Авторські матеріали

Скандальний гол та втрата Шахтаря, ювілей Ярмоленка, жахливий старт Зорі та Ворскли. Підсумки другого туру УПЛ

210457
Андрій Каплун
9 голосів
Андрій Ярмоленко в матчі з Оболонню, фото: ФК Динамо
Другий тур УПЛ розпочався зі скандального голу Миколи Матвієнка та сенсаційного результату в матчі Шахтаря з Вересом, продовжився ювілеєм Андрія Ярмоленка в київському дербі, а завершився жахливими виступами Зорі та Ворскли ‒ «УФ» підсумовує другий тур УПЛ.

Шахтар навіть зі скандальним голом Миколи Матвієнка не зміг обграти на виїзді Верес і втратив перші очки за часів Патріка ван Леувена. Динамо та Облонь подарували вболівальникам яскраве дербі з шістьмома голами та ювілеєм Андрія Ярмоленка. Олександрія та Рух піднялися до трійки лідерів, а Ворскла, що почала сезон ганебним вильотом з єврокубків, не змогла реабілітуватись в своєму першому матчі в новому чемпіонаті. Зоря під керівництвом нового головного тренера Ненада Лалатовіча також розчарувала в другому поєдинку поспіль.

Сайт «Український футбол» розбирає головні події та факти другого туру української Прем’єр-ліги.

Скандал та сенсація туру: Шахтар не зміг обіграти Верес в матчі зі спірним суддівським рішенням

Другий тур тур української Прем'єр-ліги стартував ще посеред минулого тижня. Справа в тому, що на неділю у Шахтаря було заплановано благодійний контрольний матч проти Тоттенгема, який відбувся у Лондоні.

Патрік ван Леувен не міг розраховувати в Рівному на кількох важливих гравців своєї команди – Ярослав Ракицький продовжив відбувати дискваліфікацію, Тарас Степаненко бореться із проблемою з коліном, Валерій Бондар у минулому турі зламав ключицю, а Георгію Судакову перед стартом сезону вирізали апендицит.

Місце у центрі оборони поряд із Миколою Матвієнком зайняв молодий Едуард Козік, який вперше в кар'єрі вийшов у стартовому складі донецької команди.

Шахтар активно атакував у першому таймі, але мав невелику кількість гольових моментів, оскільки Верес компактно та організовано діяв біля своїх воріт. На допомогу «гірникам» прийшов стандарт, який несподівано закінчився скандалом.

Не вдалось завантажити відео.

Футболісти донецької команди отримали право на штрафний удар біля бокової лінії карного майданчика суперників. Арбітр Олександр Шандор став перед м'ячем та показав гравцям гостей свисток. Господарі подумали, що рефері дав вказівку розігрувати м'яч після сигналу, проте Матвієнко несподівано відправив його до воріт повз Євгена Паста, не дочекавшись свистка. Голкіпер та захисники Вереса явно не очікували такого розвитку ситуації та довго сперечалися з Шандором.

Цікаво, що для капітана Шахтаря цей гол став вже другим у поточному сезоні.

Колишній арбітр ФІФА Мирослав Ступар в ексклюзивному інтерв'ю сайту «Український футбол» розібрав цей момент і заявив, що суддя порушив методичні рекомендації.

Проте вже за дві хвилини Шандор показав пряму червону картку хавбеку «гірників» Артему Бондаренко, який грубо зіграв у центрі поля. Відсутність ще одного з лідерів через дискваліфікацію стане проблемою для ван Леувена в наступному турі, коли доведеться зіграти з Олександрією.

Це вилучення допомогло команді Сергія Лавриненка вирівняти гру після перерви та почати створювати гольові моменти. В одному з епізодів грубої помилки у власному воротарському майданчику припустився голкіпер Шахтаря Дмитро Різник. Цим скористався 27-річний захисник Вереса Євгеній Шевченко, який влітку перейшов з Епіцентру і провів свій перший дебютний матч на рівні УПЛ.

При цьому основний голкіпер донецького клубу Анатолій Трубін відбув дискваліфікацію і міг вийти на поле, але залишився в запасі. Можливо, Шахтар не хоче використовувавти гравця через його бажання піти з команди та відмову підписувати новий контракт.

Екс-форвард Інгульця Максим Марусич вперше вийшов у стартовому складі рівнян та відзначився результативною скидкою на Шевченка в епізоді з голом Вереса.

Ще один новачок Вереса вперше зіграв у матчі вищого українського дивізіону – 23-річний захисник Василь Гакман, який перейшов із Буковини.

Південноамериканські новачки Шахтаря поки що не готові проводити на полі велику кількість ігрового часу – Педріньо та Кастілло знову, як і в першому турі, вийшли на поле лише наприкінці зустрічі, а Невертон цього разу так і залишився на лавці. Перший матч після повернення до Шахтаря провів форвард Богдан В'юнник, який з'явився на полі в середині другого тайму.

Шахтарю поки що відчутно не вистачає досвіду та зіграності. За відсутності багатьох лідерів команди це позначилося на результаті у матчі проти Вереса, який продемонстрував бійцівські якості та заслужив на нічию в поєдинку проти чемпіона.

Верес відібрав очки у Шахтаря, фото: УПЛ

Основні статистичні показники навіть говорять про невелику ігрову перевагу рівненської команди: удари по воротах – 15:13, удари в площину – 5:4, кутові – 5:4, xG – 1,74:1,16.

Патрік ван Леувен вперше втратив очки на посаді головного тренера Шахтаря, а ось Сергій Лавриненко набрав із Вересом перший заліковий пункт.

Дербі туру: Динамо обіграло Оболонь, забивши чотири м'ячі у другому турі поспіль

Команда Мірчі Луческу обіграла Оболонь у київському дербі. Динамо у другому турі поспіль забило у ворота суперників чотири голи.

У центрі оборони киян вийшла нова пара – замість Дениса Попова, який відбував дискваліфікацію, та Крістіана Біловара, який багато помилявся у матчі проти Минаю, вийшли Олександр Сирота та Максим Дячук.

Однак і ця пара центрбеків не виглядала впевнено. Постійні помилки в обороні стали вже звичними для команди Луческу незалежно від того, хто грає на цій позиції. Динамо необхідно терміново посилювати захист, щоб мати реальні шанси на чемпіонство цього сезону.

А ось в атаці динамівці порадували. Ефектні та швидкі комбінації за участі Андрія Ярмоленка, Віталія Буяльського, Миколи Шапаренка, Владислава Ваната та інших гравців лінії атаки неодноразово ставили у безвихідь захист Оболоні.

Андрій Ярмоленко в матчі з Оболонню, фото: ФК Динамо

Кияни стрімко грали в дрібний пас і регулярно створювали гольові моменти біля воріт суперника.

Відзначимо гол Ваната, який став для нього третім у двох матчах поточного сезону.

Ярмоленко забив перші м'ячі після повернення до Динамо. Андрій впевнено реалізував два пенальті. Перший із них став для легендарного півзахисника сотим голом в УПЛ.

Оболонь не відсиджувалася в обороні, а намагалася відповідати своїми атаками, що вилилося у яскравий та видовищний матч. Команда Валерія Іващенка двічі відзначилася у воротах Георгія Бущана, хоча могла забивати ще більше.

Данило Карась та Руслан Черненко забили свої перші голи на рівні УПЛ. А ось Віталій Груша, який дебютував у вищому дивізіоні, проявив себе негативно – хавбек вийшов на заміну в середині другого тайму та за десять хвилин отримав дві жовті картки, залишивши свою команду у меншості. Після цього Динамо спокійно довело матч до перемоги.

Дебютна перемога туру: ЛНЗ обіграв Минай та здобув свої перші очки в УПЛ

Черкаський ЛНЗ, який тиждень тому дебютував в українській Прем'єр-лізі, зіграв свій перший в історії виїзний поєдинок у чемпіонаті. Команда Олександра Ковпака впевнено обіграла закарпатський Минай та набрала свої перші очки у вищому дивізіоні.

Вагомий внесок у підсумковий результат зробили новачки ЛНЗ, які перейшли з харківського Металіста – Максим Прядун та Владислав Наумець. Обидва гравці були активними і забили свої перші голи за нову команду.

ЛНЗ розгромив Минай, фото: УПЛ

Результативними передачами відзначилися Петро Стасюк та Геннадій Пасіч, які також підсилили команду Ковпака у літнє трансферне вікно.

У складі ЛНЗ у матчі проти своєї колишньої команди дебютував голкіпер Герман Пеньков, який відстояв поєдинок на нуль.

Гості виглядали впевнено протягом більшої частини зустрічі, що можна вважати несподіванкою з огляду на традиційну непоступливість Миная на своєму полі. Команда Володимира Шарана програла боротьбу і загалом розчарувала. Контратаки ЛНЗ у другому таймі часто призводили до гольових моментів, що вилилося у підсумковий результат.

Минай стартував з двох розгромних поразок, але якщо в матчі першого туру проти Динамо такий результат виглядав несправедливо, то за тиждень закарпатці поступилися більш слабкому супернику майже без шансів.

Дежавю туру: Олександрія здобула другу поспіль мінімальну перемогу завдяки голу Шулянського

Артем Шулянський забив переможний гол за Олександрію у другому турі поспіль. За тиждень до цього м'яч екс-хавбека Динамо приніс команді Руслана Ротаня мінімальну перемогу над Кривбасом, а тепер олександрійці обіграли харківський Металіст 1925.

Цікаво, що наставник Олександрії після матчу розкритикував героя поєдинку і заявив, що той може грати ще результативніше.

Олександрія обіграла Металіст 1925, фото: УПЛ

Ротань продовжує будувати нову команду після відходу кількох ключових футболістів, таких як Сергій Рибалка, Денис Мірошниченко, Максим Третьяков, Олег Кожушко та Андрій Цуріков. Наразі цей процес проходить для тренера успішно. Олександрія надійна біля своїх воріт та, хоча не демонструє феєрію в атаці, але свій момент знаходить у другій грі поспіль.

Відзначимо, що Ротань у другому матчі виставив той самий стартовий склад, що говорить про те, що він визначився з кістяком команди під час передсезонних зборів. Навіть на заміни вийшли ті самі п'ять футболістів, що й тиждень тому. Можливо, на такий віибір впливає й недостатньо довга лава запасних.

Після невдалого фінішу минулого сезону, коли Олександрія в останній момент втратила місце в єврокубках, Ротаню зараз дуже важливо демонструвати стабільну гру та результати.

Безвиграшна серія Металіста 1925 в УПЛ продовжилась до п'яти матчів. Гучний трансфер нападаючого Олексія Сидорова із запорізького Металурга поки що не виправдав себе. Не проявив себе поки що і бразильський новачок Арі Моура, який у другому матчі поспіль вийшов на заміну.

Розв'язка туру: Дніпро-1 вирвав перемогу над Поліссям в компенсований час

Дніпро-1 провів перший матч у поточному сезоні УПЛ, оскільки пропускав перший тур через участь у єврокубках. Гра відбулася у день довгоочікуваного трансферу Артема Довбика до іспанської Жирони. Сага з переходом нападаючого нарешті успішно завершилася – тепер Олександру Кучеру доведеться звикати здобувати результат без свого кращого бомбардира. У матчі з Поліссям місце центрфорварда посів Максим Третьяков, який влітку перейшов із Олександрії.

Після вильоту з Ліги чемпіонів від грецького Панатінаїкоса, який супроводжувався дивною історією з масовим отруєнням гравців дніпровської команди, були сумніви щодо функціональної готовності підопічних Кучера.

Проте номінальним господарям дуже допомогло вилучення захисника Полісся Богдана Кушніренка на 20-й хвилині зустрічі за брутальний фол на Домінго Бланко.

Після цього дніпряни захопили ініціативу, а команда Юрія Калітвінцева відповідала контратаками та могла відкривати рахунок завдяки швидкісним якостям конголезця Бені Макуана, який легко тікав від захисників суперника на просторі.

Бені Макуана, фото: УПЛ

Чисельна більшість дніпрян позначилася у другому таймі. Команда Кучера розіграла ефектну комбінацію, вивівши на удар Олександра Піхальонка, який має стати головним лідером колективу після відходу Довбика.

Полісся ближче до закінчення матчу в основному захищалося, але могло несподівано врятуватися від поразки після голу форварда Дениса Янакова з пенальті, проте Дніпро-1 вирвав перемогу у компенсований час, як це неодноразово відбувалося минулого сезону. Переможний м'яч шикарним дальнім ударом забив хавбек Руслан Бабенко. Цей гол став для гравця першим за Дніпро-1.

Відзначимо кілька дебютів – у складі житомирської команди на заміну вийшов Олександр Назаренко, який зі скандалом перейшов влітку саме з дніпровського клубу. У центрі оборони через дискваліфікацію Андрія Гітченка діяв Сергій Чоботенко, який минулого сезону виступав за Колос.

У стартовому складі Полісся вийшов ще один екс-гравець дніпрян – півзахисник В'ячеслав Танковський.

Кучер відповів своїм дебютантом – 18-річний талановитий форвард Даніель Ківінда вийшов на заміну та зіграв свій перший матч у дорослому футболі.

Після цієї перемоги Дніпро-1 готуватиметься до виїзного матчу кваліфікації Ліги Європи проти празької Славії. Цікаво буде подивитися, як команді вдасться розподілити сили, граючи на два фронти. Це ж саме стосується і київського Динамо, яке цього тижня стартує в єврокубках матчем Ліги конференцій проти грецького Аріса.

Вольова перемога туру: Кривбас продемонстрував характер та обіграв Зорю, колишню команду Вернидуба

Кривбас під керівництвом Юрія Вернидуба обіграв на виїзді колишню команду свого наставника – луганську Зорю. Усі колективи фахівця завжди відрізнялися своїм характером, що знову було продемонстровано цього разу.

Гості не опустили руки після швидко пропущеного голу, а продовжували грати у свою гру та були винагороджені трьома м'ячами.

Кривбас обіграв Зорю, фото: УПЛ

Відзначимо, що Зоря знову, як і у матчі першого туру проти Руху, повністю провалила другий тайм. Виникають питання до функціональної готовності гравців команди Ненада Лалатовіча.

Сербському фахівцю на старті сезону доводиться непросто. Йому необхідно будувати команду з нуля, оскільки багато лідерів Зорі покинули її, а основний форвард Едуардо Герреро поки не готовий грати через травму.

У другому таймі Лалатовіч довірився дебютантам – на поле вийшли Петар Мічин та Юрій Тлумак, проте це не допомогло луганцям переламати хід гри.

Підвів Зорю молодий екс-захисник Шахтаря Ілля Гулько, який за 13 хвилин на полі встиг отримати дві жовті картки та залишити свою команду у меншості.

У нападі Кривбасу грав номінальний форвард Олег Кожушко. Однак результат зробили інші футболісти – Дмитро Хомченовський заробив пенальті, зробив асист і міг сам відзначитися голом із 11-метрової позначки, але пробив у перекладину. Екс-хавбек Зорі чудово проявив себе в матчі проти своєї колишньої команди і може вважатися одним із героїв поєдинку.

Вирішальними виявилися заміни Вернидуба – голи Кліма Приходька та Романа Дебелка, які з'явилися на полі з лави запасних, принесли перемогу Кривбасу.

Відзначимо також хавбека Юрія Вакулка, який повернувся до України після двох років закордонної кар'єри та дебютував за криворізьку команду.

Кривбас при Вернидубі став по-справжньому незручним суперником для Зорі – луганці набрали лише одне очко у трьох очних матчах, хоча підходили до кожного з поєдинків у статусі фаворита.

Суха серія туру: Колос провів третій поспіль матч на нуль в УПЛ, обігравши Чорноморець

Колос обіграв Чорноморець завдяки голам Владислава Велетня, який вийшов на заміну, та новачка ковалівської команди Андрія Цурікова.

Ярослав Вишняк та Роман Григорчук практично визначилися з основними складами своїх команд. На двох наставники провели лише одну заміну у старті порівняно з матчами першого туру – з перших хвилин за ковалівців вперше зіграв Валерій Лучкевич, який замінив Олега Ільїна.

Валерій Лучкевич (зліва), фото: УПЛ

Новачок Колосу Олександр Демченко вийшов на поле у матчі проти своєї колишньої команди.

Григорчук зробив лише дві заміни наприкінці зустрічі, що можна пояснити невеликим вибором гравців – у заявці Чорноморця було лише шість польових футболістів. «Морякам» необхідно терміново підсилюватися, щоб поборотися за високі місця.

Матч був майже рівним за статистичними показниками. На полі було багато боротьби та невелика кількість гольових моментів, але наприкінці господарі реалізували два своїх шанси та вирвали перемогу.

Суха серія Колоса в українській Прем'єр-лізі після цього матчу становить 273 хвилини. У поточному сезоні, окрім ковалевців, не пропускала голів лише Олександрія.

Розгром туру: Рух пропустив першим, але впевнено розібрався з Ворсклою

Ворскла приїхала до Львова з Грузії, де ганебно програла Ділі українського наставника Андрія Демченка та вилетіла з Ліги конференцій.

Швидше за все, довга дорога далася взнаки на фізичному стані футболістів команди Віктора Скрипника. Рух, як і в матчі минулого туру, пропустив першим, але у другому таймі переламав хід зустрічі та зім'яв захисні порядки суперника.

Знову чудову гру продемонстрував Юрій Климчук, який заробив та реалізував пенальті, а потім відзначився ще й з гри. Перший м'яч у дорослому футболі забив 20-річний форвард Ілля Квасниця. Ставка львівського клубу на молодь поступово дає свої плоди.

Показовим є автогол захисника Ворскли Євгена Павлюка наприкінці матчу. Навіть за комфортної переваги в рахунку, гравці господарів активно пресингували суперника на його половині поля і змушували його припускатися жахливих помилок.

Не вдалось завантажити відео.

Якщо Рух не втратить свою функціональну готовність та відмінну ігрову форму, то може стати одним із відкриттів поточного сезону.

Легіонери львів'ян Таллес та Вів Соломон-Отабор вже не проходять до стартового складу команди Віталія Пономарьова. Обидва гравці з'явилися на полі з лави запасних.

Коли результат вже було визначено, Скрипник вирішив випустити на поле трьох дебютантів – 20-річного бразильця Тіагуіньо та 19-річних українців Данила Тузенка та Данила Ізотова. Ворскла, яка втратила влітку кількох своїх лідерів, терміново потребує кадрового підсилення.

Швидкий виліт із єврокубків та жахливий старт в УПЛ можуть сильно вдарити по психології команди та довіри до Скрипника з боку керівництва полтавського клубу.

Рух продовжив свою рекордну домашню безпрограшну серію до восьми матчів і забрався на недосяжне для себе раніше друге місце в турнірній таблиці.

Герой туру: Юрій Климчук (Рух)

Форвард львів'ян став героєм туру вдруге поспіль. Важко не відзначити результативні дії гравця, які допомагають його команді виривати перемоги. Після другого туру Климчук з трьома голами ділить перше місце у списку бомбардирів із динамівцем Владиславом Ванатом.

Юрій Климчук забив дубль Ворсклі, фото: УПЛ

Гол туру: Руслан Бабенко (Дніпро-1) у матчі проти Полісся

Ефектний дальній удар півзахисника став не лише красивим, а й важливим, оскільки приніс дніпровській команді перемогу у компенсований час матчу проти непростого суперника.