Цей день в історії

Перший трофей Реброва, нападник, який приніс Таврії чемпіонство: 15 травня — цей день в історії українського футболу

331
Владислав Лютостанський
2 голоси
Динамо святкує перемогу в Кубку, фото: ФК Динамо Київ
«УФ» — часопис, який кожен день представляє вам найкращих українських футболістів і тренерів, пригадує пам'ятні події та матчі. Отже, хто святкує сьогодні день народження, що цікавого сталося в цей день в минулому?

15 травня 1960 року у місті Кара-Балта (Киргизька РСР) народився Сергій Шевченко – форвард, що відомий своїм переможним голом у ворота київського Динамо, який приніс сімферопольській Таврії золоті медалі чемпіонату України.

До Таврії Шевченко перебрався у 1986 році. До цього ж нападник виступав за киргизькі клуби Алга та Алай і узбекистанський Нефтчі.

У сімферопольському колективі став одним з головних бомбардирів та капітаном команди. За увесь період провів у складі Таврії 173 матчі, у яких забив 65 голів. Найпам’ятнішим взяттям воріт в кар’єрі Шевченка безперечно буде його золотий гол у ворота київського Динамо. Здолавши тоді киян 1:0, Таврія стала першим чемпіоном незалежної України.

Не вдалось завантажити відео.

Свою ігрову кар’єру нападник завершив у харківському Металісті у 1994 році. У ролі тренера очолював краматорський Авангард, Таврію, узбецькі клуби Андижан і Кизилкум, казахський Ордабаси. В Україні Шевченко також працював з Кривбасом-2, Титаном (Армянськ) та Хіміком (Красноперекопськ).

Після окупації росіянами Криму залишився на півострові, обіймав посади спортивного директора та головного тренера у фейковому ТСК-Таврія.

Олександр Нойок, фото: ФК Аполлон

15 травня 1992 року у селищі Новотроїцьке (Херсонська область) народився Олександр Нойок – вихованець донецького Шахтаря, півзахисник харківського Металіста та донецького Металурга, який нині захищає кольори Атирау, чемпіон Кіпру та Білорусі.

У системі «гірників» Нойок провів близько дев’яти років, проте дебютувати за першу команду так і не зумів. На правах оренди виступав за ужгородську Говерлу у сезоні 2010/11. Пізніше перебрався у харківський Металіст, де провів 15 матчів протягом 2013-2015 рр.

У сезоні 2014/15 виступав за донецький Металург, зігравши у 33 поєдинках. Відтоді Нойок виступає за кордоном. Спершу була Білорусі – Динамо (Мінськ), Динамо-Брест, Рух (Брест). Разом з динамівцями Бреста Олександр став переможцем чемпіонату та двічі Суперкубка Білорусі. Усього за цей клуб українець провів 74 матчі: 13 голів, 11 результативних передач.

Є в досьє півзахисника і виступи в російському чемпіонаті, де він у 2021 році захищав кольори Оренбурга: 14 матчів, один асист. Разом з лімасолським Аполлоном Нойок став чемпіоном Кіпру в сезоні 2021/22. Транзитом через ізраїльський Маккабі (Бней-Райна) опинився у Казахстані, де наразі виступає за Атирау.

Свого часу Нойок був капітаном молодіжної збірної України, в складі якої провів 19 матчів та забив чотири голи. 

Ілля Путря, фото: ФК Чорноморець

15 травня 1998 року у місті Бердянськ (Запорізька область) народився Ілля Путря – вихованець донецького Шахтаря, півзахисник Маріуполя та захисник Чорноморця, срібний призер Першої ліги, капітан одеського клубу.

У 2011 році перейшов до Шахтаря, де затримався на довгих вісім років. За цей час Путря так і не отримав шанс проявити себе у першій команді «гірників». Заявити про себе вдалося в оренді у Маріуполі: 15 матчів та один гол.

У 2020 році Путря приєднався до Чорноморця та відтоді захищає кольори «моряків». Наразі Ілля є капітаном та лідером команди Романа Григорчука.

Загалом з одеситів півзахисник провів 92 поєдинки: вісім голів, сім результативних передач. У сезоні 2020/21 став срібним призером Першої ліги, повернувшись разом з Чорноморцем до еліти.

15 травня 2014 року на стадіоні «Ворскла» у Полтаві пройшов фінал Кубка України, в якому київське Динамо зустрічалося з донецьким Шахтарем.

Після подачі з кутового від Андрія Ярмоленка у штрафному майданчику «гірників» виникла метушня, яку припинив захисник донеччан Олександр Кучер, відправивши головою м’яч у власні ворота. Вже за три хвилини кияни подвоїли свою перевагу – подачу Мігеля Велозу зі стандарту замкнув Домагой Віда.

Шахтар зумів відповісти одним забитим м’ячем вже у другому таймі – Дуглас Коста на швидкості увірвався у штрафний майданчик та влучно пробив у дальній кут воріт Олександра Шовковського.

Цей трофей став першим у тренерській кар’єрі Сергія Реброва, який той поєдинок працював у статусі виконувача обов’язків головного тренера. Нагадаємо, що до Сергія Станіславовича команду очолював легендарний Олег Блохін, за якого ні результату, ні гри динамівці Києва не демонстрували.

Кубок України, фінал

Динамо – Шахтар – 2:1 (2:0)

Голи: Кучер, 40 (автогол), Віда, 43 - Дуглас Коста, 57

Вилучення: Ярмоленко, 90+4 (друга жовта) – Ракицький, 90+4 (друга жовта)

  • Динамо: Шовковський, Віда, Даніло Сілва, Драгович, Макаренко, Велозу, Ярмоленко, Гармаш (Калитвинцев 90), Беланда (Сидорчук 87), Ленс (Вукоєвич 73), Мбокані.
  • Шахтар: Пятов, Срна (Кривцов 80), Кучер, Ракицький, Шевчук, Фред, Степаненко, Дуглас Коста, Алекс Тейшейра, Бернард (Едуардо 70), Луїс Адріано.

Не вдалось завантажити відео.

1901 — нар. Луїс Монті (Аргентина/Італія) — чемпіон світу-1930, єдиний гравець, який виступав у фіналах ЧС за дві різні команди.

1946 — нар. Жорж Берета (Франція) — капітан збірної Франції 1970-х.

1963 — фінал 3 КВК. «Тоттенхем» (Англія) — «Атлетико» (Іспанія) — 5:1.

1964 — перегравання фіналу 4-го КВК. «Спортинг» (Лісабон, Португалія) — МТК (Угорщина) — 1:0. Перший матч — 3:3.

1965 — нар. Раї (Бразилія) — чемпіон світу-1994, молодший брат Сократеса.

1967 — нар. Сімен Агдестейн (Норвегія) — відомий тим, що на час виступів за збірну займав 20 місце у списку найкращих шахістів світу!

1970 — нар. Франк і Рональд де Бури (Нідерланди) — знамениті брати-близнюки, разом грали в «Аяксі», «Барселоні» та збірній Нідерландів.

1981 — нар. Патріс Евра (Франція) — один із найкращих лівих «беків» сучасності.

1985 — фінал 25 КВК. «Евертон» (Англія) — «Рапід» (Австрія) — 3:1.

1991 — фінал 31 КВК. «Манчестер Юнайтед» (Англія) — «Барселона» (Іспанія) — 2:1.

1996 — матч-відповідь фіналу 25 Кубка УЄФА. «Бордо» (Франція) — «Баварія» (Мюнхен) — 1:3. Перший матч — 0:3.

1998 — Останній матч за «Валенсію» зіграв Андоні Субісаретта. Це був його 622-й матч у чемпіо­натах Іспанії — національний рекорд.

2002 — фінал 11 ЛЧ. «Реал» (Мадрид, Іспанія) — «Байєр» (Леверкузен, Німеччина) — 2:1.