Ребров проти Мілошевича: де перетиналися тренери України та Боснії та на чию користь

Переглядів 3675
автор Кирило Круторогов Кирило Круторогов
16 голосів
Ребров проти Мілошевича: де перетиналися тренери України та Боснії та на чию користь
Саво Мілошевич та Сергій Ребров. Колаж: УФ
Їхні стосунки мають цікаву історію. Але абсолютно очевидно, що найпринциповіша зустріч старих знайомих для кожного з них відбудеться в четвер у Зениці. Де раніше перетиналися Ребров та Мілошевич – в матеріалі «УФ».

Матч Боснія – Україна є ще й прихованим великим бомбардирським протистоянням, і ми говоримо не тільки про дуель Джеко – Довбик/Яремчук. Очолюють наші збірні колишні нападники міжнародного рівня – Саво Мілошевич і Сергій Ребров. 

Два чудові нападники в минулому мають достатньо паралелей в ігровій кар’єрі, але різний шлях та рівень успішності в тренерстві. 

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає про стосунки головних тренерів збірних України та Боснії і Герцеговини. 

Два круті форварди, які вийшли з колишніх соціалістичних країн і поїхали підкорювати Західну Європу

Між тренерами чимало схожого. Мілошевич народився в Югославії. Ребров – у СРСР. Ці країни були пов’язані і в дечому тотожні: мали соціалістичний устрій, безліч обмежень і закритість. Обох країн вже не існує. 

Ребров розпочав ігрову кар’єру в Шахтарі ще в чемпіонаті СРСР, але наступного року грав уже в чемпіонаті незалежної України. Мілошевич двічі ставав чемпіоном Югославії у складі Партизана і провів аж 73 матчі за збірну цієї країни, зокрема, став найкращим бомбардиром Євро-2000 (спільно з Клюйвертом забили по 5 голів). На той час йому було 27. До того він встиг «порвати» лігу Югославії (65 голів у 98 матчах), у 22-річному віці перейшов до Астон Вілли за 3,5 мільйони фунтів, що стало трансферним рекордом для клубу з Бірмінгема. За три сезони в АПЛ він забивав фактично в кожному третьому матчі (29 голів у 90 іграх) та був відчутно дорожче проданий до іспанської Сарагоси (8,5 млн.фунтів), де спершу забив 17 м’ячів за сезон Ла Ліги, а потім ще 21. І вже тоді поїхав у ще одну топ-лігу – Серію А, де приєднався до потужної на той час Парми, де провалився. 

Ребров феєрив у складі Динамо в чемпіонаті України та Лізі чемпіонів, у 2000 перейшов до Тоттенгема і зіткнувся з труднощами. З Мілошевичем в Англії вони не перетиналися і на клубному рівні не грали один проти одного. 

Саво Мілошевич. Фото: Google

Зустрічалися на полі у матчах збірних: перевага на користь України та Реброва

А от за головні команди своїх країн Сергій та Саво змагалися двічі. В обох випадках це були товариські матчі збірних. У травні 2002-го в росії проводили LG Сup для підготовки збірної країни-агресорки до чемпіонату світу в Японії та Кореї. Серед запрошених окрім нашої збірної і господарів були білоруси та югослави. 17 травня збірна України під керівництвом Леоніда Буряка грала в Москві на стадіоні Динамо півфінальний матч турніру проти Югославії. Ребров та Мілошевич з’явилися у стартових складах своїх команд. Голами не відзначилися. А матч вийшов максимально бойовим. У нас відзначилися Попов та Мусолітін (2:0). Шовковський відбив пенальті від Ковачевича. А на останніх хвилинах Скаченко та Михайлович отримали по червоній. У фіналі, до речі, ми програли білорусам через голи Белькевича та Глєба (0:2). 

У серпні 2005-го збірна України Олега Блохіна готувалася до вересневого виїзду в гості до Грузії. У випадку перемоги вона гарантувала би прямий вихід на ЧС-2006 у Німеччині. В процесі підготовки до Києва завітала збірна Сербії і Чорногорії, яка також претендувала на участь в Мундіалі, а для кращої підготовки погодилася взяти участь у Меморіалі Лобановського. Ребров залишився в запасі, а Мілошевич грав з перших хвилин, але його замінили одразу по перерві. Наш форвард з’явився на заміну на 60-й хвилині і в першій атаці вивів збірну України вперед. Згодом забив Назаренко, а на останніх хвилинах Матея Кежман, який замінив Мілошевича, відіграв один м’яч (2:1). 

 Сергій Ребров. Фото: Getty Images

Грали за одну команду в росії, після чого обидва завершили ігрову кар’єру, а тепер мають різний тренерський досвід

 У березні 2008-го російський Рубін з Казані провів активну трансферну кампанію і запросив кількох вікових футболістів з гучними іменами. Спершу до команди приєднався 33-річний Сергій Ребров, який вдруге в кар’єрі залишив Динамо. За цей перехід київський клуб отримав 700 тисяч євро. За тиждень клуб оголосив про підписання 34-річного Саво Мілошевича на правах вільного агента. Наступного дня в інтерв’ю серб говорив, що зі знайомих в команді він має Реброва, з яким буцімто перетиналися в Англії, хоча насправді вони грали на альбіоні в різні періоди. Саво провів у Росії 10 місяців та відзначився п’ятьма результативними діями в 16 матчах (3+2). Ребров затримався на довше і загалом відіграв в Казані півтора року (33 матчі, 5 голів, 1 асист). Залишаючи Казань, обидва і завершили ігрову кар’єру. 

Сергій Ребров. Фото: ФК Аль-Айн

Однак якщо українець потому став класним тренером і здобув чимало титулів з Динамо, Фенербахче та Аль-Айном, то Мілошевич у цьому питанні нічим особливим похизуватися не може. Здобув Кубок Сербії з Партизаном, потім – річна пауза і не особливо успішний в Олімпії з Любляни, де його звільнили менш ніж через чотири місяці після призначення. Далі була пауза ще в два роки – і призначення до збірної Боснії і Герцеговини, де поки що Саво здобув одну перемогу при трьох поразках в чотирьох матчах. Сподіваємося, в матчі зі збірною України ця статистика покращена не буда.