«Будуть два різних Дніпра-1: “експортний” та “внутрішній”»: авторська колонка Олега Федорчука

Переглядів 3729
Олег Федорчук Олег Федорчук
3 голоси
«Будуть два різних Дніпра-1: “експортний” та “внутрішній”»: авторська колонка Олега Федорчука
Фото: колаж «Український футбол»
Відомий вітчизняний тренер і експерт Олег Федорчук пояснює, які складні завдання стоять перед тренерським штабом під керівництвом Олександра Кучера.

Зараз ніхто вже не згадуватиме, як Дніпро-1 вилітав від АЕКа (Ларнака). У чемпіонаті України підопічні Кучера грають настільки переконливо, що ті, хто команду критикував, почали називати її одним із претендентів на чемпіонство. Проте є в нинішнього українського представництва в єврокубках одна особливість – падіння рівня вітчизняного чемпіонату змусить їх по-різному грати вдома та на міжнародному рівні. Ось чому я очікую на два різних Дніпра-1 – назвемо їх для зручності «експортним» і «внутрішнім».

Спершу Дніпро-1 був однотемпним. Це швидка команда, якій, розігнавшись, важко було зупинитися. З АЕКом підопічні Кучера створили досить серйозні нагоди забити, а проте в захисті ще не розуміли до кінця одне одного й через це з тріском вилетіли. Треба віддати належне новому менеджменту та тренерському штабу спортклубу: висновки були зроблені, і в переломному для долі Кучера, Красникова та їхніх новачків матчі з Динамо ми побачили адаптивний, гнучкий, хитрий Дніпро-1.

Відтоді ми маємо команду різних можливостей – залежно від потреби та викликів, ця команда може як підлаштуватися під суперника, так і домінувати. 

В УПЛ Дніпро-1 – «внутрішній», «домашній». Ця команда останньою в чемпіонаті зберігає нулі в графах «поразки» та навіть «пропущені м’ячі». Причому, це не випадковість – за кількістю створених моментів і кількість допущених до створення біля своїх воріт підопічні Кучера виглядають краще за динамівців і зорянців, на рівні (щонайменше на рівні!) з гірниками. 

Дніпро-1 дуже сильно атакує по центру (часто вважається, що це ознака гранда свого чемпіонату). Команда прекрасно володіє м’ячем, спокійно розігрує до вірного. За всіма показниками – тривалістю володіння м’ячем, точністю передач, xG по забитих і по допущених, передачі на загострення – команда Кучера на рівні з Динамо та Шахтарем. За деякими з показників випереджає фаворитів сезону. 

Проте, на жаль, долати різницю в класі між внутрішніми і зовнішніми змаганнями непросто. Саме тому команди з творчими, розумними штабами будуть ставити своїм командам адаптивні тактики. У футболі тільки найсильніший може дозволити собі грати тільки в одній манері, та й то бувають осічки, як колись у великої Барселони з Селтіком. Усі інші мають грати з розумінням, якого суперника їм готує наступний тур. І це не ознака слабкості, це ознака мудрості. 

Дніпро-1 у своїх найкращих матчах діяв по-різному: приміром, Динамо переграв з рахунком 3:0 при володінні м’ячем у 47%, але значній перевазі за кількістю ударів. А от в Аполлона, чемпіона Кіпру, виграв 3:1 на його полі при значній перевазі в володінні (біля 57%), але при рівності за кількістю ударів і меншій кількості гострих атак. Це означає, що Кучер старається вивчати суперників і знаходити такі місця в їхній грі, які можна використати на козирях своїх гравців. 

І тому, що з кожним туром Бланко, Амаш, Балулі та інші літні новачки повинні додавати в грі та формі, з часом Дніпро-1 отримає потужне внутрішнє підсилення, стане сильнішим під час сезону. АЕК (Ларнака) трапився оновленій команді на самому початку її становлення. Жаль, що не буде, скоріше за все, змоги подивитися, як Дніпро-1 зіграє з цим суперником ще після кількох місяців послідовної роботи над оновленням. 

Отже, Вадуц – черговий творчий виклик для тренерського штабу Кучера. Аутсайдер швейцарської Першої ліги – перший клуб із Ліхтенштейну в групових турнірах єврокубків вимагатиме нової тактики, цілком можливо, схожої на ту, яку вдало використав Кучер у матчі з ПФК Львів. Для нас кожен наступний матч Дніпра-1 цікавий якраз можливостями використання талантів гравців цього колективу. Можна ще додавати в гостроті гри флангів і подач з них, в реалізації, у взаємодії опорної зони та групи атаки в фазі при втраті м’яча. Все це напрацьовується.

Головне те, що Дніпро-1 показав – він вчиться, прогресує, розвивається. Напрацьовані вже, як мінімум, дві методи ведення гри. І ось ці «експортний» і «внутрішній» варіанти – далеко не єдине, що можна буде запропонувати Вадуцу.

Читайте на УФ прогноз і анонс матчу Ліги конференцій СК Дніпро-1 – Вадуц.