Бєсєдін повернувся в ЛЧ, наші арбітри судили кіпріотів – як українці стартували в єврокубках

Переглядів 5543
Кирило Круторогов Кирило Круторогов
8 голосів
Артем Беседін. Фото: ФК Ордабаси
Перший тур для українців в кваліфікації євротурнірів стартував цього тижня. Як вони провели його – у матеріалі «УФ».

Представники нашої країни грали в кожному з трьох єврокубкових турнірів. Круто, що в Ліги чемпіонів перевага над іншими, принаймні поки що.

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає про перший у цьому сезоні виступ українців у єврокубках.

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

Артем Беседін (Ордабаси, Казахстан)

• 66 хвилин проти Петрокуба (Молдова) – 0:0

Ігор Пластун (Ордабаси, Казахстан)

• 90 хвилин проти Петрокуба (Молдова) – 0:0
  • Жовта картка

Ігор Пластун. Фото: ФК Ордабаси

Євген Макаренко (Ордабаси, Казахстан)

• Троє наших почали кваліфікацію ЛЧ у складі чемпіонів Казахстану. Ексфорвард Динамо та збірної України відіграв найменше з них, але свої півтора тайми на полі провів. Інше питання, що виконати свій безпосередній обов’язок – забити гол у ворота чинних чемпіонів Молдови з десятьма молдавськими футболістами в складі – ані йому, ані жодному з його партнерів по команді не вдалося.
  • Тепер усе вирішуватиметься у матчі-відповіді на полі суперника. Очевидно, що не прохід у наступний раунд буде сприйнято як великий провал, що може призвести й до відставки білоруського тренера Седньова, який після гри сказав, що в роздягальні стояла атмосфера спустошення.

Антон Братков (Пюнік, Вірменія)

• 90 хвилин проти Динамо (Мінськ, Білорусь) – 0:0

Сергій Вакуленко (Пюнік, Вірменія)

Команда добре відомого українській публіці тренера Егіше Мелікяна з вихованцем Шахтаря і ексзахисниками молодіжної збірної України Сергієм Вакуленко та Антоном Братковим зіграла внічию з чемпіонами Білорусі на нейтральному полі в Угорщині.

До заявки на цю гру не потрапив нещодавній український новачок Пюніка, колишній найкращий бомбардир сезону УПЛ, Владислав Кулач, який лише днями приєднався до команди.

Андрій Демченко (Динамо Батумі, Грузія)

Український тренер чемпіонів Грузії невдало з’їздив до Болгарії на гру проти Лудогорця. Його команда двічі пропустила ще до перерви, змогла відіграти один м’яч в середині другого тайму, але болгарські чемпіони все одно здобули комфортну домашню перемогу перед матчем у Грузії – 3:1.

Андрій Демченко. Фото: ФК Динамо Батумі

Андрій Каравацький (Паневежис, Литва)

• 0 хвилин проти ХІКа (Фінляндія) – 3:0

Ексгравець Реал Фарми, вінницької Ниви, Рубікона та Олімпіка з лави для запасних стежив як його команда переконливо розбила чемпіонів Фінляндії, граючи з 70-ї хвилини у меншості.

ЛІГА ЄВРОПИ

Євген Шахов (Тобол, Казахстан)

• 75 хвилин проти Ружомберока (Словаччина) – 2:5

Півзахисник з сімома матчами за збірну України став учасником запеклого протистояння. На 75-й хвилині його замінив португалець Руй Кошта (звісно, не легенда Бенфіки та Мілана, а його повний тезка). На той час Тобол двічі відігравався, але все одно програвав 2:3. Однак після того, як українця замінили, його команда встигла пропустити ще двічі і фактично втратила шанси на вихід у наступний раунд.

Артем Полярус (Урарту, Вірменія)

• 66 хвилин проти Калева (Естонія) – 2:1

Колишній півзахисник Олександрії, який дещо заплямував свою репутацію виступами за російський Терек, взяв участь у виїзному поєдинку проти Калева. Його замінили за рахунку 1:1, але без нього партнери змогли вирвати перемогу. До речі, на матчі працювала українська бригада арбітрів на чолі з Дмитром Кубряком, який є військовим лікарем і в Маріуполі потрапив у полон. У цій грі він показав чотири жовті картки (по дві кожній з команд)

Дмитро Панчишин

• Арбітр матчу Ельфсборг (Швеція) – Пафос (Кіпр) – 3:0

Українська бригада арбітрів гучно відпрацювала у Скандинавії – чотири жовті картки, вилучення гравця гостей після другої жовтої та пенальті у ворота кіпріотів, який господарі не реалізували. На той час перевага шведів була мінімальною – 1:0, але після 11-метрового вони одразу збільшили її, а згодом скористалися чисельною більшістю і здобули переконливу перемогу (3:0).

ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ

Ельдар Кулієв (Зіра, Азербайджан)

• 25 хвилин проти Шерифа (Молдова) – 1:0

Вихованець Маріуполя, який засвітився в УПЛ за Минай та за 100 тисяч євро поїхав на історичну батьківщину в Азербайджан, зіграв проти Шерифа. Кулієв вийшов на заміну на 65-й хвилині, а на 88-й азербайджанська команда забила переможний гол, який призвів до певної сенсації.

Ельдар Кулієв. Фото: ФК Зіра

Юрій Гура (Шериф, Молдова)

Дебют в єврокубках для колишнього тренера Олександрії вийшов відверто невдалим. Його нова команда несподівано програла вдома Зірі – 0:1. Напередодні він давав нам ексклюзивне інтервʼю, в якому віджартувався на тему чи варто чекати українців у Шерифі фразою «Якщо через Тису перепливти на матраці тільки».

Ярослав Терехов (Мілсамі, Молдова)

• 90 хвилин проти Торпедо (Жодіно, Білорусь) – 4:2

Ексгравець ВПК-Агро, Нікополя та Енергії з Нової Каховки третій сезон проводить у команді з Молдови. Цього разу він відіграв повний поєдинок на виїзді на нейтральному полі в Угорщині проти суперника з Білорусі, який подарував результативну перемогу його команді.

Мирослав Мазур (Жальгіріс, Литва)

• 0 хвилин проти ВПС (Фінляндія) – 2:1

Вихованець Динамо з кількома матчами у складі Буковини відіграв два попередні сезони в швецькому Естерсунді, а у новому виступає за Жальгіріс. Щоправда, за поєдинком проти ВПС у Фінляндії він стежив з лави для запасних.