Ігор КРИВЕНКО: «Дніпропетровцям буде дуже складно знайти гідну заміну Джуліано»
— Ігоре, наразі трансферна діяльність в Україні, м’яко кажучи, не вражає. Наприклад, «Шахтар» порівняно з минулим літом не зробив жодного зіркового придбання. На вашу думку, що стало причиною такої скупої трансферної політики у вітчизняному футболі?
— Знаєте, у цьому питанні я з вами не згоден. Той же «Шахтар» придбав доволі непоганого плеймейкера із харківського «Металіста» — Марлоса. Повернули чимало хороших футболістів із оренди: Ордеця, Болбата, Худжамова та інших. Це також придбання. Єдиним, хто залишив клуб, став нападник Едуардо. Але тут усе просто: в нього закінчився контракт, і сторони не стали його продовжувати. А що стосується, так би мовити, скупої трансферної діяльності решти вітчизняних ФК, то її причини, насправді, лежать на поверхні: українські клуби закуповували або легіонерів, або місцевих футболістів. Ураховуючи нинішню ситуацію в країні, із запрошенням якісних легіонерів виникає проблема, адже й раніше їх було непросто заманити в УПЛ, а тепер тим паче. Гадаю, тим же дніпропетровцям буде дуже складно знайти гідну заміну Джуліано, який був стрижневим гравцем. Окрім того, наразі в українських клубів є тенденція щодо скорочення бюджетів. Яскравий приклад цьому — «Карпати», які ще минулоріч установили максимальну планку заробітної платні. Звісно, це також ускладнює процес запрошення іноземців.
— Стосовно «Дніпра». Команді Мирона Маркевича незабаром належить стартувати в кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів, а серед придбань значиться лише Лео Матос. Із утрат, як ви вже зазначали, Жуліано. Щось дуже скромно виходить для учасника європейської ліги.
— Зрозумійте правильно: знайти футболіста, який би відповідав рівню дніпропетровської команди, дуже складно, особливо з урахуванням нинішньої ситуації. Гроші в наш час навчилися рахувати практично всі, якщо не брати до уваги шейхів. Переплачувати за футболіста ніхто вже не буде. Я хочу сказати, що «Дніпро» доволі добре укомплектований. Як на мене, єдиною проблемою для них залишається заміна Джуліано. Хоча час у «біло-синьо-блакитних» ще є, побачимо, можливо, когось знайдуть.
— У луганської «Зорі» ситуація дещо схожа. За нинішнє міжсезоння вони втратили основних гравців — Шуніча та Данило, при цьому придбавши лише Караваєва. Можливо, під Лігу Європи потрібно було активніше рухатися в напрямку підсилення складу?
— Це дуже просто пояснюється. «Зоря» вийшла на певний рівень, і в зв’язку з відомими подіями на сході, легіонери відмовляються жити та працювати в таких умовах. Вони ж куди пішли? Де спокійніше й де платять більше! Тому тут немає нічого дивного, що відбувається такий відтік кадрів. Дружини футболістів, рідні слідкують за новинами, й, повірте, бажання продовжувати мешкати в нашій державі їм це аж ніяк не додає. Нинішнього сезону луганцям доведеться вести кочівний спосіб життя — чемпіонат грати в Запоріжжі, а Лігу Європи — в Києві. Не знаю, як довго вони затримаються на міжнародній арені, проте певний час у столиці їм потрібно буде провести. Ну, а кого візьмуть на місце тих, хто пішов? Гадаю, це будуть футболісти з українським паспортом.
— Тоді прокоментуйте ситуацію із «Чорноморцем». Із табору одеситів легіонери стали йти ще взимку. Тепер же пішов згаданий Лео Матос. Антонов перейшов до «Актобе». Невже в них настільки складна ситуація з фінансуванням?
— По-перше, Матос не пішов, а його продали за хороші гроші. Узагалі на сьогодні «Чорноморець» придбав одного легіонера — Сівакова із білоруського «Гомеля». Можливо, ще когось придбають. Знаю, що й іншим футболістам там активно шукають заміну. Так, прийшов Фомін, зовсім недавно придбали Назаренка. Узяли досвідчених, хороших виконавців, які їм, безумовно, допоможуть як у чемпіонаті, так і в європейській лізі. Загалом, усі клуби шукають підсилення, але відхід легіонерів неминучий.
— Порівняно з минулим роком паузу на трансферному ринку взяло київське «Динамо». «Біло-сині» взагалі жодної угоди не провернули!
— Я з вами не згодний. Подивіться, скільки висококласних орендованих гравців повернулося в Київ: Рибалка, Тремулінас, Кранчар. Цих хлопців також можна вважати придбанням. Сергій чудово проявив себе у Чехії, став одним із найкращих гравців тамтешнього чемпіонату. Тремулінас за «Сент-Єтьен» відіграв на серйозному рівні, а Кранчар допоміг КПР повернутися до АПЛ. Я вже не кажу про Люльку з Буяльським, які мають поборотися за місце в основному складі, хоча, враховуючи рівень конкуренції в київському клубі, їм це зробити буде доволі складно. Насправді, є безліч прикладів, коли футболісти поверталися з оренди і ставали основними гравцями. Приміром, Макаренко подолав подібний шлях. Придбання — це не тільки, коли заплатили за гравця певну суму відступних, а й коли повернули з оренди вже обкатаних і досвідчених гравців. Усе залежить од трансферної політики клубу.
— Судячи з ваших слів, од динамівців не варто сподіватися якихось придбань?
— Не потрібно забувати, що й «Динамо», і «Шахтар», і «Дніпро» — це клуби, які добре укомплектовані. За минулі роки вони придбали достатню кількість футболістів, і тепер якихось масових закупівель од них очікувати не варто. А за нинішніх умов клубам ще й випала нагода розібратися, хто є хто, й пошукати внутрішні резерви.
— У «Металісті» ситуація аналогічна динамівській?
— Так, у харків’ян також вистачає футболістів, аби не виходити на ринок. Із оренди повернулася ціла група людей, з якими й буде найближчий сезон працювати Рахаєв. Добре, що Соса, Торсільєрі, Кристальдо, Вілліан перебувають на контракті, відтак для харків’ян це є великим плюсом.
— Чому не викупили контракт Ксьонза, який за минулі півроку став основним виконавцем у харківському колективі?
— За нього запросили чималу суму, тому його й відпустили. Окрім того, його вже замінили Кулаковим.
— Новачок УПЛ «Олімпік» наразі також веде «партизанську» діяльність на трансферному ринку. Можливо, ви, як агент, знаєте, ким усе ж таки збираються підсилюватися донеччани?
— Справа в тому, що я володію обмеженою інформацією щодо цього клубу. Але те, що знаю, відповідаючи дипломатично, то їм буде дуже складно затриматися в прем’єр-лізі.
Роман КИРІЄНКО.