Дебют Довбика у Раньєрі, Олімпіакос виставив цінник на Яремчука – як провели вікенд «легіонери» збірної України

Переглядів 971
автор Кирило Круторогов Кирило Круторогов
3 голоси
Дебют Довбика у Раньєрі, Олімпіакос виставив цінник на Яремчука – як провели вікенд «легіонери» збірної України
Раньєрі та Довбик. Колаж: УФ
Сайт «УФ» продовжує детально стежити за виступом наших ключових футболістів за кордоном.

Четверо гравців збірної України після паузи ФІФА не отримали ігрового часу в своїх командах і лише троє грали в стартовому складі. 

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає, як провели тиждень «легіонери» збірної України.

Андрій Лунін (Реал Мадрид, Іспанія)

  • Матч в запасі проти Леганеса – 3:0

Тібо Куртуа повернувся після ушкодження до стартового складу Реала, а наш голкіпер – на лаву для запасних «вершкових». У матчі Ліги чемпіонів проти Ліверпуля на Луніна також не очікуємо – це йому (та й нам усім) дав зрозуміти Карло Анчелотті. https://ukrfootball.ua/rizne/meni-duzhe-shkoda-anchelotti-ukhvaliv-shokuyuche-rishennya-shodo-lunina-pered-nastupnim-matchem-reala-v-lizi-chempioniv/ 

Анатолій Трубін (Бенфіка, Португалія)

  • Матч в запасі проти Ештрели – 7:0

Основний голкіпер збірної України провів поєдинок Кубка Португалії на лаві для запасних. Але має повернутися в основу в матчі ЛЧ у середу проти Монако. 

Віталій Миколенко (Евертон, Англія)

  • 90 хвилин проти Брентфорда – 0:0
  • Оцінка від Flashscore: 7.8
  • Оцінка від Sofascore: 7.8

Це було українське дербі в АПЛ – Миколенко проти Ярмолюка. І наш лівий захисник став одним з найкращих гравців матчу за оцінкою статистичних порталів. А точніше отримав третій найвищий бал серед усіх учасників поєдинку. 

Він був рішучим та якісним в захисті: три виноси м’яча, одне перехоплення, чотири з шести вдалих спроб боротьби за позицію та чотири з п’яти виграних верхових дуелей. Щоправда, на ньому 15 разів сталася втрата володіння м’яча. Хоча загалом він торкнувся його 72 рази та виконав 33 точні паси з 40 (83%). Зокрема видав дві ключові передачі, два влучні лонгболи з чотирьох і один прицільний навіс з семи. Однак місце для дьогтю в цій діжці меду також знайшлося – Евертон знову не переміг. 

Єгор Ярмолюк (Брентфорд, Англія)

  • 9 хвилин проти Евертона – 0:0
  • Оцінка від Flashscore: – 
  • Оцінка від Sofascore: 6.4

Плюс в тому, що молодий українець перебуває в основній обоймі команди Прем’єр-ліги і, в принципі, доволі регулярно отримує ігровий час. Мінус – поки що цього часу не багато, подекуди – лічені хвилини. Але круто те, що Єгор старається, помітно, що активно працює для того, аби періоди не полі в матчах АПЛ збільшувалися. 

Ілля Забарний (Борнмут, Англія)

  • 90 хвилин проти Брайтона – 1:2
  • Оцінка від Flashscore: 6.6
  • Оцінка від Sofascore: 6.9

Зараз український центральний захисник перебуває у дуже цікавому та відповідальному періоді. Він проходить перевірку мідними трубами та тест на прогрес. За останні тижні світова преса озвучила інтерес до його персони збоку більшості топ-клубів Англії – МанСіті, Ліверпуля, Челсі та Тоттенгема

А тепер до числа претендентів на Забарного нібито приєднався і мадридський Реал, головний скаут якого переконаний, що наш центрбек повністю підходить королівському клубу.

Іллі надзвичайно важливо поставитися до всіх цих публікацій з холодною головою і не лише не зупинитися в прогресі, а й запрацювати з іще більшою ініціативністю та відповідальністю для того, аби дійсно вже влітку заскочити на відчутно вищий щабель. 

Поки що ж у матчі проти Брайтона він отримав четвертий найвищий бал серед гравців Борнмута. Знову його теплова мапа продемонструвала основну позиційну активність не лише дуже високо – просто поблизу центрального кола, а й вже навіть за середньою лінією, на чужій частині поля. При цьому Забарний 84 рази торкнувся м’яча. Виконав 67 точних пасів з 75 (89%), зокрема п’ять вдалих довгих передач з восьми. Тобто був реальним диригентом своєї команди. Надзвичайно показово те, що Ілля – лідер Борнмута за кількістю торкань до м’яча у цьому матчі, причому з відчутним відривом від партнерів. 

Ілля Забарний. Фото: Борнмут

Максим Таловєров (ЛАСК, Австрія)

  • 45 хвилин проти РБ Зальцбург – 2:1 
  • Оцінка від Flashscore: 6.7
  • Оцінка від Sofascore: 6.9

У надзвичайно важливому матчі проти суперника рівня Ліги чемпіонів гравець збірної України залишився в запасі, але з’явився на заміну одразу по перерві вже за рахунку 2:1 на користь своєї команди. 27 разів торкнувся м’яча і мав нетипово для себе не високий показник точності передач (67%), адже тільки 14 його пасів з 21 досягнули адреси. Але виграв обидві спроби боротьби за позицію і єдине верхове єдиноборство. Можливо, буде повернення в матчі Ліги конференцій проти чеського Бораца у четвер?

Олександр Зінченко (Арсенал, Англія) 

  • 24 хвилини проти Ноттінгем Форрест –3:0  
  • Оцінка від Flashscore: 6.4
  • Оцінка від Sofascore: 6.6

Після успішної гри за збірну проти Албанії Артета випустив його на заміну замість Калафьорі в середині другого тайму вже за рахунку 2:0. Відверто кажучи, Зінченко був малопомітним на полі і лише 15 разів зустрівся з м’ячем. Хоча нічого і не зіпсував, а його команда збільшила перевагу. 

Михайло Мудрик (Челсі, Англія)

  • Матч в запасі проти Лестера – 2:1  

В десятому матчі АПЛ поспіль найдорожчий українець в історії не потрапив до стартового складу «аристократів». І у п’ятому загалом по ходу розіграшу чемпіонату зовсім не отримав ігрового часу. У четвер на його команду чекає матч Ліги конференцій проти німецького Гайденберга. Майже немає сумнівів, що Мудрик гратиме з перших хвилин. І цікаво як він зможе показати себе на тлі суперника з топ-чемпіонату, хоч і не дуже статусного представника Бундесліги. 

Артем Довбик (Рома, Італія)

  • 90 хвилин проти Болоньї – 2:3 
  • Оцінка від Flashscore: 6.3
  • Оцінка від Sofascore: 6.5

Рома провела перший поєдинок під керівництвом нового алленаторе Клаудіо Раньєрі. Але дива не сталося, принаймні за такий короткий період роботи з 72-річним фахівцем. Він очікувано відмовився від схеми з трьома центральними захисниками і виставив основу в тактиці 4-4-1-1 з Довбиком на вістрі атаки. А Дібала навіть присів на лаву для запасних. Про перспективи Артема у Клаудіо Раньєрі ми писали окремо

На жаль, наш форвард отримав найнижчу серед гравців римлян оцінку від статистичних порталів. А він насправді міг забивати, проте поцілив у каркас воріт, а його xG склав 0,26. Ще мав удар повз ворота, виграв три з шести повітряних дуелей та дві з чотирьох спроб боротьби за позицію. Загалом 31 раз торкнувся м’яча та мав показник точних передач у 61%. 

У Роми в чемпіонаті три поразки поспіль і вже 12 місце в турнірній таблиці із відстанню до зони єврокубків, яка стає дедалі більшою та перетворюється на прірву навіть на цьому етапі сезону. В четвер римляни гратимуть в Лізі Європи проти Тоттенгема. 

Артем Довбик. Фото: Рома

Роман Яремчук (Олімпіакос, Греція)

  • Матч в запасі проти АЕКа – 4:1

На тижні з’явилася інформація, що Олімпіакос планує продати українського форварда і розраховує отримати за нього 6-7 мільйонів євро. 

Рішення не дивне, адже Роман вкотре не отримав навіть виходу на заміну. Але апетити доволі нелогічні, враховуючи те, що купували його за 2 мільйони і він відверто не заграв у Греції. Ба більше – як вони взагалі збираються його продати, якщо зовсім не дають проявити себе, щоб зацікавити потенційних покупців?