Нова – четверта в сезоні – червона картка Шахтаря, автогол Пердути рукою: найцікавіші моменти п'ятого туру УПЛ

Переглядів 5018
Руслан Мороз Руслан Мороз
11 голосів
На «УФ» ‒ рестарт рубрики «Підсумки туру УПЛ». Сьогодні Руслан Мороз не лише розкаже, а й покаже все найголовніше, що треба знати про п’ятий тур української Прем’єр-ліги.

У п'ятому турі чемпіонату України було лише шість матчів, але сталося багато чого цікавого. Неймовірний сейв Пенькова, погром Олександрії від Полісся, смішний автогол Пердути, красива акція від Шахтаря та ще багато чого.

Сайт «Український футбол» розбирає та показує головні події п'ятого туру української Прем’єр-ліги.

Сейв туру

П'ятий тур УПЛ відкрили ЛНЗ та Металіст-1925. ЛНЗ за декілька днів до гри звільнив головного тренера Олександра Ковпака. Клуб оголосив про призначення Юрія Дудника виконувачем обов’язків головного тренера команди на матч 5-го туру проти Металіста 1925. Поки що звільнення не допомогло – ЛНЗ вкотре програв домашній матч. Харків'яни не без проблем перемогли 1:0.

Героєм для ЛНЗ міг стати новачок - воротар Герман Пеньков, якого підписали у липні цього року. Захисник Металіста-1925 Микита Безуглий на сьомій хвилині матчу вирішив пробити метрів з 30. Вийшов дуже сильний та точний постріл, але Пеньков зіграв блискуче – у неймовірному стрибку витягнув м'яч з дев'ятки.

Порятунок туру

ЛНЗ намагався врятувати нічию, але Металіст-1925 врятував захисник Дмитро Капінус. На останніх хвилинах воротар помилився на виході після навісу до штрафної. Владислав Наумець опинився з м'ячем та міг зрівнювати рахунок, але Капінус лежачи підстрибнув та встиг виставити ногу, заблокувавши удар.

ЛНЗ цього сезону програв усі чотири домашні зустрічі в УПЛ, забивши у них лише один гол.

Хто буде тренувати ЛНЗ в наступному матчі? Раніше повідомлялося, що після звільнення Ковпака команду очолить Олег Дулуб, а Юрій Дудник та Андрій Дикань стануть його помічниками.

Промах туру

Полісся у п'ятому турі УПЛ грало на виїзді проти Олександрії. Відкривати рахунок гості мали вже на сьомій хвилині. Пилип Будківський міг добивати м'яч у порожній кут воріт головою, але не влучив.

Привози туру

Захисник Олександрії Владислав Бабогло не зміг зупинити м'яч після пасу воротаря Микити Шевченка та подарував можливість Олександрії відкрити рахунок. Гості можливість не використали.

Згодом ледь не привіз вже сам Шевченко. Він намагався обіграти Будківського, а потім вибив м'яч прямо у ногу форварду. Тут знов Олександрії пощастило – м'яч не полетів у ворота, Микита встиг прибігти та забрати у руки.

Гол туру

Найкрасивіший гол цього тура забив півзахисник Полісся Бені Макуана. На 80-й хвилині гри з Олександрією він красиво прийняв передачу з іншого флангу, прибрав захисника і закрутив м'яч точно у дальній кут воріт.

Святкування туру

Пилип Будківський все ж таки забив у грі з Олександрією. На останніх хвилинах гри він добив суперника, забивши третій гол Полісся.

Святкувавши гол, Пилип показав руками “тайм-аут”. Це для кого?

Пилип Будківський. Фото: ФК Полісся

Цей результат став головним розгромом туру. Головний тренер Олександрії Руслан Ротань після гри скаржився на поле стадіону:

«Не знаю, що трапилося з нашим полем. Воно розлізлося, це не під наш стиль гри, воно перетворилося на болото».

Дебютний гол туру

Орендований у Динамо півзахисник Зорі Вікентій Волошин забив класний гол у матчі 5-го туру проти Миная.

22-річний українець відкрив рахунок на 16-й хвилині зустрічі. Це його дебютний гол за луганську команду, також в його активі вже є 2 асисти.

Цитата туру

Головний тренер Зорі Ненад Лалатович після нічиєї з Минаєм (1:1) заявив, що хоче залишити луганський клуб.

Після гри він чесно розповів про останні новини у клубі та про очікування від його роботи. Тренер незадоволений маленьким складом команди.

«Команді потрібні ще швидкі гравці: два у центр поля, також – в оборону. Щоб ми могли грати в більш атакувальний футбол, як у Європі грають.

Ми у Польщі під час підготовчого циклу мали 13-14 гравців у своєму розташуванні. Але від мене все одно були очікування. Я сам від себе очікував чогось. Мені дуже подобається український чемпіонат й Україна взагалі».

Лалатович також готовий навіть відмовитися від зарплатні.

«Я приїхав сюди не заради грошей, я хотів бути поруч з Україною, з її народом.

Напевно, я піду з українського футболу, треба буде розмовляти з президентом. Коли я приїхав сюди, я не приїхав заради грошей. Я люблю Україну, український народ, буду до кінця з вами. Не шкодую, що приїхав сюди.

Хочу показати, що я велика людина, тож я відмовляюся від трьох зарплат, від компенсації, поїду додому. Дякую усім. Приїхав до України, бо я був завжди з Україною. Так буде і надалі. Я поруч з вашим народом. Бажаю вам усмішок, як це у вас було раніше. Треба розмовляти з президентом. Бо ця команда слабкіша, ніж та, що була тут раніше», – сказав Лалатович.

Акція туру

Гравці Шахтаря на матч 5-го туру з Колосом вийшли у футболках, з нанесенням назви рідного міста команди – Донецька.

Також поруч з надписом «Донецьк» був зображений прапор України. 27 серпня Донецьк відзначає день міста.

Погода туру

У матчі Шахтаря та Колоса під кінець першого тайму почалася сильна злива. Незвичний момент для останніх турів, в яких майже в усіх матчах була сильна спека.

Грубість туру

В другому турі УПЛ поспіль захисник Шахтаря отримує червону картку. Після вилучення Дмитра Чигринського в грі проти Кривбаса те саме сталось і в матчі проти Колоса (2:0), Гіоргі Гочолейшвілі дуже грубо зіграв у податі проти Андрія Богданова, влетівши в нього прямою ногою. Арбітр спочатку дав жовту, але після перегляду VAR змінив свою думку та вилучив гравця Шахтаря.

А ще у Шахтаря були дві червоні від Артема Бондаренка. Спочатку – у другому турі проти Вереса, а потім у грі з Кривбасом.

Вже чотири вилучення за п’ять турів! За весь минулий сезон гірники заробили в цілому чотири вилучення. Клубний рекорд – 6 вилучень в сезонах 2006/07, 2012/13 та 2015/16.

Швидкий гол туру

Форвард Ворскли Руслан Степанюк забив найшвидший гол туру. Вже на четвертій хвилині гри з Чорноморцем він утік у контратаку та влучно пробив у кут воріт Олексія Шевченка.

Автогол туру

Найкурйозніший момент туру стався у грі Ворскли та Чорноморця. Захисник полтавської команди забив автогол рукою! Лежачи на газоні просто заштовхав м'яч у власні ворота.

Але це не допомогло Чорноморцю - Ворскла перемогла 2:1.

Заява туру

Чорноморець виступив з закликом до реформи суддівства в українському футболі.

«Футбольний клуб Чорноморець ніколи не належав до спортивних колективів, що при першій ліпшій нагоді звинувачує весь навколишній світ у незадовільних результатах. Але настав час подивитися правді в очі: система футбольного суддівства в Україні не витримує жодної критики. Звісно, це стало зрозуміло не сьогодні та не вчора. Проте, всьому має бути покладена межа».

На які питання хоче почути відповідь клуб?

«За яким принципом у нас призначають суддів на той чи інший матч? Чому система ВАР у нас досі не охоплює всі поєдинки туру, які граються протягом трьох днів?

Як призначають і готують арбітрів ВАР – іноді складається враження, що між нашим ВАРом та європейським – світові роки? Коли наші судді почнуть говорити? В кожному турі є результативні помилки. Хто і як за них відповідає? За яким принципом у нас призначають суддів на той чи інший матч?»

Чорноморець закликав усі клуби УПЛ об’єднатися.

«Ще більш прикро, що це все відбувається під час повномасштабної війни. Ми граємо у футбол завдяки нашим захисникам.

Пропонуємо всім клубам УПЛ об’єднати зусилля заради прозорих та чесних принципів суддівства».

Нічия туру

Кривбас та Оболонь зіграли внічию 0:0.

Як би дивно це не звучало, але це лише третій матч у поточному розіграші чемпіонату, у якому не було забито голів. Хоча вже відбувалося 36 ігор.

Також у нульову нічию раніше зіграли Колос – Оболонь (тур №1) та Зоря – Олександрія (тур №4).