УПЛ

«Повилазили шавки. Коломойський зробив з вас багатих людей»: жорстка заява Циганика про ексвласника Дніпра

639
Владислав Лютостанський
3 голоси
Ігор Коломойський в залі суду. Фото: Стас Юрченко, Ґрати
Відомий український журналіст Ігор Циганик прокоментував свою присутність у Київському апеляційному суді, де розглядали справу колишнього власника Дніпра-1 Ігоря Коломойського.

25 вересня, Київський апеляційний суд не задовольнив апеляцію на арешт колишнього власника ФК Дніпро Ігоря Коломойського, який перебуває під вартою.

У залі суду був присутній відомий український журналіст та коментатор Ігор Циганик, який готовий був взяти ексвласника Дніпра на поруки.

За свою позицію журналіст отримав велику порцію критики від вболівальників. Також з приводу Циганика, що хотів стати поручителем Коломойського, висловились колишній головний тренер Дніпра Мирон Маркевич та ексзахисник дніпрян Артем Федецький.

На наступний день Циганик прокоментував свій прихід до суду, відповівши критикам.

«Я підпишуся під кожним словом, що вчора сказав у суді. Я знаю цю людину 20 років. Якщо хтось мені може сказати, що він не боровся з корупцією... У нас немає в українському футболі людини, яка б не була пов'язана з корупцією у футболі, а він не пов'язаний».

Циганик вкотре наголосив на тому, що Коломойський не займався корупцією в українському футболі, згадавши історію про стимулювання.

«Коли в людини було по п'ять-шість клубів, і я бачив на свої очі, як йому відверто радили: «Ти ж маєш п'ять клубів, ти ж легко можеш стати чемпіоном, легко заробиш гроші в Лізі чемпіонів», то він навпаки стимулював команди, до яких мав відношення, щоб вони грали проти Дніпра.

Це так само ніхто заперечити не може. Якщо є хоч одна футбольна людина, яка може це сказати, то скажіть, виходьте. Ми всі забули все, ми дуже швидко все забуваємо».

Також журналіст акцентував на тому, що Коломойський один з небагатьох президентів футбольних клубів УПЛ, хто побудував арену за власні гроші.

«Дніпро-Арена» стоїть. Багато у нас президентів клубів, які побудували стадіони за свої гроші? Ну напишіть. Чи вони не мали можливості? У 2004 році був проєкт цього стадіону і він побудований. Правильно, чи не правильно, але він стоїть.

У нас всі хочуть витягнути з футболу, а не вкласти в нього... Піаром, грошима землею, заробити, бізнес побудувати. Чи ви думаєте того ніхто не знає?».  

Циганик не розуміє, чому люди, що стали мільйонерами за ексвласника Дніпра, замість вдячності висловлюються проти нього. 

«Мені дуже прикро, коли зараз йде історія, що люди які за цієї людини стали мільйонерами, дозволяють собі коментувати... А я бачив, як вони першими бігли з ним фотографуватися, спілкуватися та щось просити. Чи ви думаєте того ніхто не знає, чи того не бачив? Мені дуже дивно, що всі мовчать.

Вони мільйони отримували. Там всі такі великі футболісти були, що їм платили по 80 тисяч доларів зарплати? Вони вийшли та клубів собі знайти не могли. Дехто за кордон не хотів їхати, головне було підписати контракт і можна навіть на поле не виходити, головне, щоб гроші платили». 

Журналіст вважає, що люди, які висловлюються негативно в адрес Коломойського також мають власне темне минуле.

«Мені здається, що головна вада в житті це невдячність. Чому всі мовчать? Чи всі такі чесні були, чи ніхто гроші в конвертах не отримував ніколи? Суддям не платили? А вони зараз дозволяють собі виходити та все це коментувати.

Коломойський зробив з вас багатих людей, комусь шанс дав у житті другий, чи може третій. Всі дуже швидко про це забувають». 

Циганик пояснив, що був присутній у суді виключно як людина, що багато років знає підозрюваного.

«Я йшов учора туди не як працівник групи-компанії 1+1, а як людина, яка знає його дуже давно.  Так само як знаю Суркіса, Димінського, Ярославського, Слободяна.

Зараз повилазили шавки, які починають коментувати та розказувати, та я ж кажу, що ви першими бігли, стояли на порозі гроші ділити. Мені за це соромно, відверто соромно».

Журналіст заявив, що дотримуватиметься своєї позиції та розповів, що своєю присутністю не збирався тиснути на суд.

«Я маю свою позицію і буду її дотримуватися. Якщо говорити без емоцій, то я жодним чином не збираюся та не хотів впливати на рішення суду. Я прийшов поручителем, знаючи цю людину, знаючи, що вона нікуди не втіче до суду».

Циганик вважає, що не було підстав, що свідчили про ймовірну втечу Коломойського з України, і саме тому він хотів взяти його на поруки. 

«Він ще поки що не засуджений, і ви це прекрасно розумієте та усвідомлюєте. Він наразі тільки підозрюваний...Літня людина, пенсійного віку, який з 2019-го року взагалі з України не виїжджає. Всі знають, де він живе, як він пересувається...

Обов'язково його тримати у в'язниці? Ну тримайте, якщо суд так вирішив...Я не буду коментувати рішення суду, але я був готовий поручитися, що він не втіче. Це єдине про що я можу вам сказати», – сказав журналіст в етері ютуб-програми «Циганик LIVE».  

  • Коломойському оголосили три підозри: друга була щодо заволодіння 9,2 мільярда гривень «ПриватБанку», третя – щодо легалізації коштів, частина з яких перераховувалася на ТОВ «ФК Дніпро».
  • Бізнесмен свого часу був власником Дніпра, найкращим досягненням якого став вихід у фінал Ліги Європи-2015.