Шахтар поставив крапку у «справі Матузалема»: «гірники» шукали справедливості 15 років

Переглядів 4119
Олександр Карпенко Олександр Карпенко
1 голос
Шахтар поставив крапку у «справі Матузалема»: «гірники» шукали справедливості 15 років
Матузалем. Фото: Google
Шахтар нарешті отримав гроші за перехід бразильського півзахисника Франселіно Матузалема до Сарагоси, але вирішив продати борг третій стороні.

У 2007 році Матузалем в односторонньому порядку розірвав контракт с Шахтарем та перейшов до Сарагоси вільним агентом. Донеччани почали шукати справедливості у палаті вирішення спорів ФІФА, яка зобов'язала Сарагосу виплатити Шахтарю 6.8 мільйони євро.

Згодом іспанці опинилися в скрутному становищі та не змогли виплатити Шахтарю компенсацію за Матузалема. Справа дійшла до Спортивного арбітражного суду в Лозанні (CAS), який підтвердив правоту «помаранчево-чорних», які претендували на 13.6 млн євро.

Видання El Periodico de Aragon повідомляє, що Шахтар після 15 років судової тяганини вирішив покласти край «справі Матузалема» та продати борг інвестиційній компанії. 

Відтепер Сарагосі доведеться виплачувати борг Шахтаря третій стороні, яка взяла на себе її фінансові зобов'язання перед українською стороною.

Нагадаємо, Матузалем захищав кольори Шахтаря з 2004 до 2007 роки, після перейшов до Сарагоси в односторонньому порядку. В складі донецької команди провів 112 матчів, забив 33 голи та віддав 14 асистів. Бразилець в складі Шахтаря двічі поспіль вигравав чемпіонат України.