Авторські матеріали

Скандальна перемога Шахтаря, Динамо продемонструвало характер, Пеглоу зробив хет-трик. Підсумки 24-го туру УПЛ

29745
Андрій Каплун
8 голосів
Минай - Шахтар. Фото: УПЛ
Шахтар здобув скандальну перемогу над Минаєм завдяки помилці арбітра Миколи Балакіна, хет-трик Пеглоу допоміг Дніпру-1 розгромити Металіст, Ротань виграв вдруге на чолі Олександрії, Зоря невпевнено обіграла Верес, а Динамо продемонструвало характер в матчі з Ворсклою ‒ «УФ» підсумовує черговий тур УПЛ.

24-й тур української Прем'єр-ліги приніс дещо очікувані результати, але запам'ятався двома скандалами. Арбітр Микола Балакін не зарахував чистий гол Миная у ворота Шахтаря, а в матчі Дніпро-1 – Металіст було зафіксовано розгром та аномальний рух ставок. 

Динамо здобуло вольову перемогу над Ворсклою, а Зоря та Олександрія обіграли аутсайдерів з мінімальним рахунком.

Сайт «Український футбол» розбирає головні події та факти 24-го туру української Прем’єр-ліги.

Скандал туру: Шахтар обіграв Минай завдяки суддівській помилці

Шахтар здобув нервову перемогу над Минаєм у номінально домашньому матчі, який пройшов на полі закарпатців за домовленістю між клубами. Нагадаємо, що у першому колі команди провели зустріч на «Арені Львів», де останнім часом «гірники» приймають своїх суперників.

Володимир Шаран не міг виставити оптимальний стартовий склад – незважаючи на попередні запевнення інсайдерів, захисник Андрій Булеза, який належить Шахтарю, міг зіграти лише у разі виплати солідної суми закарпатцями. Ще два гравці Миная пропускали поєдинок через дискваліфікацію – захисник Ігор Гончар та нападник Данило Колесник.

Буркінійський форвард донецької команди Лассіна Траоре забив переможний гол у другому матчі поспіль і вочевидь набирає форму перед вирішальним відрізком сезону. Його конкурент за позицією Данило Сікан зовсім перестав з'являтися на полі, а венесуелець Кевін Келсі поки що виходить лише на заміни.

Гру затьмарила жахлива помилка арбітра Миколи Балакіна, який не зарахував чистий гол захисника закарпатців Дмитра Нємчанінова у компенсований до першого тайму час. Спортивний директор Шахтаря Даріо Срна після матчу визнав несправедливість незарахованого взяття воріт, але дорікнув на відсутність системи VAR на поєдинку.

Безвиграшна серія Миная складає тепер три матчі. Закарпатська команда знову опустилася до зони стикових поєдинків, а на Шахтар чекають шість фіналів у чемпіонських перегонах.

Знущання туру: Дніпро-1 розгромив Металіст з кількома дебютантами в складі

Дніпро-1 зустрічався з Металістом, який останнім часом перетворився практично на фарм-клуб дніпрян. У ситуації, коли команді Олександра Кучера потрібні очки у боротьбі за чемпіонство, розраховувати на справжню боротьбу не доводилося.

Якщо у першому колі харків'яни дали бій одному з лідерів, то у 24-му турі Дніпро-1 здобув легку перемогу. Гра була схожа на тренування з підвищеною відповідальністю.

У складі Дніпра-1 на поле вийшли кілька футболістів, які перейшли саме з Металіста – Владислав Рибак, Едуард Сарапій, В'ячеслав Танковський, Євген Підлепенець. Останній вийшов на заміну та відзначився дебютним голом за дніпровську команду.

Героєм матчу став бразилець Пеглоу, на рахунку якого хет-трик та одна гольова передача – це перші результативні дії гравця після переходу до Дніпра-1 у зимове трансферне вікно. А ось Артем Довбик, який прагне побити рекорд Генріха Мхітаряна, не зміг поповнити свій гольовий баланс і пішов із поля без забитого м'яча вперше за шість поєдинків.

Відзначимо також хавбека дніпрян Ігоря Когута, який витіснив зі стартового складу талановитого Валентина Рубчинського та зробив черговий ассист. Гравець відзначався результативною дією в кожному з останніх п'яти матчів, в яких він брав участь.

Після невдалого матчу з Динамо наставник харків'ян Періца Огнєнович максимально видозмінив склад оборонної лінії. Замість Єгора Картушова, Роберто Коррала, Богдана Пороха та Юрія Романюка, який отримав червону картку в грі з киянами, на поле вийшли двоє дебютантів – Дмитро Шамич вперше зіграв у стартовому складі, а Олександр Ніколишин провів дебютний поєдинок в УПЛ. Місце в центрі оборони зайняли Паті Малумандсоко та Андрій Ралюченко.

Такі зміни не могли не вплинути на зіграність Металіста в обороні. Харків'яни надто багато дозволяли своєму супернику та закономірно пропустили п'ять м'ячів. Наприкінці зустрічі Огнєнович випустив на заміну ще двох дебютантів – 16-річного хавбека Геннадія Синчука та 15-річного захисника Кирила Дігтяря, який взагалі став наймолодшим футболістом в історії чемпіонатів України.

Зрозуміло, що з таким складом Металісту буде складно зберегти прописку в УПЛ. Не додають оптимізму й чутки про затримку зарплати в харківському клубі, який продовжив свою антирекордну безвиграшну серію до 17 матчів та пропустив 16 голів в останніх чотирьох поєдинках.

Після матчу стало відомо, що гра привернула увагу з боку Комітету етики та чесної гри через аномально високий рух ставок. Будемо чекати на розвиток цієї ситуації.

Міні-ювілей туру: Олександрія здобула другу перемогу в десятому матчі Ротаня

Руслан Ротань на чолі Олександрії здобув свою першу виїзну перемогу в УПЛ у матчі проти ФК Львів. Відзначимо двох молодих футболістів, які виступають за олександрійців на правах оренди з Шахтаря.

18-річний півзахисник Кирило Сігеєв під час другого кола став основним гравцем команди Ротаня і забив переможний гол у поєдинку з аутсайдером УПЛ. Цей м'яч став для юного футболіста дебютним у професійній кар'єрі. 19-річний центрбек Роман Савченко вперше вийшов в стартовому складі Олександрії замість Владислава Бабогло.

Довіра молоді з боку Ротаня допомогла команді здобути необхідний результат.

Головний тренер львівської команди Анатолій Безсмертний вирішив змінити голкіпера – замість Валерія Юрчука, який напомилявся в матчі проти Вереса, до складу повернувся Олександр Рибка, але це не допомогло уникнути поразки.

ФК Львів програв шість матчів поспіль і має налаштовуватись лише на максимальний результат у битві за виживання проти Металіста, яка відбудеться вже у неділю. У разі чергової поразки команда Анатолія Безсмертного ризикує втратити шанси зберегти прописку у вищому дивізіоні задовго до останнього туру.

Руслан Ротань на чолі Олександрії здобув лише другу перемогу в десяти матчах, але поки що утримує п'яте місце, яке дозволяє кваліфікуватися до Ліги конференцій. При цьому команда має дуже складний календар – протягом двох тижнів олександрійці зіграють проти Шахтаря, Дніпра-1, Колоса та Динамо.

Капітан туру: Зоря в більшості обіграла Верес завдяки голу Імерекова

Зоря з середини першого тайму грала в більшості після вилучення молодого голкіпера Вереса Вадима Ющишина, але змогла забити досвідченому Богдану Когуту лише після перерви.

Патрік ван Леувен довірив місце у стартовому складі тим самим футболістам, які обіграли у минулому турі Чорноморець. Проте цього разу лідери луганчан Едуардо Герреро та Назарій Русин не змогли реалізувати свої гольові моменти. На допомогу прийшов капітан Зорі Максим Імереков, який підключився на стандарт і забив свій третій гол у поточному сезоні.

Верес виглядав гідно і після вимушеної паузи, пов'язаною з повітряною тривогою, міг навіть зрівняти рахунок у меншості та продовжити свою чотириматчеву безпрограшну серію до п'яти поєдинків.

Однак Зоря вистояла і здобула восьму перемогу у дев'яти матчах після зимової перерви.

Розгром туру: Чорноморець легко розібрався з Колосом

Чорноморець несподівано легко обіграв Колос, який зазвичай славиться своєю обороною, але пропустив по три м'ячі у другому турі поспіль. В матчі не брав участь основний захисник ковалівців Роман Гончаренко, який не потрапив до заявки. Місце в центрі оборони поряд із Сергієм Чоботенком зайняв досвідчений Євген Новак, що негативно відобразилось на зігранності команди Ярослава Вишняка.

Колос страждає через коротку лаву запасних. Окрім Гончаренка, гру в Одесі пропустили Сергій Мякушко та Євген Смирний. Враховуючи високий середній вік команди, футболістам складно грати в режимі двох матчів на тиждень.

Даниїл Алефіренко, який пропустив матч Чорноморця проти Зорі через дискваліфікацію, повернувся на поле і одразу відзначився забитим голом. Цей м'яч став для нового лідера одеситів сьомим у восьми матчах – після зимової перерви в УПЛ більше за нього забив лише Артем Довбик (дев'ять голів).

27-річний півзахисник Олександр Демченко, який взимку виявився не потрібен Олександрії, став основним у команді Романа Григорчука та забив свій дебютний м'яч за Чорноморець.

Відзначимо, що до заявки не потрапив основний центрбек «моряків» Лука Гучек, який невдало діяв у матчі минулого туру проти Зорі.

Колос програв третій матч поспіль і тепер навряд чи зможе розраховувати на потрапляння до єврокубків, а Чорноморець трохи покращив свої позиції у боротьбі за виживання перед складними поєдинками проти Дніпра-1 та Динамо.

Нулі туру: Рух у більшості не зміг обіграти Металіст 1925, а Кривбас поділив очки з Інгульцем

У паралельних матчах Металіст 1925 – Рух та Інгулець – Кривбас були зафіксовані нульові нічиї.

Кожна з команд вирішує свої завдання. Відповідальність за результат ближче до завершення чемпіонату максимально зростає, що негативно впливає на видовищність поєдинків.

Металіст 1925 та Рух підходили до очної зустрічі з кадровими проблемами. Харків'яни не могли розраховувати на Олега Мозіля, Беку Вачіберадзе та Владислава Дмитренка, а у львів'ян випали основні гравці центру поля – Олексій Довгий, Марко Сапуга та Едсон.

Рух отримав чисельну перевагу вже на шостій хвилині зустрічі. Форвард львів'ян Юрій Климчук заробив пряму червону картку для захисника суперників у другому турі поспіль, але його команда не продемонструвала винахідливості при позиційній грі в атаці і не створила великих труднощів для захисту Металіста 1925.

Одним з найбільш помітних футболістів на полі був хавбек харків'ян Ростислав Русин, який раніше виступав за Рух.

Команда Віталія Пономарьова понад 80 хвилин провела у більшості, після чого арбітр вирівняв склади – другу жовту картку отримав молодий захисник Віталій Холод.

Рух продовжив свою безвиграшну серію до дев'яти матчів, а харків'яни не програють впродовж останніх чотирьох поєдинків.

Кривбас у виїзному матчі з Інгульцем володів ігровою перевагою. Однак це зіграло проти команди Юрія Вернидуба, якій набагато зручніше діяти «другим номером» у поєдинках проти більш сильних суперників.

На позиції центрфорварда в обох командах зіграли профільні півзахисники Денис Резепов та Артур Миктишин, що не сприяло результативності.

Гостям не допомогло вилучення хавбека Інгульця Івана Головкіна. Кривбас понад 15 хвилин провів у більшості, але не зміг вирвати перемогу та збільшив відставання від єврокубкової зони до п'яти очок.

Команда Сергія Ковальця зазнає великих проблем у нападі – в останніх шести матчах Інгулець забив лише один гол, але при цьому поки що зберігає відрив від зони стикових матчів.

Центральний матч туру: Динамо здобуло вольову перемогу над Ворсклою в Полтаві

Олександр Шовковський проводив другий матч на посаді виконувача обов'язків головного тренера Динамо. Молодий фахівець зробив одну зміну у стартовому складі киян порівняно із матчем проти Металіста – Владислав Кабаєв замінив Назара Волошина. Відзначимо відсутність у заявці молодого сенегальського вінгера Самби Діалло, який вийшов на заміну в грі з харків'янами.

Натомість вперше на лаві запасних опинився 18-річний захисник Олексій Гусєв, син тренера та екс-гравця Динамо Олега Гусєва.

Головний тренер Ворскли Віктор Скрипник не міг розраховувати на дискваліфікованого Сергія Яворського, а також травмованого Володимира Чеснакова, що змусило наставника вкотре ставити лівого оборонця Василя Кравця в центр захисту.

На початку зустрічі форвард господарів Руслан Степанюк скористався неузгодженою грою центрбеків Динамо Олександра Сироти та Максима Дячука та забив у другому матчі поспіль.

Кияни вперше при Шовковському опинилися в ролі команди, що програє, і продемонстрували характер. Форвард Владислав Ванат вкотре показав максимальну зарядженість на боротьбу, коли у дебюті поєдинку зіткнувся з голкіпером Павлом Ісенком у боротьбі за м'яч, але невдовзі проявив себе вже кращим чином, зрівнявши рахунок майстерним дальнім ударом. На рахунку нападника вже п'ять голів в останніх шести матчах.

Нігерійський вінгер Беніто після перерви забив свій дебютний гол за Динамо, який приніс команді Шовковського другу перемогу поспіль.

Поки що складно говорити про те, що Олександр кардинально змінив гру команди, яка діє за схемою Луческу і виступає більш-менш стабільним складом. Однак результат у таблиці – шість очок у двох виїзних матчах допоможуть Динамо поборотися за третє місце.

Ворскла ж програла вперше з 1 квітня і трохи відстала від зони єврокубків.

Гол туру: Владислав Ванат (Динамо) в матчі з Ворсклою

Нападник киян влучним пострілом з-за меж карного мйданчика поцілив у кут голкіпера полтавської Ворскли Павла Ісенка.

Герой туру: Пеглоу (Дніпро-1)

Бразильський вінгер Дніпра-1, нарешті, продемонстрував те, чого від нього очікували. Хет-трик та гольова передача Пеглоу в матчі з Металістом допомогли команді Олександра Кучера здобути легку перемогу.