Мрія (Гостомель): Леоненко, Хацкевич і Караваєв на трибунах, афіша від воротаря, тренер із УПЛ
Дмитро Дубас – не лише футболіст і ресторатор, а й чемпіон України з красивих ідей. Серед його задумів – волонтерські проекти та масові заходи, подкасти та YouTube-шоу. Футбольний клуб Мрія – по-своєму унікальний проект зі своєю ідеологією та філософією, який заявився на чемпіонати Київщини й України серед аматорів і посідає там шосте (серед 12 обласних учасників) та 10 місце (серед 10 всеукраїнських учасників) відповідно.
Про ФК Мрія (Гостомель) сайту «Український футбол» співзасновник і власник бренду Дмитро Дубас, який восени ще й був найдосвідченішим гравцем команди:
- Про назву та філософію футбольного клубу біженців.
- Про Медведенка, Леоненка, Циганика та інших на трибунах.
- Про приз, виграний у конкуренції з Поліссям, Вересом і іншими клубами УПЛ.
- Про радикальні та дуже суттєві зміни в клубі.
«Кожен член клубу вимушених переселенців може надавати рекомендації головному тренеру щодо селекції й тактики»
– Під час запуску ФК Мрія (Гостомель) називали в прес-релізах першим у світі. Поясніть, у чому унікальність?
– Наш співзасновник, відомий журналіст Микола Васильков, назвав Мрію першим у світі клубом вимушених переселенців. Справді, ми зібрали в складі ВПО зі всієї країни: Крим, Каховка, Донецьк, Лисичанськ, Херсонщина, а також інші області, яких торкнулася війна.
При цьому Мрія завжди була частиною наших волонтерських програм. Ми з нашим волонтерським штабом «Рестовратор. Картопляне військо» проводимо Дні переселенця, відвантажуємо гуманітарну допомогу, підтримуємо ВПО. Кожен матч Мрії – це фактично благодійний захід і об’єднання зусиль дуже різних людей заради спільної мети.
Микола Васильков і Дмитро Дубас, фото: ФК Мрія (Гостомель)
– На логотипі клубу впізнається обрис літака Мрія. Місто Гостомель також, напевно, вибране не випадково.
– Безперечно. Мрія – символ незламності та унікальності України, не просто літак. Гостомель – місце сили, яке пережило тяжкі випробування бойових дій. Ми й раніше займалися футболом у пристоличному регіоні – була така команда Меліоратор, яка починалася в Бучі. В Гостомелі хотіли також мати свою футбольну команду, а ми звернули увагу на стадіон – хоча й дещо пошкоджений під час війни, проте з потенціалом розвитку навіть для футболу вищих досягнень. Сам Фундація Олени Зеленської допомагав відновити цю арену.
До речі, в нашому клубі більшість хорошого створено на волонтерських засадах. Зокрема, й логотип і фірмовий стиль, афіші та пост-заготовки – це все робив наш воротар Юра Яковчук.
– А які ж стратегічні цілі стоять перед ФК Мрія?
– Стратегія клубу чітко розписана в нашій презентації. Це:
- побудова українського клубу з професійною моделлю управління, заснованою на найкращих прикладах ТОП-5 ліг;
- досягнення неординарних спортивних результатів за рахунок впровадження найбільш інноваційних підходів у селекції гравців, підготовці команди і ведення видовищної результативної гри;
- створення незабутньої атмосфери в День Матчу на стадіоні і побудова підтримки клубу із найбільшим охопленням (місцевим, національним і міжнародним);
- побудова диверсифікованої маркетингової платформи для досягнення цілей партнерів і спонсорів клубу;
- створення цінності для інвесторів і власників клубу за рахунок поступового розвитку на основі принципу самоокупності.
Ми розписали цілі клубу на 10 років: від старту в чемпіонаті Київської області в 2024 році до Прем’єр-ліги в 2030-му та боротьби за єврокубки. Від етапу створення, розгортання та просування – до зростання та монетизації ми розписали пошук спонсорів, підготовку та продаж футболістів, залучення членів клубу аж до найбільших показників в Україні.
Дмитро Дубас і гравці, фото: ФК Мрія (Гостомель)
– І чи багато ж на сьогодні членів у ФК Мрія?
– Вони є. Серед них, до речі, один футболіст національної збірної України, чиє ім’я ми зараз не будемо називати. Загалом, членство в ФК Мрія через додаток ВІКТОРІЯ дає низку опцій. Кожен, хто стає членом ФК Мрія, долучається до управління Клубу через голосування. Він матиме такі можливості:
- Прозорий бюджет – «Звідки поступають гроші і куди витрачаються»;
- Прийняття рішень через голосування, наприклад: «Витратити на реконструкцію футбольного поля чи запросити гравця для підсилення команди»
- Рекомендації для тренерського штабу – «Який склад стартового складу гравців, тактична схема і т.д.»;
- Пропозиції щодо нових гравців для клубу.
«Дивлюся клубний інста й згадую, які чудові люди бували в нас на матчах»
– Із чого клуб почав свій шлях?
– Взагалі – з виставкових благодійних матчів. Їх було дуже багато. В спортивному плані ми не пропускали сходинок: дебютували почергово в чемпіонатах Бучанського району, Київської області та України серед аматорів. Результати для нас – не на першому місці, звертали увагу більше на гуманітарну місію нашого клубу. Тим не менш, у нас були й досить майстерні футболісти зі значним досвідом виступів за професіональні клуби.
Той шлях, який ми намітили, передбачав поступове залучення в склад все кращих і кращих футболістів по мірі підйому ФК Мрія в турнірній ієрархії. До того ж, у нас були досягнення не лише на футбольному полі.
– Які саме?
– За визначенням Sport&Business Club Ukraine, ми отримали перемогу в номінації «Найкращий футбольний матчдей» року, випередивши низку клубів УПЛ із величезними бюджетами та фанатською базою. Можу сказати впевнено, що, як для України, наш сценарій проведення матчів був неповторним. Якщо коротко, у нас було весело!
Щоб підтримати людей, ми перетворювали футбольний матч на маленьке свято з конкурсами, призами, знижками, музичним супроводом і всім таким приємним. Ми велику увагу приділяли промоушену та популяризації клубу, на волонтерських засадах створивши в соцмережах акаунти на кілька тисяч підписників. Організовувалися прямі трансляції матчів і мультимедійний контент. Звісно, це викликало інтерес.
– Від глядачів?
– Так. Від дуже різних глядачів, адже українці розкидані по всьому світу, а по самій державі дуже багато ВПО. Ми навіть уроки географії пригадували, читаючи коментарі в чаті під час трансляції або баннери на трибунах – хто і звідки приходив. До того ж, ми точно були лідерами за числом селебрітіз на нашому стадіоні. Знаменитий баскетболіст Стас Медведенко та динамівські зірки Віктор Леоненко, Олександр Хацкевич, Влад Ващук, Олександр Караваєв. Спортдир Колоса (Ковалівка) Віталій Лисицький, Богдан Бутко. Головний тренер Ворскли Юрій Максимов. Знамениті журналісти Ігор Циганик, Олександр Гливинський, Микола Середич, блогери-ютубери Віктор Вацко та Дмитро Поворознюк. Це я просто гортаю наш інста й згадую, які чудові люди в нас бували.
Зіркові гості Мрії, фото: ФК Мрія (Гостомель)
– У спортивному плані прикрістю стала неявка клубу на свій же матч 10 листопада проти Агрону.
– Там склалася така ситуація, що у нас не було змоги зібрати гравців. Хвороби, позафутбольні обставини… Все ж абсолютна більшість гравців клубу – ВПО, або ж просто переселенці з інших областей. Загрози зняття Мрії з чемпіонату немає. Правда, у клубі вже інший спортивний менеджмент.
– Розкажіть про це детальніше.
– Взагалі в мене була ідея залучити широкий пул спонсорів, інвесторів, членів правління клубу. Ну, от один із них – Сергій Ващук, відомий за роботою в Оболоні, Єдності та інших клубах – ввійшов у ФК Мрія зі своїм баченням футболу та власною командою – від нового головного тренера до SMM-менеджера та зарубіжного скаута.
Ми з Миколою Васильковим відійшли від справ в ФК Мрія. Моя мета – щоб клуб продовжив жити. Тому я, як засновник клубу та власник бренду, віддав його в управління футбольним фахівцям. Також залишили команду з певним інтервалом наші провідні гравці – Яковчук, Жавко, Лілик, Помазан, Миколайчук. Також туди запрошено відомого головного тренера з досвідом роботи серед професіоналів (за повідомленням ЗМІ, це Валерій Іващенко, який раніше очолював Оболонь в УПЛ, – прим. «УФ»).
Що ж, як-то кажуть, бажаємо успіху та маємо футбольну Мрію.
Мрія (Гостомель, Київська обл.)
- Рік заснування: 2020
- Кольори клубу: бордово-чорні
- Стадіон: «Центральний», м. Гостомель (вміщує 500 глядачів)
- Керівництво та тренерський штаб на початку сезону 2024/25 та під час літньо-осінньої частини:
Почесний президент: Васильков Микола Олександрович
Президент: Дубас Дмитро Іванович
Голова наглядової ради клубу: Ващук Сергій Степанович
Спортивний директор: Яковчук Юрій Олександрович
Головний тренер: Криворучко Артем Валерійович
Тренер: Яковчук Юрій Олександрович
Менеджер: Кузнєцов Олексій Михайлович
- У змаганнях під егідою ААФУ дебютують.
* – турнір продовжується