«Їх не можна показувати по телевізору»: Циганик розніс український футбол і пояснив, що його в ньому «вбиває»

Переглядів 1331
Данило Моісеєнков Данило Моісеєнков
1 голос
«Їх не можна показувати по телевізору»: Циганик розніс український футбол і пояснив, що його в ньому «вбиває»
Гравці Вереса і Епіцентра. Фото: НК Верес
Відомий журналіст Ігор Циганик поділився своїми невтішними висновками стосовно рівня українського футболу на прикладі перехідних матчів УПЛ.

Нещодавно Оболонь та Лівий Берег і Верес із Епіцентром зіграли свої перехідні матчі за право участі в УПЛ – і Оболонь, і Верес залишилися у вищому дивізіоні.

Ігор Циганик поділився враженнями від цих протистоянь, підписавши вирок українському футболу.

«Я подивився всі чотири поєдинки. Враження не найкращі. Рівень футболу невисокий. Абсолютно чотири однакові команди. Якщо поміняти футболками команди, навіть не видно, хто де грає. Де з Прем’єр-ліги, де з Першої ліги.

Я не хочу звинувачувати тренерів чи президентів. Я хочу просто підкреслити реалії українського футболу. Вони полягають в тому, що кількість українських футболістів обмежена».

Журналіст вважає, що проблема також є і в українських гравцях.

«Рівень українських футболістів є приблизно рівний. Він може трошки відрізнятися від дуже сильного до дуже слабого, але невелика амплітуда. Коли українські футболісти починають грати між собою, воно одразу перетворюється в те, що ми грали в 96, 97, 98 рр.

Коли бий м’яч, битва, боротьба, практично без моментів. Практично без якихось цікавих комбінацій, цікавої думки, тактичних несподіваних задумів. Оце мене дуже і дуже вбиває».

На думку експерта в Україні є проблема підготовки футболістів, через що тренерам важче виконувати свою роботу.

«У тренерів такий матеріал. Це все та проблема, про яку ми говорили колись давно-давно. Що нам потрібно розвивати свій футбол. Коли-небудь легіонери будуть змушені поїхати. Нам здавалося, що ми все життя будемо грати тими легіонерами.

А у нас війна, вони поїхали й ми граємо українськими футболістами, а ми не думали, що їх треба буде розвивати, наповнювати кадрово дитячих тренерів, давати їм освіту».

Він також додав, що тренерів потрібно розвивати на усіх рівнях.

«Потім юнацьких тренерів, щоб не один зі ста доходив до професійного футболу, а решту показувати по телевізору не можна. Той рівень гри, який вони демонструють, показувати по телевізору не можна», – сказав він в ефірі YouTube-каналу «Циганик Live».

  • Нагадаємо, що Верес за підсумками двох матчів обіграв Епіцентр – 1:1 та 3:1.
  • Оболонь у своєму протистоянні була сильнішою за Лівий Берег –1:0 та 1:1.