Ексклюзив

Тимощук має діючий ФОП в Україні: юрист пояснив, що буде з еліт-нерухомістю в Донецьку та скаргою на УАФ

17402
Олександр Карпенко
7 голосів
Анатолій Тимощук. Колаж: УФ
Спортивний юрист Ілля Скоропашкін в ексклюзивному коментарі УФ висловився стосовно екс-футболіста збірної України Анатолія Тимощука, який опинився фігурантом нового скандалу.

Кілька днів тому вийшов новий випуск авторського проекту Олександра Денисова «Гра футболів», в якому йшлося про шлях Тимощука від патріота до зрадника України.

Прес-аташе Української Прем'єр-ліги Даниїл Вереїтін у своєму Telegram звернув увагу на один із кадрів, де показані документи, згідно з якими Тимощук, на якого накладені санкції Радою національної безпеки та оборони України, зберіг за собою статус фізичної особи-підприємця (ФОП), на якому записана елітна нерухомість у тимчасово-окупованому Донецьку.

У власності компанії Тимощука 8 квартир у центрі Донецька, оренда яких у довоєнний період сягала 5 тисяч доларів.

Сайт «Український футбол» дізнався в відомого спортивного юриста Іллі Скоропашкіна, чи є у санкційних списках РНБО ФОП Тимощука та що з ним тепер буде.

В Україні заблоковано активи підсанкційного Тимощука ‒ це можуть бути нерухомість, кошти, автомобілі

Ілля Скоропашкін підтвердив, що українські активи екс-футболіста підпали під санкції: 

«Рішенням Ради нацбезпеки та оборони України до Анатолія Тимощука застосований ряд санкцій. Їх там аж 14 пунктів. Зокрема, заблоковано його активи (нерухомість, кошти, автомобілі), повністю припинені торговельні операції з ним, виконання економічних та фінансових зобов’язань щодо нього, а також його позбавлено державних нагород та інших форм відзначення»

Юрист також пояснив, як функціонує санкційний режим.

«Підставами для застосування санкцій є дії, які створюють реальні або потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України. Реалізація застосованих державною санкцій покладена на банківський сектор, який зобов’язаний відстежувати та блокувати банківські операції підсанкційних осіб. Відповідно, будь-які дії на користь такої особи призупиняються на період дії санкцій».

ФОП Тимощука юридично є, не припиняється, але його роботу заблоковано

Зі слів Скоропашкіна випливає, що закон про санкції обмежує діяльність Тимощука в якості ФОП.

«Статус фізичної особи-підприємця ‒ це лише статус, який дає право займатись підприємницькою діяльністю, але не створює якусь окрему особу. Закон не відокремлює майно ФОП від майна фізичної особи.

Можливість здійснення діяльності Тимощуком також обмежена. Причому, сам ФОП не припиняється, але реєстрація платником єдиного податку – анулюється».

Також ми поцікавилися в юриста, які шанси в Тимощука оскаржити рішення УАФ про заборону футбольної діяльності в Україні в Спортивному арбітражному суді Лозанни (CAS):

«Скарга Тимощука до Спортивного арбітражного суду в Лозанні про скасування рішень УАФ обґрунтовується тим, що на нього не поширюється дія Кодексу етики та чесної гри УАФ, оскільки він не працює у футболі на території України. CAS має повноваження переглядати рішення органів УАФ і Палати з вирішення спорів УАФ в апеляційному порядку. Але рішення Лозаннського суду теж може бути оскаржене у Федеральному трибуналі Швейцарії», ‒ зазначив Ілля Скоропашкін.

Говорячи стосовно перспектив судового позиву Тимощука до УАФ, наш експерт ще раніше зазначав в інтерв’ю FanDay, що позиції вітчизняних органів сильні: «Компетенція щодо застосування таких санкцій повністю в юрисдикції органів УАФ, так само, як і позбавлення спортивних звань та нагород».