«Там генерал сидить у машині!»: Шовковський згадав про інцидент з міліцією, коли поспішав до Лобановського
Колишній голкіпер Динамо Олександр Шовковський поділився історією про те, як ледь не потрапив у серйозні неприємності дорогою на перше тренування під керівництвом Валерія Лобановського.
За словами Шовковського, у день першого знайомства з легендарним тренером він виїхав із дому на власному авто, маючи зовсім небагато часу в запасі. Запізнюватися на перше заняття з новим головним тренером він категорично не хотів, тому поспішав.
«І якось я не побачив і за кермом своєї машини викинув… Аварії вдалося уникнути завдяки не мені – завдяки машині, яка їхала ззаду. Але це була міліцейська машина. Безумовно, мене зупинили, вийшов водій, якийсь полковник», – розповів Шовковський в інтерв'ю Денису Бойку.
Під час руху голкіпер почав перебудовуватися з другого ряду в третій, бо попереду на світлофорі стояла машина. Однак у «мертвій зоні» він не помітив інший автомобіль і фактично підрізав його – він вилетів на зустрічну смугу.
«Вийшов: «Ти що, з глузду з’їхав? Та ти розумієш? Там генерал сидить у машині!». Я так права йому дістаю, кажу: «Мені байдуже, хто там сидить – я їду до Лобановського. Ось мої права, я поїхав. Я не можу запізнитися»; – «Та ти зовсім охрінів!»; – «Куди мені під’їхати після тренування?».
Після заняття Шовковський таки з’явився за вказаною адресою, де певний час розбиралися з ситуацією. У підсумку якийсь період він їздив без посвідчення водія, маючи лише тимчасовий талон. Остаточно права йому повернули вже після зборів, коли він повернувся до Києва.
- За понад 20 років у футболці біло-синіх Шовковський відіграв 636 офіційних поєдинків у всіх турнірах. Разом із Динамо голкіпер зібрав колекцію з 35 трофеїв: 14 разів ставав чемпіоном України, 11 разів вигравав Кубок України та 6 разів – Суперкубок України.
- У єврокубках Шовковський із Динамо доходив до півфіналу Ліги чемпіонів у сезоні-1998/99 та до півфіналу Кубка УЄФА-2008/09.