Останній матч Луческу, емоції Шовковського, чотиригодинний матч у Дніпрі: найцікавіші події 13-го туру УПЛ

Переглядів 26927
Руслан Мороз Руслан Мороз
9 голосів
Мірча Луческу. Фото: ФК Динамо Київ
На «УФ» – постійна рубрика «Підсумки туру УПЛ». Ми зібрали все найголовніше, що треба знати про минулий тур української Прем’єр-ліги.

У 13-му турі чемпіонату України сталося багато чого цікавого. Поразка Динамо в Класичному та відставка Луческу, бійка наприкінці матчу, три затримки через тривогу у Дніпрі, злива в Ужгороді. Сайт «Український футбол» розбирає та показує головні події туру УПЛ.

Ножиці туру

Беніто був близький до найкращого голу сезону. Нігерійський нападник Динамо пробив боковими ножицями після подачі Володимира Шепелєва, але воротар Шахтаря Дмитро Різник відбив.

Емоції туру

Олександр Шовковський з бровки намагався допомогти Динамо у грі з Шахтарем. Відчував, що після матчу стане головним?

Глядач туру

Головний тренер збірної України Сергій Ребров відвідав матч Динамо та Шахтаря. Дивився гру разом с травмованими Андрієм Ярмоленко та Віталієм Буяльським.

Шана туру

Перед матчем футболісти обох команд вшанували пам’ять Артема Франкова. Володимир Бражко та Тарас Степаненко продемонстрували футболки клубів з прізвищем Франкова та номером 53. В цьому віці журналіст помер.

Камбек туру

Форвард Динамо Владислав Супряга взяв участь у матчі проти Шахтаря. Футболіст замінив Беніто на 83-й хвилині.

Це перший вихід Супряги на поле в офіційному матчі Динамо з 20 жовтня 2021 року.

Бійка туру

Наприкінці матчу між гравцями сталась сутичка. Дарійо Срна теж вибіг на поле. Згадав молодість.

Відставки туру

Мірча Луческу покинув Динамо та завершив кар‘єру після поразки від Шахтаря (0:1).

«Я хочу сказати, що 15 років дав футболу України. На цьому я вирішив завершити свою кар’єру. Гра проти «Шахтаря» була останньою, я попрощався зі своїми гравцями, я попрощався з гравцями Шахтаря. Сподіваюся, що частка мене залишилася в Україні.

Ці хвилини мовчання перед кожними іграми – для мене це складно. З роками стаєш сентиментальнішим. Кожна гра мені давалася все важчою. Важко постійно думати про мирних людей, які гинуть. Важко поєднувати це з футболом.

Дякую всім, дякую українському футболу, дякую Україні за ці 15 прекрасних років. Я бажаю всім миру, здоров'я та щасливого майбутнього.

Із самого початку війни я був тут. У 2014 році я теж не поїхав з Донецька, але в Динамо зараз молода команда. Може, мій тиск і авторитет були занадто великими для них. Всю відповідальність за останні результати я беру на себе».

Згодом також пост головного тренера став вакантним у Металісті 1925. Едмар несподівано для всіх залишив команду.

Напередодні 43-річний бразилець з українським паспортом попрощався з футболістами та працівниками клубу.

За інсайдерською інформацією «УФ», Едмар очолить Тобол з Казахстану

Стрибок туру

Гравець ЛНЗ Сергій Шестаков підстрибнув у грі проти Колоса майже як Роналду! І відкрив рахунок.

Постріл туру

Ще одна гарна спроба забити через себе. Денис Безбородько із Колоса намагався влучити у ворота ЛНЗ.

18+ туру

На 77-й хвилині голкіпер ЛНЗ привіз пенальті у власні ворота. 11-метровий пішов бити капітан Колоса Вадим Мілько, якого спробували збити з пантелику.

Хтось на полі чи за його межами крикнув «Х**!» прямо перед ударом.

Хвилина мовчання туру

Такий плакат був на грі Минаю та Ворскли в Ужгороді, перед матчем також пройшла хвилина мовчання.

У 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади повідомили про загибель військових особового складу після нанесення ракетного удару окупантом. В офіційному повідомленні зазначається, що загинуло 19 бійців.

Злива туру

А от так команди грали в Ужгороді під час дощу

Пас туру

Півзахисник Ворскли Кане віддав передачу спиною, після чого Степанюк влучив у штангу.

Пенальті туру

Той же Степанюк наприкінці гри не влучив у ворота з пенальті.

Рикошет туру

Гравцю Вереса Андрію Блізніченко дуже пощастило наприкінці гри з Зорею. Рикошет від захисника після дальнього пострілу  і матч для Вереса врятовано.

Затримка туру

Матч Полісся та Кривбасу призупинили вже на четвертій хвилині.

У телеграм-каналі Кривбасу відреагували на призупинення матчу так:

«21 століття. Україна. Футбольна Премʼєр-ліга. Центральний поєдинок туру. Перерваний вже на 4-й хвилині через повітряну тривогу по всій країні 🤬 Агресору не місце у світовому спорті ❌❌❌».

Повітряна тривога тривала понад годину через активність винищувача МіГ-31К.

Та ж сама ситуація була у Дніпрі на грі Дніпра-1 проти Олександрії. Але після оголошення ще однієї тривоги на 88-й хвилині матчу, судді спочатку вирішили продовжити матч. Але через хвилину все ж таки відправили команди відпочивати. Хотіли швиденько дограти?

В цілому, гру у Дніпрі зупиняли тричі! Закінчити гру вдалося близько 21:50. Загальна тривалість матчу склала більш ніж 4 з половиною години.

Святкування туру

Хтось з гравців Руху чекає на дитину:

Теж саме святкування від гравців Дніпра-1:

Контратака туру

Гравці Руху швидко вийшли з оборони до атаки, красиво розіграли та зрівняли рахунок у грі з Оболонню

Промах туру

Рух міг і перемогти, якби Ярослав Карабін влучив у порожні ворота на останніх хвилинах. Незручно було.

Гол туру, який скасували

Гравець Дніпра-1 Олексій Гуцуляк гарно розібрався з захистом Олександрії та обережно перекинув воротаря. Але до цього був офсайд в Олександра Філіпова.