран, який в один дотик замкнув передачу Віктора Мороза. Пізніше Юран мав ще один шанс відзначитися у воротах каталонців, однак змарнував його, пробивши вище.

На 89-й хвилині гол Гільєрмо Амора поховав сподівання динамівців Києва, коли завдав точного удару з меж штрафного майданчика у дальній кут воріт Олександра Жидкова. 

У підсумку Барселона дійшла до фіналу Кубка кубків УЄФА 1990/91, де мінімально поступилася англійському Манчестер Юнайтед (1:2), перемогу якому своїм дублем приніс Марк Г'юз.

Кубок кубків УЄФА, 1/4 фіналу, матч-відповідь

Барселона – Динамо – 1:1 (0:0), перша гра – 3:2

Голи: Юран, 66 – Амор, 89

  • Барселона: Субісаррета, Нандо, Феррер, Куман, Серна, Бакеро, Еусебіо Сакрістан, Стоїчков (Ортега, 85), Салінас (Гойкоечеа, 80), Амор, Бегірістайн.
  • Динамо: Жидков, Лужний, Беца, Деркач, Шматоваленко, Ковалець, В.Мороз, Заєць, Саленко, Юрченко, Юран.

20 березня 1992 року у селищі Семенівка (Полтавська область) народився Олег Бараннік – нападник академії київського Динамо та полтавської Ворскли.

Починав з полтавської Молоді, звідки у 2008 році перебрався до академії Динамо. Разом з киянами у 2009-му став чемпіоном серед 17-річних.

Вже у 2010 році повернувся на Полтавщину, ставши гравцем місцевої Ворскли. У її складі за сім років на контракті провів 71 матч, в яких забив п’ять голів та оформив три результативні передачі.

Найяскравішим моментом у кар’єрі Баранніка став його дубль після виходу на заміну в матчі плей-оф за вихід у Ліги Європи проти бухарестського Динамо (3:2). Олегу знадобилося усього 14 хвилин, аби перевернути хід тієї гри.

Пізніше Бараннік виступав за Гірник-Спорт, ФК Полтава, Нафтовик-Укрнафта, Авангард (Краматорськ). Останні роки Олег грає на чемпіонат Полтавської області. Спершу виступав за Стандарт (Нові Санжари), а у 2023-му був гравцем ФК Рокита, за який забив чотири голи у шести матчах.

Олег Бараннік. Фото: Google

20 березня 1994 року у місті Луке народився Дерліс Гонсалес – вінгер лісабонської Бенфіки, Базеля та київського Динамо, чемпіон Парагваю, Швейцарії та України.

У 2012 році за 1 млн євро перебрався з парагвайського Рубіо Нью до структури Бенфіки, однак за першу команду «орлів» так і не зіграв. Після вдалих виступів на правах оренди за клуби з батьківщини – Гуарані та Олімпія – за 3 млн євро був проданий у Базель. Разом з червоно-синіми став чемпіоном Швейцарії у сезоні 2014/15. Усього за Базель Дерліс провів 35 матчів, забив шість голів та оформив 10 результативних передач.

Влітку 2015-го Гонсалес за 9,4 млн євро перейшов у київське Динамо. Цей трансфер входить у п’ятірку найдорожчих придбань біло-синіх за всю історію. Дерліс був покликаний замінити колишню зірку киян Джермейна Ленса, але з цим завданням не впорався.

За 85 матчів у складі Динамо Гонсалес забив 12 голів та оформив 15 асистів, однак так і не зумів стати справжнім лідером команди, згодом програвши конкуренцію молодому Віктору Циганкову. Водночас разом з динамівцями Дерліс став переможцем чемпіонату та Суперкубка України.

На правах оренди вінгер виступав за бразильський Сантос (44 матчі, чотири голи, сім асистів), а у лютому 2020-го був проданий в парагвайську Олімпію за 5,05 млн євро. У складі свого нинішнього клубу встиг вже двічі стати чемпіоном Парагваю. Усього ж за Олімпію Гонсалес провів 118 поєдинків: 41 гол, 20 асистів.

Також на рахунку Дерліса є 50 ігор за національну збірну Парагваю, в яких він забив дев’ять голів та оформив три результативні передачі. Гонсалес був учасником трьох Кубків Америки, на яких сумарно провів 11 ігор, забивши два голи.

Дерліс Гонсалес. Фото: ФК Динамо

20  березня 1999 року на стадіоні імені Бориса Пайчадзе пройшов контрольний матч, в якому збірна України зустрічалася з командою Грузії.

У цей день 25 років тому підопічні Йожефа Сабо зустрічалися з командою Володимира Гуцаєва. Єдиний гол у поєдинку в Тблісі місцеві вболівальники побачили аж під завісу другого тайму. Це Сергій Коновалов протягнув м’яч з центра поля та несподівано для воротаря суперників здалеку завдав результативний удар, встановивши остаточний рахунок у грі.

Контрольний матч

Грузія – Україна – 0:1 (0:1)

Гол: Коновалов, 77

  • Грузія: Грішікашвілі, Каладзе, Балашвілі, Тархнішвілі, Церетелі, Джанашвілі (Алексідзе, 26), Немсадзе (Гахокідзе, 76), Чхаїдзе, Кобіашвілі, Деметрадзе, Поцхверіа (Ашветіа, 53). 
  • Україна: Воробйов (Шовковський, 46), Кирюхін, Головко (Ващук, 46), Коваль, Микитин, Попов, Кардаш (Гусін, 46), Ковальов, Нагорняк (Цихмейструк, 75), Калитвинцев (Коновалов, 46), Скаченко (Мізін, 80).

Найкращі букмекери
100000 грн
9.9
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
Ліцензія КРАІЛ № 559 від 05.12.2024
Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся правил (принципів) відповідальної гри