Легіонери УПЛ у своїх збірних: вилучення захисника Шахтаря, гравець Руху знову забив

Переглядів 3986
Кирило Круторогов Кирило Круторогов
6 голосів
Анж-Фредді Плюман, фото: STRAFFONIMAGES/JOSEPH CAMERON
Попри повномасштабну війну в нашому чемпіонаті грають представники різних збірних. На «УФ» ‒ огляд виступів представників клубів УПЛ у зарубіжних національних командах.

Цього разу багатьох з них чекали невдачі у матчах листопаду, але були і забиті голи й успішні моменти. Про це детально – в матеріалі від «УФ».

Одинадцять представників УПЛ мали багато роботи під час паузи ФІФА. Для декого з них це точно не було паузою.

Коментатор Кирило Круторогов у матеріалі на сайті «Український футбол» в подробицях розповідає як складалися справи в легіонерів української Премʼєр-ліги у їхніх національних збірних під час останньої паузи ФІФА цього року.

Іраклі Азаров (Шахтар, збірна Грузії)

• 18 хвилин проти Шотландії
  • Оцінка від Sofascore: 6.4
  • 78 хвилин проти Іспанії
  • Оцінка від Sofascore: 6.1

Лівий захисник Шахтаря зіграв в обох матчах листопада за збірну Грузії. Щоправда, у домашній зустрічі з шотландцями він зʼявився на полі лише в середині другого тайму. Його команда двічі по ходу зустрічі вела в рахунку, однак пропустила на 90+2-й хвилині і втратила очки (2:2).

А у виїзній зустрічі з іспанцями Азаров отримав місце у стартовому складі і відіграв 78 хвилин, після чого його замінив інший гравець Шахтаря - Гіоргі Гочолейшвілі. Іраклі 43 рази торкнувся мʼяча і виконав 21 з 29 точні передачі (72% вдалих), а ще на ньому 10 разів сталася втрата мʼяча. Від Sofascore він отримав другу найнижчу оцінку з-поміж грузинських гравців.

В підсумку відбіркового циклу грузини посіли четверте місце в своїй групі. З неї на Євро кваліфікувалися збірні Іспанії та Шотландії. Цікаво, що Норвегія з Ерлінгом Холландом фінішувала третьою і пролітає повз турнір у Німеччині, а от Грузія все ще має шанси вперше в історії вийти на ЧЄ - через плейоф Ліги націй. Там їхнім суперником по півфіналу став Люксембург. У випадку успіху також доведеться зіграти з переможцем пари Греція - Казахстан.

Гіоргі Гочойлешвілі (Шахтар, збірна Грузії)

• 12 хвилин проти Іспанії
  • Оцінка від Sofascore: 6.2

За цей час на полі Гочойлешвілі встиг 12 разів торкнутися мʼяча, віддати 6 з 7 точних передач та виконати один успішний довгий пас. А ще він провалив дві з двох спроби обіграти суперника.

Новатус Міроши (Шахтар, збірна Танзанії)

• 90 хвилин проти Нігера
  • Жовта картка
  • 65 хвилин проти Марокко
  • Червона картка

Африканські збірні почали кваліфікаційний цикл до чемпіонату світу-2026 року. Захисник Шахтаря відіграв повний поєдинок проти збірної Нігера на позиції лівого захисника, де йому довелося неодноразово перетинатися в єдиноборствах з правим латералем Ворскли Наджебом Якубу. Догрався до жовтої картки. А його команда мінімально перемогла на виїзді (1:0).

А у зустрічі з четвертою командою попереднього Мундіалю, збірною Марокко, Міроши грав в основі, але отримав дві жовті картки - на 36-й та 65-й хвилинах та залишив свою команду в меншості. Загалом матч був максимально драматичним - Хакімі з ПСЖ не реалізував пенальті вже на 3-й хвилині, але перемогу на класі марокканці таки здобули.

Став Лемкін (Шахтар, збірна Ізраїлю)

• 45 хвилин проти Андорри

У збірної Ізраїлю був дуже складний календар у листопаді. На це повпливало перенесення попередніх матчів через активізацію бойових дій у Секторі Гази. Тож ізраїльтянам довелося грати аж чотири матчі за девʼять днів. Щоправда, в поєдинках проти Косова, Швейцарії та Румунії, в яких вони здобули лише одне очко з девʼяти можливих, захисник Шахтаря не потрапив навіть до заявки. А в матчі з Андоррою вийшов в основі, але його замінили одразу по перерві. Оцінка від Sofascore: 6.9. Його команда обіграла андердога (2:0), але замість прямої путівки, на яку мали великі шанси, гратиме в плейоф. До речі, можливо, проти збірної України.

Став Лемкін, фото: Instagram

Наджееб Якубу (Ворскла, збірна Нігера)

• 90 хвилин проти Танзанії
  • 90 хвилин проти Замбії

Ворсклянин Якубу - двожильний гравець. Він провів 180 хвилин у двох матчах за свою збірну. Але якщо з Танзанією вийшла невдача (0:1), то Замбію вдалося обіграти (2:1).

Джіхад Бізімана (Кривбас, збірна Руанди)

• 90 хвилин проти Зімбабве
  • 90 хвилин проти ПАР

Основний опорник Кривбаса є ключовим гравцем та лідером своєї збірної. Він ледве не єдиний наш легіонер, хто відіграв обидва матчі збірних у листопаді зі стартового до фінального свистка. Його Руанда втратила очки в зустрічі з Зімбабве (0:0) та обіграла більш досвідчену збірну Південної Африки (2:0).

Коджо Азіангбве (Зоря, збірна Того)

• 45 хвилин проти Судану
  • 63 хвилин проти Сенегалу

19-річний гравець Зорі, орендований у Аль-Насра Кріштіану Роналду та Луїша Каштру, провів у складі луганської команди лише 170 хвилин, але відіграє важливу роль для своєї національної збірної. У матчі зі скромним Суданом він вийшов на заміну одразу по перерві (1:1), а от в поєдинку з Сенегалом з Менді, Кулібалі та Сане, вийшов у стартовому складі. Щоправда, перемогти тоголезцям не вдалося і тут (1:1).

Едуардо Герреро (Зоря, збірна Панами)

• Не грав

Бунтар з Зорі, якій нібито поконфліктував з тоді ще головним тренером команди Валерієм Кривенцовим та залишив розташування луганчан, приїхав до збірної, але обидва матчі чвертьфіналу Ліги націй КОНКАКАФ проти Коста-Ріки провів на лаві для запасних. Без нього на полі панамці двічі обіграли доволі міцного до недавнього часу суперника (3:0, 3:1) та потрапили до фіналу чотирьох елітного дивізіону Ліги націй КОНКАКАФ.

Анж-Фредді Плюман (Рух, збірна Гваделупи)

• 90 хвилин проти Сент-Мартена
  • Гол
  • 83 хвилини проти Сент-Кітс і Невіс

Автор суперголу у складі Руха в матчі проти Чорноморця в УПЛ плідно зʼїздив у розташування збірної Гваделупи. Його команда здобула ще дві переконливі перемоги в рамках Ліги націй КОНКАКАФ (Ліга В). Сент-Мартен на виїзді обіграли з рахунком 2:0, а Плюман забив гол на 65-й хвилині, який переламав хід гри на користь його команди. Відзначитися результативними діями в зустрічі з Сент-Кітс і Невіс йому не вдалося, хоч і без того збірна Гваделупи була на коні (5:0).

Відео голу Плюмана

У своїй групі вони фінішували на першій позиції з 16 очками після 6 турів (5 перемог, 1 поразка) та підвищилися в класі до Ліги А.

Решат Рамадані (Динамо, збірна Північної Македонії U-21)

• 90 хвилин проти Грузії U-21
  • 28 хвилин проти Австрії

Єдиний динамівський легіонер, який грав у листопаді за свою національну збірну. Щоправда, Рамадані представляє молодіжку Північної Македонії. У домашньому матчі відбору на Євро-2025 (U-21) проти Грузії він діяв у центрі оборони в схемі з трьома центрбеками. І, до речі, єдиний з-поміж колег за амплуа не отримав жовтої картки. Балканці поступилися (0:1). У групі відбору з Гібралтаром, Молдовою, Швецією, Грузією та Нідерландами команда Рамадані йде передостанньою, зігравши на матч менше за конкурентів. Щоправда шансів на потрапляння навіть у плейоф у них вкрай мало. У товариській грі з Австрією динамівець зʼявився на заміну по перерві, а спаринг завершився нульовою нічиєю.

Каталін Кукош (Колос, збірна Молдови U-21)

• 90 хвилин проти Гібралтара

Центрбек команди з Ковалівки разом зі своєю збірною пристойно зганьбився у домашньому матчі відбору проти Гібралтару, який до того програв пʼять матчів з пʼяти з загальною різницею 1-16. Молдовани до гри мали теоретичні шанси поборотися за другу путівку з групи, однак примудрилися поступитися абсолютному андердогу (1:2).