Чергові перемоги Кучера та Йовічевіча, дуже висока загальна результативність. Підсумки 11-го туру УПЛ

Переглядів 9518
Олександр Кучер. Фото: Дніпро-1
Шахтар, Дніпро-1 та Зоря здобули різні за змістом перемоги, Едмар на чолі Металіста 1925 знову програв з великим рахунком, Буяльський забив Чорноморцю Григорчука та відірвався в перегонах бомбардирів ‒ «УФ» підсумовує черговий тур УПЛ.

11-й тур української Прем’єр-ліги вийшов дуже результативним – у восьми матчах команди забили 29 голів. Чергові перемоги здобули лідери чемпіонату, Дніпро-1 та Шахтар. Зоря та Олександрія продовжили свої серії, а Едмар на чолі Металіста 1925 вдруге поспіль поступився з великим рахунком. Динамо завдяки голам своїх лідерів впевнено здолало Чорноморець.

Сайт «Український футбол» розбирає головні події та факти чергового туру української Прем’єр-ліги.

Дебютний гол туру: перший м’яч Василя Кравця приніс Ворсклі перемогу над ФК Львів

Кравець перейшов у Ворсклу в літнє трансферне вікно та одразу почав показувати якісний футбол. Атаки полтавців лівим флангом з підключенням Василя становили загрозу для багатьох суперників.

Лівий захисник Ворскли встиг відзначитись двома результативними передачами в перших семи зустрічах. І от нарешті Кравець забив сам, вдало підключившись на розіграш кутового. Цей гол став для 25-річного футболіста дебютним в українській Прем’єр-лізі та взагалі лише другим у професійній кар’єрі.

Ворскла мала забивати більше, але знов далася взнаки стара хвороба команди Віктора Скрипника – низька реалізація моментів. Хоча той факт, що полтавці створили біля воріт ФК Львів багату кількість гостроти, вказує на те, що команда знаходиться на вірному шляху.

Колектив Олега Дулуба знову не вразив – безвиграшна серія ФК Львів складає вже шість матчів. В наступному турі очікуємо запекле львівське дербі з Рухом, в якому обидвом суперникам потрібно набирати очки.

Драматична розв’язка туру: Зоря вирвала перемогу над Металістом на останній компенсованій хвилині

Команда Патріка ван Леувена підходила до матчу з Металістом з серією з трьох поспіль сухих перемог. Очікувалось, що у Зорі не виникне проблем і в поєдинку з харків’янами.

Перший тайм підтвердив передматчеві розклади – луганці створили безліч нагод біля воріт голкіпера Ореста Костика, на рахунку якого сім сейвів тільки до перерви.

Однак забити луганцям в першій половині зустрічі не вдалось, а тренерський штаб Металіста вніс корективи в гру своєї команди. «Жовто-сині» почали застосовувати високий пресинг та намагались швидко переходити з оборони в атаку, що призвело до двох голів в ворота Дмитра Мацапури.

Втім, нарешті і гравці луганців почали реалізовувати створені нагоди. Кінцівка матчу вийшла драматичною – на 88-й хвилині, за рахунку 2:1 на користь суперника, ван Леувен випустив на заміну Дмитра Мишньова, який в першому ж епізоді зрівняв рахунок. А вже на останній хвилині компенсованого часу Зоря дотиснула Металіст завдяки вдалому підключенню захисника Арсенія Батагова та хавбека Євгена Шахова на кутовий.

Зоря здобула четверту поспіль перемогу та закріпилася на третьому місці. Металіст за грою в другому таймі сподобався, проте якщо враховувати першу половину зустрічі, то перемогу луганців можна вважати цілком справедливою.

Дублі туру: Рибалка та Третьяков забили по два м’ячі в ворота Колосу в матчі з трьома пенальті

Олександрія під керівництвом Юрія Гури підтвердила, що є одним з відкриттів сезону. Команда впевнено розібралась з ковалівським Колосом на домашньому стадіоні «Ніка».

Вперше в стартовому складі олександрійців вийшов вихованець Динамо, форвард Артем Шулянський. Проте героєм зустрічі став інший екс-динамівець Сергій Рибалка, який відкрив рахунок ефектним дальнім пострілом, після чого ще й реалізував пенальті. Ще один дубль на рахунку Максима Третьякова, який забив вже чотири м’ячі в поточному сезоні та наздогнав Андрія Цурікова в списку бомбардирів Олександрії.

Команда Гури не програє вже на протязі двох місяців – чотири перемоги та дві нічиї. Дуже цікаво буде подивитись на Олександрію наприкінці першої частини сезону – на команду очікують зустрічі з Динамо, Зорею та Дніпром-1.

А от Колос продовжує розчаровувати. До проблем в атаці додалась погана гра в обороні. З останніх шести матчів ковалівці лише в одному змогли забити з гри – в минулому турі в ворота Вереса. Здається, що лідерство команди Вишняка перед міжнародною паузою в вересні було випадковим. Тоді команді пощастило зустрітись з суперниками, які підійшли до сезону ще менш підготовленими ніж колектив з Ковалівки.

Розгром туру: Едмар на чолі Металіста 1925 зазнав другої поспіль поразки з великим рахунком

Верес легко розібрався з Металістом 1925, продемонструвавши дуже непогану реалізацію. Команда під керівництвом Юрія Вірта лише втретє за історію виступів в УПЛ забила в ворота суперників більше ніж два голи.

Це стало можливим через розбалансованість Металіста 1925. Харків’яни вже два тижні як працюють з новим тренерським штабом, але з кожним матчем виглядають все гірше.

Поки що невідомо, чим займаються на тренуваннях Едмар та Олег Голодюк, але Металіст 1925 майже не створює моментів біля воріт суперників, проте постійно помиляється в захисті. В другому таймі, як і в матчі минулого туру проти Зорі, було враження, що грають команди з різних ліг. Тому цілком ймовірно, що цього сезону на харків’ян очікує складна боротьба за збереження місця в українській Прем’єр-лізі.

В наступному турі відбудеться довгоочікуване харківське дербі. Якщо на початку сезону Металіст 1925 під керівництвом тодішнього тренера Валерія Кривенцова вважався би фаворитом протистояння, то тепер команда Едмара та Голодюка буде радіти і нічийному результату.

Дебютанти туру: Йовічевіч використав ротацію в матчі з Інгульцем та впевнено переміг

Після розгромної поразки від німецького Лейпцигу та вильоту з Ліги чемпіонів наставник Шахтаря Ігор Йовічевіч вдався до експериментів. Календар посприяв цьому – в суперниках «гірників» був петровський Інгулець, який ще жодного разу не перемагав в поточному сезоні.

В стартовому складі Шахтаря вперше з’явилися молоді півзахисники Дмитро Криськів та Олег Очеретько, а в другому таймі на заміну вийшли хавбек Дмитро Топалов та захисник Едуард Козик, які зіграли свої дебютні матчі за «гірників». Цікавим виглядав вибір Йовічевіча на позиції правого захисника – її закривав номінальний центрбек Валерій Бондар.

Вийшло переконливо – Шахтар легко обіграв петровську команду, яка жодного разу не влучила в площину воріт Анатолія Трубіна. Дублем відзначився форвард Данило Сікан, для якого ці голи стали першими після прикрого промаху в Глазго. Результативні дії мають додати впевненості молодому нападнику.

Лідери «гірників» отримали час на перепочинок та підготовку до більш складних матчів. Вже наступного тижня Шахтар зіграє одразу два непрості поєдинки – проти Вереса та Зорі.

Заміна туру: Олексій Гуцуляк, який пропустив три матчі Дніпра-1, вийшов з лави запасних та допоміг команді здобути вольову перемогу над Минаєм

Перед початком сезону Дніпро-1 провів активну трансферну кампанію та підсилився багатьма сильними виконавцями. Здавалось, що команда легко зможе грати на два фронти, а наставник дніпрян Олександр Кучер буде постійно застосовувати ротацію.

Проте одразу декілька важливих гравців отримали травми впродовж жовтня. Це призвело до того, що Дніпро-1 був змушений грати одним і тим стартовим складом в матчі Ліги конференцій проти АЗ та в поєдинку УПЛ проти Минаю, між якими пройшло всього три дні.

Вже наприкінці гри в Алкмарі було помітно, що гравці Дніпра-1 дуже втомилися. На відміну від того таки Йовічевіча, керманич дніпрян не мав змоги дати перепочити своїм основним футболістам. Це не могло не позначитись на якості гри дніпровської команди.

Минай в першому таймі вдало захищався та не давав створювати гольові нагоди лідеру чемпіонату, який грав дещо повільно.

Після того як закарпатці несподівано відкрили рахунок по перерві, Кучер зробив заміну, що вирішила долю матчу. Півзахисник Дніпра-1 Олексій Гуцуляк вийшов на поле після того, як пропустив останні три матчі своєї команди через пошкодження.

Дніпряни одразу почали діяти швидше та відзначилися у воротах Минаю тричі за 11 хвилин. Закарпатські захисники втратили концентрацію та дозволяли розстрілювати свого голкіпера Олександра Бандуру майже без супротиву.

Гуцуляк забив переможний гол, а потім ще відзначився асистом. Дніпро-1 здобув чергову непросту перемогу та залишився на чолі турнірної таблиці УПЛ.

Стабільність туру: лідери Динамо знову забили та допомогли команді здолати Чорноморець, який залишився на останньому місці

Після ганебного вильоту з єврокубків кияни нарешті отримали змогу зосередитись на чемпіонаті України, де їм необхідно покращувати своє турнірне становище.

Динамо грало з Чорноморцем на домашньому стадіоні суперника в Одесі та здобуло впевнену перемогу завдяки голам лідерів команди.

Віталій Буяльський відзначився вже в третьому матчі УПЛ поспіль та закріпив своє лідерство в бомбардирських перегонах. На рахунку хавбека вже 8 м'ячів в поточному сезоні.

Владислав Ванат забив в третій поспіль зустрічі, в якій він вийшов в стартовому складі.

На рахунку Віктора Циганкова переможний гол з пенальті, який він сам і заробив, а також асист на Буяльського.

Чорноморець майже нічого не створив в атаці – одесити жодного разу не потурбували Руслана Нещерета, та залишились на останньому місці без жодної перемоги. Динамо ж піднялось на шосту сходинку. Так високо команда Мірчі Луческу в цьому сезоні ще не перебувала, та головні протистояння чекають на киян попереду.

Вольова перемога туру: Рух у напруженому матчі здолав Кривбас

19-річний півзахисник львівської команди Марко Сапуга вперше вивів свою команду з капітанською пов'язкою та став найпомітнішою особою матчу з Кривбасом.

Саме молодий хавбек забив переможний гол після того як команди обмінялись м'ячами на старті другого тайму. Сапуга відзначився своїм дебютним голом на професійному рівні, але міг з героя поєдинку швидко перетворитись на його антигероя, коли був вилучений за дві жовті картки. Проте Леонід Кучук випустив на заміну досвідченого Валерія Федорчука, який пропустив останні чотири матчі через травму, та все ж втримав перемогу.

20-річний захисник Денис Слюсар також забив свій перший гол в професійному футболі. Відзначимо й хавбека Олексія Довгого, який забивав в останніх трьох матчах за Рух, а в поєдинку проти Кривбасу взяв участь в обох взяттях воріт суперника.

Непогану гру показав аргентинський легіонер львівської команди Фабріціо Альваренга, який пропустив вісім місяців через важку травму та нарешті повернувся на поле. Рух продемонстрував характер, але Кривбас не заслуговував на поразку – гра загалом була цілком рівною та дуже напруженою, але головному тренеру криворізців Юрію Вернидубу від цього не легше.

Герой туру: Дмитро Криськів взяв участь в трьох голах Шахтаря в ворота Інгульця

Дебют 22-річного Криськіва в стартовому складі Шахтаря вийшов дуже вдалим. Спочатку гравець відкрив рахунок, вдало скориставшись скидкою Джурасека на лінії воротарської, потім заробив пенальті, який реалізував Сікан, а вже в компенсований час віддав гольову передачу на Данила. На протязі всього матчу Криськів постійно шукав нагоди для загострення біля воріт суперника.

З такою грою Криськів може розраховувати на більшу кількість ігрового часу від Йовічевіча. В майбутньому Дмитро може стати одним з основних гравців Шахтаря.

Гол туру: Сергій Панасенко з Металіста в матчі проти Зорі

Красивий дальній постріл півзахисника харків’ян Сергія Панасенка вивів Металіст вперед в матчі с Зорею, проте зберегти позитивний результат команді не вдалося.

30-річний хавбек, який перейшов в Металіст з Вереса перед початком сезону, забив за «жовто-синіх» вже вдруге.