«Проект згорнуто. Згорнуто від слова зовсім»: «УФ» провів ревізію «клубів на паузі» ПФЛ й отримав несподівані результати

Переглядів 17303
Віктор Глухенький Віктор Глухенький
13 голосів
«Проект згорнуто. Згорнуто від слова зовсім»: «УФ» провів ревізію «клубів на паузі» ПФЛ й отримав несподівані результати
Команда ВПК-Агро. Фото: ФК ВПК-Агро
З нового сезону до Першої ліги повернеться лише Поділля. Решта клубів, що мають «броню» на повернення, ледь животіють. Один і взагалі наказав довго жити. «УФ» розповідає про клуби, які взяли паузу на сезон 2021/22, але не визначилися ще, чи зіграють і в наступному чемпіонаті.

«УФ» ретельно відстежує долю клубів, які призупинили виступи через війну. В грудні ми продзвонили першу їх частину – від того часу було офіційно заявлено, що Агробізнес (Волочиськ), Вікторія (Миколаївка) та Лівий берег (Київ) точно мають намір повернутися в змагання. 

Тепер, півроку потому, «УФ» знову провів ексклюзивне експрес-опитування представників клубів, котрі призупинили виступи в сезоні 2021/22 через початок повномасштабної війни в Україні, проте мають опцію автоматичного поновлення права на виступи в Першій лізі. 

Журналіст сайту «Український футбол» поспілкувався із представниками цих клубів та спробував з'ясувати, хто з них буде готовий повернутися до повноцінних виступів з нового сезону.

Поділля (Хмельницький)

Сергій Баца (директор клубу):

‒ Наш президент Євген Бейдерман служить у лавах ЗСУ. Нині він перебуває в госпіталі, має проблеми з легенями. Що саме, конкретно, запалення це чи ще щось, я не знаю точно.

Стосовно команди, то ми зараз активно готуємося до того, щоб з нового сезону поновити виступи в Першій лізі. Навчально-тренувальні збори в нас будуть по місцю, тобто в Хмельницькому.

Головний тренер команди все той же ‒ Віталій Костишин. 

Наразі не вистачає гравців для повної комплектації команди, але робота ведеться. За команду будуть грати як ті гравці, що були у нас до початку повномасштабної війни, так і нові виконавці, яких ми переглядаємо. Хто саме перебуває на оглядинах, сказати не можу. Це питання до Костишина.

Віталій Костишин. Фото: Google

Під час вимушеної паузи Поділля не припиняло своєї діяльності. Втративши на час основну, дорослу команду, в клубі сконцентрувалися на розвитку підростаючого покоління.

В період вимушеної паузи, тобто в сезоні 2022/23, дорослої команди в Поділля не було. Гравці, хто мав можливість, порозходилися по інших клубах, хтось взагалі не грав.

Ми, керівництво клубу, в минулому та на початку цього року займалися нашою дитячо-юнацькою спортивною школою та академією. Команда U-19 в цьому сезоні грала на чемпіонат області.

На сьогодні, попри, м’яко кажучи, непросту ситуацію в клубі та команді, в Поділлі вже мають чіткі завдання на майбутній сезон. Наполеонівських планів ніхто не будує, тверезо оцінюючи і власні сили, і ситуацію в українському футболі та країні загалом.

На наступний сезон завдання в нас одне – зберегти прописку в Першій лізі. Ми до цього довго йшли, тож маємо зберегти бодай цей здобуток, а далі буде видно.

Гостро стоїть питання фінансування. Ведемо переговори і з міською радою, і зі спонсорами, але питання залишається ще поки відкритим, неузгодженим.

Волинь (Луцьк)

Альберт Шахов (тренер ДЮСШ, колишній головний тренер першої клубної команди):

‒ На даному етапі говорити про якусь конкретику, на жаль, не доводиться. Шукаємо інвесторів, спонсорів, стукаємо у всі можливі двері до наших можновладців.

Зараз у Волині повноцінно функціонує лише дитячо-юнацька школа. 

Грає саме випускний рік, хлопці по 18-19 років. На базі цієї команди, цих гравців ми плануємо зробити далі команду, яка гратиме в дорослому футболі в майбутньому. Дорослої команди в сезоні 2022/23 не було взагалі. На область за неї грала команда U-19.

Як відомо, щастя не в грошах, принаймні так говорять, але без них у сучасному житті та футболі нікуди. Саме фінансове питання нині головне для Волині. І виключно від розміру бюджету буде залежати майбутнє клубу з Луцька.

Альберт Шахов. Фото: Google

Сподіваємося, що до кінця червня буде більше конкретики відносно головної команди. Якщо знайдемо фінансову підтримку, то ми однозначно заявимося на наступний сезон. Однак мова точно не про Першу лізу! Або в аматори, або, максимум будемо грати в Другій лізі.

І справа тут не тільки в потенційних спонсорах, їх відсутності чи присутності: період, коли проходили атестацію до Першої ліги, ми проґавили, скажімо так. Ми не подали жодних документів до ПФЛ.

ФК Ужгород

Вадим Дьордь (директор):

‒ Команда не грала в минулому чемпіонаті через всім зрозумілу причину. Рішення не грати через війну було прийнято президентом клубу, який, взявши до уваги небезпеку для життя футболістів та тренерського штабу, вирішив не загравати з долею. Всім гравцям дали відкріпні, скажімо так, і змогу грати за інші клуби.

Я постійно перебуваю на зв'язку з керівництвом ПФЛ і можу сказати Вам наступне: ми написали офіційного листа, що футбольний клуб Ужгород поновить свої виступи в Першій лізі тільки після завершення війни. 

Між тим просто законсервувати проект під назвою ФК Ужгород керівництво закарпатського клубу не збирається. Він функціонуватиме, але на мінімальних потужностях.

При клубі нині є спортивна дитяча школа, СДЮШ Ужгород, а також клуб активно займається допомогою ЗСУ. Це два напрямки, за якими ми наразі працюємо.

На сьогодні в Ужгороді працюють на посадах і отримують заробітну плату лише три особи: головний бухгалтер, директор та президент. Лише три людини. Все.

Старша група ДЮСШ Ужгород в цьому сезоні грала в першості області. Варто сказати, що в цій команді є доволі непогані, перспективні молоді футболісти, за якими ми спостерігаємо. Як тільки ми відновимо виступи в Першій лізі, це й буде кістяк оновленої команди.

Головного тренера керівництво ФК Ужгород відпустило. Богдан Блавацький, наскільки мені відомо, влаштувався на роботу в якійсь команді за кордоном. 

Богдан Блавацький. Фото: ПФЛ

В якій саме ‒ на сто відсотків впевнено сказати не можу, бо інформація неперевірена. Але ми так домовилися, що нині він працює, де має змогу, а потім, коли ми знову будемо формувати команду для участі в Першій лізі, то ми його покличемо до Ужгорода, сядемо за стіл переговорів та узгодимо якесь рішення. Залишилося дочекатися перемоги.

ВПК-Агро (Вишневе)

«УФ» мав намір поспілкуватися про ситуацію в клубі з їх прес-аташе, але слухавку взяв чоловік, який представився хорошим другом Юрія Макодзеби, який більше не є працівником клубу з Дніпровщини, бо й самого клубу давно немає!

«Проект під назвою ВПК-Агро згорнуто. Згорнуто від слова зовсім. Немає коштів у колишніх власників, щоб утримувати зараз футбольний клуб. Від ВПК-Агро лишилася лише назва. Ні футболістів, ні тренерів… нікого немає! Володимир Корсун, повторюся, згорнув, завершив цей проект. На клубі можна поставити хрест», – сказав чоловік який представився Павлом Нестеренком. 

Ми зв’язалися з керівництвом ВПК-Агро, щоб офіційно уточнити цю інформацію. Вони пообіцяли надати додаткову інформацію «УФ» найближчим часом. Стежте за оновленнями на нашому сайті. 

PS: Єдиним клубом, з будь-яким представником якого нам зв'язатися не вдалося, став Олімпік. Президент донецького клубу Андрій Горельцев слухавку не брав. На дзвінок він відповів у Вайбер, що йому, мовляв незручно розмовляти, а на пропозицію поспілкуватися пізніше ніяк не відреагував, хоч повідомлення було прочитаним.