Із трансфером Мудрика щось не в порядку, і ось що

Переглядів 1713
Артур Валерко Артур Валерко
4 голоси
Із трансфером Мудрика щось не в порядку, і ось що
Михайло Мудрик. Колаж: УФ
«УФ» порівнює гіпотетичні пропозиції за вінгера Шахтаря зі здійсненим трансфером Костича та плановим — Малиновського. Ми бачимо пояснення, чому Мудрик ризикує так і залишитися в донецькому клубі.

Мудрик – найбільш актуальний гравець українського футболу. Ні про кого цього літа не говорили більше, і не тільки тому, що це гучні бренди, трансферна сага і треба щось давати в розділ «гарячі новини». 

Михайло настільки яскраво зіграв у кількох виставкових матчах, що навіть чутки про англійську Прем’єр-лігу чи італійську Серію «А» не здаються вигадками чи фейком. От тільки сам Мудрик усе ще залишається гравцем Шахтаря – і нам стало цікаво, чому? 

Чого більше в головному не здійсненому трансфері 2022 року – бажання гравця, небажання клубу, неспівпадіння очікувань і пропозицій? «Український футбол» розбирає ситуацію в спеціальному матеріалі. 

Михайло Мудрик у всій красі

Перш за все, почнемо з простого питання: Мудрик дійсно гідний уваги? 

В 21-річному віці Михайло досягнув ось чого: звання чемпіона та володаря Кубка України, присутності у національній збірній, певного стажу в єврокубках і навіть конкретно Ліги чемпіонів. 

Transfermarkt оцінює Мудрика в 9 мільйонів євро, в останніх чотирьох апдейтах він тільки зростає в орієнтовній вартості, а знижувати її спеціалізований сайт ні разу не брався. SofaScore стриманіша в оцінках – 4 200 000 євро, проте також постійно переглядає оцінку тільки в бік збільшення. 

Є ще й такий показник, як популярність гравця в соцмережах. Мудрик, який у збірній зіграв лише кілька разів і не провів ще жодного повного, цілісного сезону, стабільно входить у топ-20 спортсменів, які мають найбільше читачів в Instagram, а серед суто футболістів він у десятці найкращих. Станом на середину серпня у Михайла було 204 тисячі читачів – трішки більше, ніж зібрав Роман Яремчук, менше – ніж Віталій Миколенко, Євген Коноплянка, Андрій Ярмоленко, Андрій Лунін, Андрій Шевченко й Олександр Зінченко.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от FC Shakhtar Donetsk (@fcshakhtar)

Зі сторони це може здатися дрібницею, проте позитивне паблісті для сучасного професійного спортсмена – одна з визначальних речей. А про Мудрика в пресі говорять хіба що як про «гіка», який постійно залишається відпрацьовувати техніку та удари, весь вільний час присвячує футболу, цитує мотиваційні записи та ретельно працює над своїм зовнішнім іміджем. Отже, імідж цей наразі у Михайла винятково позитивний.

«Найголовніше те, що ми бачимо прогрес молоді. Коли п'ять місяців тому ми дивилися на Судакова, Мудрика та Бондаренка, це точно не ті гравці, які ми маємо зараз. Я хочу, щоб для мене, для клубу та для України вони вийшли на той рівень, який, як ми всі сподіваємось, вони можуть показати», ‒ говорив попередній головний тренер Шахтаря Роберто Де Дзербі в інтерв’ю клубній прес-службі.

Але наскільки крутий Мудрик станом на зараз?

У минулому – незакінченому в Україні – сезоні 2021/22 він у всіх турнірах провів 19 матчів, забивши 2 м’ячі та віддавши 7 результативних передач. У цій статистиці не враховуються, проте залишаються в пам’яті, один пенальті, зароблений в УПЛ, і надважлива участь в епізоді з автоголом гравця Монако. Саме той «самостріл» після передачі Михайла вивів Шахтар у груповий турнір Ліги чемпіонів – кікс, випадковість, курйоз, а турнірна та фінансова вага моменту просто-таки безмежна. 

У матчах «на виставку» Мудрик дуже й дуже переконливий: згадаймо голи Аяксу за «гірників» і ґладбахській Борусії за збірну. Так, цей футболіст уміє себе показати й прорекламувати. Інтерес не вигаданий і не випадковий. 

Михайло Мудрик нарозхват

Природно, Мудрик весь цей час на радарах інших клубів. Коли, до появи Де Дзербі, Михайло поневірявся в запасі та орендах, на обрії виник його колишній клуб – Металіст. Не секрет, що серед пізніх вихованців класичного харківського клубу – не тільки Михайло, а й Лунін, Судаков і багато інших перспективних футболістів. За чутками, підтвердженими Красниковим, Металіст розглядав можливість оренди Мудрика та Судакова, проте, як бачимо, до УПЛ ці футболісти дійшли «своїм ходом». Наразі Мудрику не до Металіста, а Металісту – не до Мудрика. 

Яскравий виступ на «Сантьяго Бернабеу» спровокував новий виток «Мудрикоманії». Даріо Срна ще тоді, восени 2021-го, вперше порівняв Михайла з Вінісіусом Жуніором. 

«Усі клуби в Україні та дуже багато клубів у Європі хотіли б підписати цього футболіста. Але Шахтар його не відпустить. Він має довгостроковий контракт і Шахтар розуміє, що в їхніх руках є діамант, з яким потрібно працювати», ‒ ще на початку листопада минулого року відзначав Ігор Циганик. Ну що ж, його інсайд справджується.

Що було далі в долі Мудрика? 

У кінці листопада іспанське видання Fichajes повідомило про інтерес до вінгера Шахтаря зі сторони Севільї. У грудні агент Олексій Альохін говорив, що Шахтар відхилив пропозицію на 12 мільйонів євро від Брентфорда. У лютому гендир «гірників» Сергій Палкін говорив, що планка піднялася вже до 15 млн від англійців, у квітні преса заговорила про 20 млн від Брентфорда. У січні в списку претендентів з’явився Ланс ‒ MSV Foot повідомляв про інтерес французького клубу. У квітні з’явилися чутки про інтерес до Мудрика від італійських Мілана та Ювентуса, а пізніше – й Роми Моурінью. У травні на радарах виник Байєр, причому настільки стрімко, що невдовзі повідомлялося, що Мудрик пройшов медогляд і навіть узгодив умови особистого контракту. Нарешті, вже влітку Ніцца виступила нібито з конкретним і досить значним інтересом. 

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Михаил Мудрик (@mmudryk10)

Але була одна подія, яка перевершила всі інші в долі цього футболіста. Про неї – згодом. А поки не втримаємося від можливості повправлятися в порівняннях. 

Пікова пропозиція за Мудрика від одного із клубів, за неофіційною інформацією, дісталася до позначки 25 мільйонів євро. Кого можна купити за такі гроші? Ну, от, наприклад, Юве за 12 мільйонів євро придбав вінгбека Айнтрахта Філіпа Костича – сформованого гравця, переможця Ліги Європи, а той же Шахтар продав Нереса в Бенфіку за трішки більш як 15. Промовисто. Один Мудрик – майже як Нерес і Костич разом узяті… 

Тепер ось Руслан Малиновський може перейти в Ноттінгем Форест або Тоттенхем Хотспур. Сума поки невідома, проте інсайдери, знову ж таки, оцінюють одного з провідних збірників України значно менше, ніж у ту суму, про яку ЗМІ повідомляли в контексті інтересу Байєра, Брентфорда та Ніцци – тих, хто найбільше цікавився Мудриком. 

Тож Михайло Мудрик залишається?

13 лютого стало відомо, що Шахтар пролонгував контракти Мудрика та Судакова до 31 грудня 2026 року. 

«Шахтар уклав довгострокові контракти з Мудриком та Судаковим. Вони розуміють, що стратегічно слід робити ставку на українських виконавців. Їм підняли зарплату нарівні із гравцями першої команди. Раніше вони заробляли по 5-7 тисяч доларів на місяць. Якщо вони повністю відпрацюють свої контракти, стануть багатими людьми. Зараз Судаков і Мудрик виглядають цікавіше Соломона і Тете», - розповів Ігор Циганик в ефірі «Циганик LIVE».

Ось це і є найголовніший паззл у нашій історії. Зважаючи на втрати Нереса, Тете, Соломона та більшості інших легіонерів, Шахтар взяв новий курс для збереження своєї боєздатності – а саме всерйоз взявся за розвиток і прогрес власних українських футболістів.

Предметний інтерес від зарубіжних клубів до того ж Мудрика, очевидно, додав аргументів для думки, що українські футболісти – це не «підлімітний щит», а напрочуд перспективний актив. А стрімкий прогрес того ж Мудрика, який у першому ж сезоні в якості залізного основного взяв участь у більш як десяти результативних атаках, тільки підтвердив ставку на нього та його ровесників.

«У Мудрика нема ціни. Коли він дійде до топа, тоді президент і буде розглядати його продаж», ‒ зізнався Даріо Срна в інтерв’ю Tribuna.com. 

Хорватський функціонер сказав те, що, судячи зі всього, дійсно думає про Мудрика Шахтар – що це в перспективі гравець із європейських топ-3 в своєму амплуа. А раз так, Шахтар працюватиме з Михайлом рівно так, як раніше з Фернандіньо, Фредом чи Дугласом Костою. А саме, відкидатиме прохідні пропозиції, щоб самому розвинути гравця до того рівня, коли його можна буде продавати не в Брентфорд або Байєр, а напряму в МЮ, МанСіті чи Баварію. 

«Були реальні пропозиції від Ювентуса, Байєра та Брентфорда. Але ми сіли з керівництвом клубу, поспілкувалися та вирішили, що зараз буде краще, щоб я залишився», ‒ схоже, підсумував трансферну сагу сам Мудрик.

Це означає, що на 99% Михайло Мудрик проведе 2022 рік саме в Шахтарі. Перша причина цього – масовий відхід найбільш висококласних легіонерів, у тому числі трьох вінгерів. Друга причина – що через дискваліфікацію російських клубів Шахтар отримав пряму путівку в груповий етап Ліги чемпіонів. Третя причина – що прогрес Мудрика не залишився непоміченим і були конкретні пропозиції від клубів топ-ліг, хай і не найбільш статусних. 

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Михаил Мудрик (@mmudryk10)

Якби ще збірна України пройшла валлійців у стикових матчах і пробилася на фінальний турнір чемпіонату світу, сумнівів у Шахтаря, думається, не було б взагалі. Катар – чудова вітрина, щоб себе показати. Мудрик – один із тих гравців, яких, безперечно, ЗМІ включали б у всі рейтинги «тих, за ким треба стежити» та «тих, хто може вистрелити». 

А що буде далі – залежить уже від самого Мудрика. Якщо він продовжить прогресувати й не понизить планку, підняту попереднім сезоном, може надійти пропозиція, від якої «не витримають нерви»© у керівництва клубу. Якщо він послідовно буде додавати не лише в швидкості, а й у результативності, нікуди закордон від нього не подінеться. Час для вигідного переходу ще є. Проте якщо це буде регрес чи стагнація, про колишні пропозиції Байєра та Брентфорда можна буде згадувати з терпким поєднанням жалю та розпачу. 

Так що тренерський штаб Шахтаря та його найбільш прогресуючий вінгер беруть на себе велику відповідальність за проривний сезон 2022/23. Будемо стежити за розвитком подій. 

X