Наш арбітр працював у ЛЧ, Сирота взяв участь у камбеку, Качараба вилетів від Кулієва – як виступили українці в єврокубках

Переглядів 1410
Кирило Круторогов Кирило Круторогов
Олександр Сирота. Фото: ФК Маккабі Хайфа
Завершилася чергова стадія кваліфікації євротурнірів. Подолали її вкрай мало українців, але дехто все ж таки крокує далі. Про виступ кожного з наших – у матеріалі «УФ».

Обидва українські тренери зазнали невдач, Сирота взяв участь у божевільному поєдинку без гепі-енду, тріо Беседін-Макаренко-Пластун епічно вирушило в наступну стадію, а Сердюк став героєм.

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає, чим завершився черговий кваліфікаційний раунд для наших футболістів, тренерів та арбітрів.

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

Андрій Карвацький (Паневежис, Литва)

• Матч у запасі проти Ягеллонії (Польща) – 1:3

І у матчі-відповіді уродженець Нововолинська не отримав ігрового часу, навіть після 0:4 у першій грі тиждень тому. Цього разу його литовська команда пропустила вкрай безглузді голи – два з пенальті і автогол. Його колишній земляк, а тепер гравець національної збірної Польщі, Тарас Романчук, вийшов у старті Ягеллонії і провів на полі 61 хвилину.

Тепер Паневежис гратиме у кваліфікації Ліги Європи проти ізраїльського Маккабі з Тель-Авіва.

Віктор Копієвський

Українська бригада арбітрів на чолі з Копієвським відпрацювала матч найпрестижнішого євротурніру між РФШ та Бодо/Глімт після 4:0 у Норвегії на користь господарів. Латвійці сенсації не створили – програли ще раз, тепер 1:3. На 40-й хвилині Копієвський призначив пенальті, який гості реалізували. За жовтими картками 3:0.

ЛІГА ЄВРОПИ

Юрій Гура

Якщо на попередньому етапі Шериф з новим українським тренером героїчно пройшов далі після поразки в першому матчі, то цього разу повторити таку звитягу їм не вдалося. Програвши Ельфсборгу вдома (0:1), команда з Тирасполя пропустила вже на першій хвилині і в підсумку ще раз поступилася (0:2). Тепер на них чекає третій кваліфай раунд Ліги конференцій. І у Юрія Гури буде можливість помститися словенській Олімпії за те, що вибила українське Полісся.

Юрій Гура. Фото: Шериф

ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ

Олександр Сирота (Маккабі Хайфа, Ізраїль)

• 84 хвилини проти Сабаха (Азербайджан) – 6:3 (2:3 у серії пенальті)
  • Оцінка Flashscore: 6.2

Просто в космічному матчі взяв участь орендований у Динамо захисник. Щоправда, без гепі-енду. Після розгромної номінально домашньої поразки в Угорщині, Маккабі неймовірним чином закамбечило. Основний час був близьким до того, аби завершитися з рахунком 4:2 на користь ізраїльтян, що їх не могло влаштувати. Однак вони зрівняли рахунок за сумою двох матчів з перевагою в три м’ячі на 91-й хвилині (5:2). Незадовго до того Сироту замінили. В овертаймах команди обмінялися голами, а в серії пенальті Маккабі без українця не забили тричі поспіль і програли (2:3). Від Flashscore Сирота отримав другу найгіршу оцінку після їхнього воротаря.

Артем Беседін (Ордабаси, Казахстан)

• 61 хвилина проти Діфферданжа (Люксембург) – 4:3
  • Оцінка Flashscore: 6.7

Феєричним вийшов матч для Ордабаси з трьома українцями в стартовому складі після 0:1 тиждень тому із представником Люксембурга. На другій хвилині вони пропустили. На 23-й зрівняли завдяки автоголу суперника. На 55-й вийшли вперед у домашній грі і зрівняли рахунок за сумою двох матчів. Але невдовзі гості утворили паритет.

На жаль, доводиться констатувати, що Беседін після кількох важких травм фізично не тягне більш ніж на годину ігрового часу – його стабільно міняють у цей період. Як і цього разу, попри те, що Ордабаси вкрай потрібно було забивати, провідного нападника замінили.

Євген Макаренко (Ордабаси, Казахстан)

• 78 хвилин проти Діфферданжа (Люксембург) – 4:3
  • Оцінка Flashscore: 6.6

Ще один ексгравець Динамо провів дещо більше часу. Цікаво, що майже одразу після того, як його замінили, казахстанська команда забила рятівний гол (3:2) і гра перейшла в овертайми.

Ігор Пластун (Ордабаси, Казахстан)

• 120 хвилин Діфферданжа (Люксембург) – 4:3
  • Оцінка Flashscore: 5.9

А от ексзахисник Оболоні, Карпат і Гента провів поєдинок на повну. Причому весь другий овертайм господарі грали в більшості. І матеріалізували це в гол на 117-й хвилині з пенальті. А коли здалося, що вони йдуть далі, на 120-й Діфферданж знову скоротив перевагу суперника до мінімуму (4:3) і завдяки перемозі в першому матчі, знадобилася серія пенальті.

Черга бити до Пластуна не дійшла, але першим з-поміж футболістів Ордабаси пробивав ексхавбек Зорі Ловро Цвек – успішно. Казахстанці не реалізували два пенальті, люксембуржці – три. За оцінкою Flashscore, Пластун з ще одним гравцем стали найгіршими в цьому матчі.

У наступному раунді на нас чекає українське дербі – Беседін, Макаренко та Пластун проти Вакуленка та Браткова з вірменського Пюніка.

Ігор Пластун. Фото: Ордабаси

Євген Сердюк (ЦСКА 1948 Софія, Болгарія)

• 30 хвилин проти Будучності (Чорногорія) – 1:1
  • Оцінка Flashscore: 7.1

Вдома болгарська команда Сердюка перемогла мінімально (1:0). У виїзному матчі програла з таким самим рахунком і гра перейшла в овертайми. Євгена випустили на заміну на останній хвилині основного часу і саме він забив вирішальний гол на 102-й хвилині. Гра завершилася нічиєю і в 3-й раунд вирушив саме ЦСКА 1948, де на них чекає кіпрський Пафос. Український футболіст, до речі, за оцінками Flashscore став другим найкращим гравцем болгарської команди після їхнього воротаря.

Антон Братков (Пюнік, Вірменія)

• 45 хвилин проти Струги (Північна Македонія) – 3:1
  • Оцінка Flashscore: 6.5

Феєричною видалася гра для Пюніка Егіше Мелікяна. Сергій Вакуленко пропускав поєдинок через вилучення в першій грі, яка завершилася поразкою (1:2). У домашньому матчі Братков залишився в запасі, але з’явився на полі одразу по перерві за рахунку 2:1 на їхню користь. Гра котилася до овертаймів, але на 6-й компенсованій хвилині до другого тайму росіянин Коваленко забив переможний для Пюніка гол (3:1). Від Flashscore Братков отримав другу найнижчу оцінку серед футболістів вірменської команди. У наступному раунді Пюнік зіграє з казахстанським Ордабаси.

Тарас Качараба (ДАК Дунайська Стреда, Словаччина)

• 90 хвилин проти Зірі (Азербайджан) – 1:2
  • Оцінка Flashscore: 5.8

Колишній захисник збірної України отримав найнижчу оцінку серед гравців словацької команді, окрім Япі, якого було вилучено. ДАК не те, що не спробував підсолодити гіркоту розгромної поразки на виїзді тиждень тому (0:4), а і програв ще раз удома.

Ельдар Кулієв (Зіра, Азербайджан)

• 23 хвилини проти ДАК Дунайська Стреда, Словаччина – 2:1

Вихованець Маріуполя з’явився на заміну в середині другого тайму вже за рахунку 2:1 і каші не зіпсував. У наступному турі Зіра зіграє проти хорватського Осієка.

Ельдар Кулієв. Фото: Зіра

Денис Дедечко (Зімбру, Молдова)

• 59 хвилин проти Арарат-Вірменія – 1:3
  • Оцінка Flashscore: 6.3

Віковий український опорник не зміг допомогти своїй команді створити диво. Після поразки у домашньому матчі (0:3) вони програли ще раз і вилетіли з єврокубків.

Данило Кучер (Арарат-Вірменія)

• Матч у запасі проти Зімбру (Молдова) – 3:1

У наступному раунді Арарат-Вірменія гратима проти Академії Пушкаша нашого Артема Фаворова, завдяки подарунку угорцям у вигляді технічної перемоги над Дніпром-1.

Артем Радченко (Трансінвест, Литва)

• 90 хвилин проти Млада (Чехія) – 0:1

Вихованець зіркового Металіста знову відіграв повний поєдинок на міжнародній арені, але і цього разу його нова команда поступилася та припинила участь в Лізі конференцій.

Артем Полярус (Урарту, Вірменія)

• 70 хвилин проти Баніка (Чехія) – 0:2
  • Оцінка Flashscore: 6.4

Не 1:5, як в першому матчі і те добре! Але Урарту з росіянами у складі і російським тренером вилітає.

Андрій Кравчук (Урарту, Вірменія)

• Матч у запасі проти Баніка (Чехія) – 0:2

Богдан Мельник (Фехервар, Угорщина)

• 90 хвилин проти Сумгаїта (Азербайджан) – 0:0

Вихованець Ворскли провів повний поєдинок. Після перемоги в першому матчі (2:1) цього разу команди розписали нульову нічию. Український захисник отримав найнижчу оцінку від Flashscore серед усіх учасників матчу. У наступному раунді на них чекає Омонія з Кіпру.

Мирослав Мазур (Жальгірис, Литва)

• 80  хвилин проти Пафоса (Кіпр) – 0:3
  • Оцінка Flashscore: 6.1

Трагічно склалася гра для литовського Жальгіріса. Після перемоги над кіпріотами удома (2:1) з 20-й хвилини матчу-відповіді вони поступалися 0:1, а на 36-й хвилині залишилися в меншості. Це змусило їхнього головного тренера Чебуріна випустити нашого Мирослава Мазура з лави для запасних. Гра перейшла в овертайми, де Жальгіріс пропустив двічі і вилетів.

Ярослав Терехов (Мілсамі, Молдова)

• 45 хвилин проти Астани (Казахстан) – 0:1

Український гравець з’явився на полі по перерві, майже одразу його команда пропустила вирішальний гол, через який вони вилетіли зі змагання.

Юрій Пантя (Неман, Білорусь)

• 90 хвилин проти Клужа (Румунія) – 0:5
  • Оцінка Flashscore: 5.6

Після сенсаційної нульової нічиєї в першому матчі білоруси логічно зазнали розгромної поразки на нейтральному полі в Угорщині і вилетіли.

Єгор Маценко (Шльонськ, Польща)

• Матч у запасі проти Риги (Латвія) – 3:1

Польська команда врятувалася за сумою двох матчів після (0:1) у Латвії. Далі на них чекає швейцарський Санкт-Галлен.

Андрій Демченко

Український тренер не зміг вивести Динамо (Батумі) в наступний раунд єврокубків. Після вильоту з кваліфікації ЛЧ від Лудогорця тепер чемпіони Грузії зупинилися на чорногорському Дедичі. Після поразки вдома (0:2) вони не змогли забити, зіграли внічию (0:0). і попрощалися з євроареною.