Ексклюзив

«Чинних спортсменів не дуже мудро залучати до служби»: народний депутат України висловився щодо мобілізації футболістів

15714
Антон Терехов
6 голосів
Георгій Мазурашу. Фото: архів Г.М.
Чи потрібно надсилати повістки футболістам? Про це «УФ» запитав у нардепа Георгія Мазурашу. Відповіді змусили замислитися.

У розмові з кореспондентом «УФ» Антоном Тереховим народний депутат України Георгій Мазурашу висловив свою думку відносно того, чи мають служити спортсмени в армії та на яких засадах комплектувати Сили Оборони. 

«ТЦК ходити футбольними клубами або фітнес-центрами непродуктивно, і неадекватно»

– У ваших публікаціях у Фейсбуці ви не раз говорили про мобілізацію. А як ви вважаєте, футболісти наших клубів повинні мати броню чи іншим чином бути звільнені від мобілізації?

– У нас багато спортсменів перебувають на передовій зі зброєю в руках. На жаль, уже відомо про багатьох спортсменів, які віддали своє життя за країну.

Я думаю, чимало діючих воїнів мають те чи інше спортивне минуле. Спорт загартовує людину фізично та морально, часом і патріотично виховує спортсменів. Це питання ще треба вивчати.

Очевидно, що чинних спортсменів не дуже мудро залучати до служби. Мала ймовірність, що хтось, припустимо, з клубів УПЛ чи Першої ліги ухвалить рішення йти на фронт. Тим більше, що, як у потенційних військових, у них набагато слабший рівень, ніж у тому спорті, де вони виступають.

Георгій Мазурашу. Фото: Особистий архів Г.М

Так, мобілізація це про обов'язок, а не бажання. Але потрібен ще й здоровий глузд. Кожна адекватна людина розуміє, що ті, хто не хочуть бути в армії, не повинні там бути, від таких там безліч проблем. Людина, яка не хоче, ще має можливість послатися на стан здоров'я, хоча наші ВЛК майже всім кажуть – «придатний». Спортсмен такого сказати не може про себе. ТЦК могло б ретельніше працювати з потенційними військовими, а не заганяти всіх підряд. З яких багато хто потім стає відказниками. Або залишають військові частини. Здаються в полон або ще гірше, про що не хочеться говорити.

Похід ТЦК до футбольного клубу чи, наприклад, до фітнес-центру мені здається непродуктивним, або навіть неадекватним. Це дає лише негативний результат.

– Повернути вболівальників на трибуни, це гарне рішення?

– Ще раніше я казав, що уболівальників треба повертати на трибуни. Особливо, коли йдеться про ігрові види, де вони створюють атмосферу. Коли чути тільки звук м'яча – це так собі видовище. Вболівальники – важливі учасники дії, яка тільки в комплексі виглядає як повноцінна. Я радий, що вболівальники матимуть цю можливість. Усі розуміють ризики, і кожен сам вирішує, приходити чи не приходити на стадіон.