Авторські матеріали

Заборонена пісня фанів Металіста, репери Кривбаса, «Україна їде на Мундіаль» та інші культові пісні вітчизняного футболу

1698
Кирило Круторогов
6 голосів
Ультрас Металіста. Фото з відкритих джерел
Під Євро-2024 ніхто з виконавців не наважився написати нову композицію. Тож згадуємо усі наші футбольні хіти – в матеріалі «УФ».

Унікальна добірка на нашому музичному сайті: пригадуємо найкрутіші футбольні хіти. Деякі з них лунали на стадіонах, деякі ставали гімнами футбольних клубів, деякі вже давно забуті, а деякі назавжди залишилися в пам’яті вболівальників і будуть впізнані з найпершого акорду. 

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» підібрав усі футбольні хіти України. 

«Лалалалала»

Ультрас Металіста та Шахтаря 

Не вдалось завантажити відео.

Нібито спонтанно народжена фанатська пісня ультрас харківського та донецького клубів під час спільного маршу вулицями Харкова напередодні очного матчу команд наприкінці березня 2014 року. 

Тоді вже вирував процес анексії Криму та було неспокійно на Донбасі, але поки що без війни на сході. Згодом вона стала хітом, який почали співати на всіх стадіонах України та за її межами. 

«Карпати програли в футбол»

Брати Гадюкіни

Не вдалось завантажити відео.

У 1994-му вийшов третій альбом легендарного львівського гурту, в якому була пісня «Карпати програли в футбол», яка стала культовою для місцевих уболівальників. Автором виступив басист Ігор Мельничук. Пізніше він розповідав як народився трек: «Я часто ходив із товаришем на матчі Карпат. У той період була якась невдала смуга: наші футболісти програли 5 чи 6 домашніх ігор. Така ситуація розривала мені серце». Тепер вона згадується завжди, коли львів’яни знову програють в футбол. 

«Хто за Лобана? Я! Я!» \ «Динамо Київ»

Вхід У Змінному Взутті (ВУЗВ)

Не вдалось завантажити відео.

В середині 90-х реп-гурт з Рівного переїхав до Києва, де взяв участь у дуже популярній на той час музичній програмі Територія А, яка транслювалася по ТБ і робила учасників знаменитими. Там вони і виконали пісню про Динамо, яке на той час якраз феєрило під орудою Валерія Лобановського. Крім ВВЛ, хіба що Блохін від Дмитра Гордона удостоївся такої слави, як іменна пісня.

«Віва, Україно!»

ТНМК

Не вдалось завантажити відео.

Вихід збірної України на досі наш єдиний в історії чемпіонат світу в 2006 спричинив загальнонаціональний футбольний бум. Позначилося це і на творчості. Зокрема, з того часу і понині згадуються два хіти. Перший – ось цей. Мотив культової We will rock you Queen, українська мова та енергійні Фагот і Фоззі. Її ще називали гімном українських уболівальників на Мундіалі. 

А ви тільки-но подивіться, як Танок На Майдані Конго запалював з ним на Таврійських іграх в окупованій нині Новій Каховці і яким щасливим був чисельний натовп на березі тепер знищенного Каховського водосховища. 

«Україна їде на Мундіаль»

Юркеш

Не вдалось завантажити відео.

«Айн, цвай, драй, фір. М'яч на поле, суддю на мило. Ще такого не було – Україна їде на Мундіаль». І не кажіть, що не пам’ятаєте і що у вас в голові від цих слів не заграла мелодія цього хіта. Його також випустили напередодні поїздки збірної України на чемпіонат світу-2006 до Німеччини і крутили по всіх каналах під час турніру.

«Вперед, Металіст»

ТНМК

Не вдалось завантажити відео.

У середині нульових набирав оберти харківський Металіст Мирона Маркевича. Команда ставала дедалі більш популярною в місті, а похід на стадіон вважався насправді модним проведенням часу для всіх верств населення від бідних студентів до заможних слобожанських дядечків. 2008 року Танок На Майдані Конго випустили трек, який став справжнім гімном Металіста. Щойно перші акорди лунали з аудіосистеми стадіону, починалося круте та емоційне дійство, адже співали всі. 

Я чекаю на weekend 

ТНМК

Не вдалось завантажити відео.

Давним-давно по неділям на ТРК Україна виходила культова програма «Футбольний weekend», автором і ведучим якої був Олександр Денисов. Багато нинішніх уже доволі дорослих поціновувачів футболу скажуть вам, що буквально виросли на цій програмі. Так от в якийсь момент вона почала виходити із музичною заставкою, яку написав та виконав гурт ТНМК. Пам’ятаєте, трохи вірусне: «…Я чекаю на вікенд, дні рахую, години мотаю, чекаю на футбольний вікенд»?!

«Шахтер – чемпион»

Гайтана

Не вдалось завантажити відео.

2011 року Гайтана випустила пісню, яка на довгий час стала одним з гімнів Шахтаря та багато років грала на стадіонах перед матчами «гірників». Додатковою фішкою композиції став доволі кінематографічний кліп співачки, в якому знялися тодішні гравці донецької команди – Даріо Срна, Разван Рац, Євген Селезньов, Олексій Гай та інші. Вишенька на торті – Мірча Луческа. Але найголовніше – це основна локація кліпу – красуня Донбас-Арена. 

«Помаранчеве серце»

Оля Ракіцька

Не вдалось завантажити відео.

Уже тривалий час дружина Ярослава Ракицького, Ольга, яка є дуже творчою людиною, займається музичною кар’єрою. Буквально кілька місяців тому в неї вийшов повністю україномовний альбом під назвою «Мир у родині». Одна з пісень – «Помаранчеве серце», яка одразу знайшла відгук серед уболівальників Шахтаря. Вона грає на стадіонах під час домашніх матчів команди в Україні та за кордоном, її використовують у соцмережах, викладаючи якісь відео, пов’язані з «гірниками». Іншими словами, вона посуває трек Гайтани та стає неформальним гімном клубу. Кліпу додають щемливості ретроспективні фрагменти з трибун Донбас-Арени. А останній кадр – донецький стадіон і напис «Ми обов’язково повернемось!» викликає сироти по шкірі. Інтерв’ю з Ольгою можна прочитати на «УФ».

«Ми – це Динамо»

СКАЙ

Не вдалось завантажити відео.

2012-го відзначали 85-річчя створення столичного клубу. Саме тоді рок-гурт СКАЙ випустив запальну пісню, яка стала неофіційним гімном біло-синіх. «Ми – це Динамо, Динамо – це ми, вийти, побачити, перемогти». Всі ці роки вона традиційно лунає перед домашніми матчами киян та є улюбленою для вболівальників команди. Можна сказати, СКАЙ перехопили славу колишнього журналіста братнього для «УФ» видання – газети «Молодь України». Анатолій Матвійчук і його «Динамо, Динамо, о-о-о» – це був головний футбольний хіт 90-х.

«Бачу дим»

DJ TADESKO & LUNES ft. VASYLKOVSKY

Не вдалось завантажити відео.

Ця пісня не про футбол, тут інша історія. Її автори – футболісти Кривбасу Дмитро Хомченовський, який захоплюється діджеїнгом, та Андрій Понєдєльнік. Цей патріотичний трек – уже третій у виконанні їхнього тандема, який працює у зв’язці не лише на полі. 

«Одна команда тисячі сердець»

Beni Makouana feat Vitalij Kaba & Kostua

Не вдалось завантажити відео.

Пару місяців тому легіонер Полісся Бені Макуана, який відновлюється від травми, вийшов у прямий ефір в Інстаграм, під час якого виконував різні кричалки про свою команду, а його друг грав на синтезаторі. Як виявилося, веселий конголезець завжди мріяв записати свій трек і клуб подарував йому таку нагоду, організувавши весь процес. Спільно з музикантами у Макуана вийшла пісня про житомирське Полісся.