На Миколенка спустили всіх собак, розкритиковані Леоненком форварди не грали, і ось чому – як провели вікенд «легіонери» збірної України
Позитивного було мало, але ми знайшли. І навіть виправдали критику на адресу Миколенка. Адже він там дійсно не так уже й винен!
Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає, як провели тиждень «легіонери» збірної України.
Анатолій Трубін (Бенфіка, Португалія)
- 90 хвилин проти Ароуки – 2:0
- Матч на нуль
- Оцінка від Flashscore: 7.9
- Оцінка від Sofascore: 8.3
Голкіпер збірної України видав крутий матч чемпіонату Португалії. Мало того, що він уник пропущених голів, так ще й загалом показав солідні індивідуальні показники. Передусім це п’ять сейвів та 89% точних передач – п’ять з дев’яти його пасів досягнули адреси. За оцінкою статистичних порталів Трубін – найкращий гравець матчу!
Андрій Лунін (Реал Мадрид, Іспанія)
- Матч в запасі проти Хетафе – 2:0
Просто рахуємо: третій матч «вершкових» поспіль наш воротар в запасі. Ще потрібно знати, що Куртуа відстояв на нуль, а Карло Анчелотті поки не звільнили. А далі, як-то кажуть: слідкуйте за оновленнями.
Віталій Миколенко (Евертон, Англія)
- 90 хвилин проти МЮ – 0:4
- Оцінка від Flashscore: 5.5
- Оцінка від Sofascore: 5.9
Треба констатувати відверто – Миколенко провів вкрай невдалий поєдинок на «Олд Траффорд». За оцінкою порталів він не лише найгірший гравець матчу, а ще й отримав свою відчутно найнижчу оцінку за усі попередні матчі сезону. Скоріш за все, це пов’язано з тим, що третій гол Евертон пропустив після двох пасів за спину Миколенку під час контратаки – спершу в центральному колі в її розвитку, а потім вже біля штрафного у розв’язці. А під час четвертого голу Віталій віддав пас партнеру, суперник прочитав це ще до того, обікрав Тарковіскі, що перетворилося на гол.
Відверто кажучи, в жодному з цих епізодів не можна стверджувати, що українець винен на 100%, це не були його відверті ляпи. Хіба що у випадку потреби повісити на когось усіх собак.
За гру він 33 рази торкнувся м’яча, віддав 19 точних пасів з 23 (83%), виграв усі два верхові єдиноборства і на ньому сім разів сталася втрата володіння м’яча (це найменший його показник за багато матчів). Британська преса вирішила, що ця гра була особистим кошмаром українця на тлі загальних невдач.
Але, якщо від того буде легше, то супердосвідчений Ешлі Янг в матчі проти колишньої команди отримав таку ж оцінку, що й Миколенко.
Ілля Забарний (Борнмут, Англія)
- 90 хвилин проти Вулвергемптона – 4:2
- Жовта картка
- Оцінка від Flashscore: 6.7
- Оцінка від Sofascore: 6.7
«Вишні» здобули першу перемогу за три тури АПЛ, центрбек збірної України, як завжди, провів весь матч і цього разу відзначився жовтою карткою. Він здійснив три виноси м’яча, виграв усі три повітряні дуелі та чотири епізоди боротьби за позицію з п’яти. З креативного – 41 раз торкнувся м’яча та віддав 23 точні паси з 31 (74%), зокрема чотири з семи його довгі передачі досягнули мети та навіть одна спроба дриблінгу була вдалою. Тож Реал чекає?
Ілля Забарний. Фото: ФК Борнмут
Максим Таловєров (ЛАСК, Австрія)
- Не потрапив до заявки на матч проти Аустрії – 1:3
Українець за поки що незрозумілих причин не увійшов до заявки своєї команди на дуже важливу гру, але без нього очок здобуто не було.
Олександр Зінченко (Арсенал, Англія)
- 34 хвилини проти Вест Гема – 5:2
- Оцінка від Flashscore: 6.6
- Оцінка від Sofascore: 6.8
В Олександра вимальовується непогана тенденція – він грає в чотирьох матчах поспіль і його команди (включно зі збірною України проти Албанії) здобувають перемогу. Причому результат зі збірної перекинувся і на Арсенал, який до того мав безуспішну смугу.
У феєричному дербі з Вест Гемом Зінченко замінив Калафьорі вже за рахунку 5:2. Він сорок разів торкнувся м’яча та зробив 28 точних пасів з 33 (85%), зокрема один ключовий. Щодо оцінки – скажімо так, Сашко був кращим серед тих, хто вийшов на заміну.
Михайло Мудрик (Челсі, Англія)
- Матч в запасі проти Астон Вілли – 3:0
Одинадцять матчів АПЛ поспіль українець проводить в запасі Челсі, навіть попри те, що кілька днів тому він відіграв якісний матч в Лізі конференцій і відзначився голом. І навіть попри те, що перший тайм його команда виграла 2:0. Для Енцо Марески Мудрик і надалі видається гравцем другого складу. Така тенденція доволі дивна. Хіба що Мудрик мав якісь проблеми зі здоров’ям після матчу Ліги конференцій проти Ганденгайму.
Єгор Ярмолюк (Брентфорд, Англія)
- 21 хвилина проти Лестера – 4:1
- Оцінка від Flashscore: 6.8
- Оцінка від Sofascore: 7.0
Наш юний збірник отримав свій найвищий бал сезону від SofaScore. Тренер Брентфорда провів потрійну заміну на 70-й хвилині, випустивши, зокрема, і Ярмолюка. За менш ніж пів тайму на полі він встиг 27 разів торкнутися м’яча та віддати 18 точних пасів з 21 (86%), зокрема один ключовий та обидві довгі передачі. Висновок простий – хоч потроху, але йому довіряють, дійсно довіряють.
Артем Довбик (Рома, Італія)
- Матч проти Аталанти відбудеться сьогодні, тож про його виступ читайте наступного тижня
Поки що ж новий алленаторе Роми Клаудіо Раньєрі запевнив, що Артем більше не має проблем з коліном. А також запевнив, що поговорив з командою і пояснив їй, як потрібно допомагати Довбику забивати голи.
Роман Яремчук (Олімпіакос, Греція)
- Поза заявкою на матч проти ОФІ – 2:0
Наш форвард отримав ігровий час у четвер у матчі Ліги Європи, але максимально скоро зазнав травми носа і його знову замінили. Хосе Луїс Менділібар, в якого можна було би помітити певну упередженість до Яремчука, назвав це «великим нещастям».
На матч чемпіонату Греції Роман не потрапив до заявки саме через ушкодження. Нагадаємо, раніше від легендарного Леоненка досталося на горіхи Довбику, Яремчуку та Ванату за компанію.