Матвієнко – бомбардир Шахтаря, помилки суддів та нокаут від Аріельсона: найцікавіші події шостого туру УПЛ

Переглядів 7573
Руслан Мороз Руслан Мороз
13 голосів
На «УФ» – постійна рубрика «Підсумки туру УПЛ». Ми зібрали все найголовніше, що треба знати про шостий тур української Прем’єр-ліги.

У шостому турі чемпіонату України було лише шість матчів, але сталося багато чого цікавого. Суперечливі вилучення, смішний автогол, неймовірні сейви та несподіваний бомбардир Шахтаря. Сайт «Український футбол» розбирає та показує головні події шостого туру української Прем’єр-ліги.

Вилучення туру

У першому матчі туру Верес приймав Чорноморець. У повних складах команди зіграли лише 10 хвилин. Вже на початку гри захисник Чорноморця Володимир Салюк руками зупинив форварда Вереса, який вибігав сам на сам з воротарем. Справедливе покарання? Чи це була гра корпус в корпус?

Ще одне суперечливе вилучення сталося у грі Руха та Металіста 1925. Ярослав Мартинюк отримав другу жовту за симуляцію у штрафному майданчику Руха. Хоча падав він явно не без допомоги суперника.

Більярдний постріл туру

Верес впевнено переміг 3:1, а найкрасивіший гол забив Владислав Шарай. На 70-й хвилині він прийняв м'яч у штрафному майданчику та низом пробив у дальній кут. Вийшов красивий більярдний постріл – чітко у кут воріт.

Промах туру

Форвард Шахтаря Данило Сікан міг відкрити рахунок у грі проти Минаю вже на 11-й хвилині матчу, але після гарної подачі за флангу не зміг головою влучити у ворота з кількох метрів.

Сейви туру

Півзахисник Шахтаря Олександр Зубков теж міг відзначитися у грі з Минаєм, але завадив воротар Олександр Бандура.

Бандура у стрибку витягнув складний постріл від Зубкова.

Ще один крутий сейв зробив воротар ЛНЗ у грі проти Дніпра-1. Ігор Когут спочатку примудрився не влучити по м'ячу, але з другої спроби все ж пробив майже з лінії воротарської. Герман Пеньков продемонстрував неймовірну реакцію.

Бомбардир туру

Центральний захисник Шахтаря Микола Матвієнко відзначився голом у матчі проти Миная. 27-річний українець відкрив рахунок на 37-й хвилині зустрічі.

Це вже його третій гол у 6 матчах цього сезону, він є найкращим бомбардиром команди.

Крім того, 3 голи за сезон – це рекорд для Матвієнка. Стільки він забивав у 27 матчах сезону 2018/19.

До речі, асистував Матвієнку у матчі з Минаєм інший центральний захисник – Едуард Козік.

Нокаут туру

У грі Полісся проти Оболоні півзахисник господарів Аріельсон дуже потужно пробив з лінії штрафного майданчику. М’яч прилетів чітко у лице захисника Оболоні Владислава Приймака.

Він одразу впав на газон, це було дійсно боляче.

Суперечливе рішення туру

Оболонь отримала пенальті у свої ворота на 92-й хвилині гри. Захисник Тарас Мороз легко виграв верхову дуель за м'яч у своїй штрафній площі, але арбітр вирішив, що він штовхнув суперника.

Арбітр передивився відеоповтор та все одно призначив пенальті у ворота Оболоні. На повторі ж чітко видно, що Мороз ледь доторкнувся до гравця Оболоні, та це була гра у корпус. Тарас ще й другу жовту отримав.

Гол туру

Добив Оболонь у цьому матчі Артем Козак. Він отримав м'яч справа поруч з воротарською, красиво прибрав захисника та пробив точно у кут воротаря.

Критика туру

Судді знов отримують на горіхи. На цей раз незадоволеним залишився головний тренер Оболоні Валерій Іващенко.

«Висмоктують з пальця ці моменти, не прикрашають вони футбол. Грайте, забивайте в чистому поєдинку. Гра по-різному може складатися, але ця праця хлопців... Заради чого вони грають? Щоб потім люди в жовтих маєчках починали щось вигадувати?

Каже, м'яч угорі, борються головою, захисник задкує та наступає, каже – це пенальті. У першому таймі Слободяну на голову наступають, ледь не відривають, каже: «Він випадково». Тобто, трактування цих епізодів... Я не знаю. Вони трактують як їм вигідно».

Іващенко також висловився про систему ВАР.

«І ВАР, не ВАР – це живі люди сидять, і вони завжди будуть... Це не інтелектуальна якась система, яка скаже «так» або «ні». Це живі люди, які казатимуть те, що їм вигідно. І все. Ми б нічого не говорили, якби послідовність була. Якщо послідовності немає – сенс тоді працювати, грати? Давайте відразу вручимо медалі, кубки та закінчимо».

Забіг туру

Воротар Олександрії Микита Шевченко у грі проти Ворскли зробив щось незрозуміле. Вибіг майже до центрального кола та не зміг вибити м'яч чи віддати передачу своєму партнеру. В результаті Владлен Юрченко пробив по порожніх воротах з центру поля, але, на щастя Шевченка, не влучив.

Серія туру

Ворскла перемогла Олександрію 1:0 в матчі шостого туру. Це вже третя поспіль перемога полтавців у чемпіонаті. У попередніх двох турах команда Скрипника перемогла Чорноморець та Верес.

А от Олександрія не може перемогти в УПЛ вже в чотирьох матчах поспіль – три поразки та одна нічия.

Привоз туру

Захисник Колосу Микита Бурда на самому початку гри проти Кривбасу просто покотив м'яча супернику в простій ситуації. Колосу пощастило, що Кривбас не відкрив рахунок вже на старті.

Фейл туру

Гравець Кривбасу Максим Задерака робив подачу з флангу, а вийшов удар. Як воротар Колоса Кирило Фесюн примудрився пропустити у ближній кут – головна загадка цього туру. Він торкнувся м'яча, тому його в попередніх протоколах записали як автогол.

Контратака туру

Дуже круту контратаку вдалося провести гравцям Металіста 1925 у грі проти Руха. Швидко та ефектно вийшли з оборони до атаки, а Ростислав Русин забив красивий гол.

Автогол туру

Але Металіст 1925 швидко втратив перевагу. Максим Жичиков примудрився забити у свої ворота після того, як два захисники не змогли влучити по м'ячу. Комедія.