Рух – лідер, Ворскла на дні, Дніпро-1 втрачає очки з Минаєм. Підсумки третього туру УПЛ

Переглядів 9516
Андрій Каплун Андрій Каплун
8 голосів
УПЛ. Фото: Google
Львіський Рух здобув третю перемогу поспіль і несподівано очолив турнірну таблицю, Ворскла програла Зорі та залишилася на останньому місці, Дніпро-1 не зміг обіграти Минай, а Шахтар ледь втримав перемогу над Олександрією ‒ «УФ» підсумовує третій тур УПЛ.

Після третього туру в українській Прем'єр-лізі з'явився сенсаційний одноосібний лідер – львівський Рух, який минулого сезону боровся за непотрапляння до стикових матчів. Дніпро-1 втратив перші очки в поточному чемпіонаті, зігравши внічию з Минаєм, новачки УПЛ не взяли жодного залікового пункту на трьох, а Шахтар здобув дуже складну перемогу над Олександрією.

Сайт «Український футбол» розбирає головні події та факти третього туру української Прем’єр-ліги.

Початок туру: Чорноморець обіграв Оболонь завдяки дебютним голам Васильєва та Ієде

У стартовому складі Чорноморця на матч із Оболонню вперше вийшов голкіпер Олексій Шевченко, який влітку перейшов із донецького Шахтаря у статусі вільного агента.

Команда Романа Григорчука домінувала протягом 70 хвилин ігрового часу та впевнено повела у рахунку завдяки дебютним голам хавбека Олександра Васильєва та форварда Самсона Ієде.

Кияни у другому турі поспіль залишилися у меншості – після перерви другу жовту картку отримав Данило Карась, чим скористалися одесити.

Однак і гравці Чорноморця не грали дисципліновано – Орест Кузик також достроково залишив поле після двох попереджень, а Володимир Салюк отримав пряму червону картку, коли зробив фол останньої надії.

Одесити наприкінці матчу, залишившись у меншості, закрилися в обороні та дозволили завдати по своїх воротах шість ударів в останню десятихвилинку, проте зберегли переможний результат.

Григорчук не зможе розраховувати у домашньому матчі наступного туру проти Динамо на двох важливих футболістів своєї команди.

Лідер туру: Рух вирвав перемогу над Поліссям та несподівано очолив турнірну таблицю

Львівський рух приїхав до Житомира після двох вольових перемог над учасниками єврокубків – Зорею та Ворсклою. При цьому Полісся, яке серйозно підсилилося перед дебютом в УПЛ, вважалося фаворитом матчу.

Господарі більш активно розпочали поєдинок, але великих проблем обороні гостей не створили. Команда Пономарьова вже традиційно додала у другому таймі, що говорить про її відмінну функціональну готовність.

Знову важливу роль відіграв герой перших двох турів Юрій Климчук. Саме форвард львів'ян віддав шикарну гольову передачу на Іллю Квасницю, який вийшов на заміну та забив у другому матчі поспіль.

Команда Юрія Калітвінцева після невдалої гри з Дніпром-1 знову розчарувала. Маючи солідний підбір футболістів, Полісся стикнулося із проблемами при позиційній атаці.

Рух у другому таймі був націлений на ворота суперника і знайшов свій момент на останній хвилині, хоча за статистичними показниками матч був рівним.

Львівський клуб практично не змінився за складом у порівнянні з минулим сезоном, натомість помітний якісний стрибок у рівні зіграності футболістів, що можна вважати заслугою Пономарьова та його тренерського штабу.

Безпрограшна серія Руху після цього склала сім матчів, що є повторенням клубного рекорду. Львів'яни несподівано одноосібно очолили турнірну таблицю УПЛ після третього туру.

Захист туру: Колос виграв у Вереса та залишився єдиною командою, яка ще не пропускала голів в поточному сезоні

Команда Ярослава Вишняка знову надійно зіграла в обороні та продовжила свою суху серію в УПЛ до 363 хвилин. Верес лише раз пробив у площину воріт Колоса, хоча мав значну перевагу у володінні м'ячем (63 на 37%).

Ковалівці після голу Дениса Безбородька, який став для форварда 25-м в УПЛ, віддали м'яч супернику та намагалися діяти на контратаках. Це виходило не завжди, але у другому таймі господарі зміцнили свою перевагу завдяки м'ячу Павла Оріховського з пенальті.

Колос знову не показав переконливої гри в атаці, але витиснув максимум зі своїх моментів, завдяки чому піднявся на друге місце в турнірній таблиці.

Минулого сезону ковалівці також впевнено розпочали чемпіонат, скориставшись зручним календарем у стартових турах. Так само трапилося і цього разу, але більш серйозні суперники очікують на команду Вишняка вже в найближчих матчах.

Колос підтвердив статус незручного суперника для Вереса – рівняни взяли лише одне очко у п'яти матчах із ковалівцями в УПЛ та не забили у їхні ворота жодного м'яча.

Сергій Лавриненко, який має обмежений підбір футболістів, змушений обходитися найближчим часом без одного з лідерів Вереса Віталія Дахновського. Хавбек отримав неприємну травму ключиці.

Несподіванка туру: Дніпро-1 не зміг обіграти Минай в матчі з двома пенальті у ворота закарпатців

Дніпро-1 лише починає звикати до гри без Артема Довбика, який вже не тільки дебютував за Жирону, а й забив за неї перший гол. На вістрі атаки дніпрян вперше в УПЛ вийшов екс-форвард Десни Олександр Філіппов. Ще один дебютант Богдан Лєднєв, який перейшов із Динамо, також з'явився у стартовому складі.

Олександр Кучер не міг розраховувати у матчі проти Минаю на Олексія Гуцуляка та Максима Третьякова, які отримали травми.

Незіграність у лінії атаки Дніпра-1 позначалася на гостроті позиційного нападу. Минай діяв компактно в обороні та не дозволяв супернику створювати гольові моменти з гри. Половину зі своїх ударів гості завдали зі стандартних положень.

Кучера знову підвів центр оборони – позиційна помилка Едуарда Сарапія коштувала команді вилучення, а в епізоді з голом Єгора Твердохліба центрбеки також не розібралися з гравцем суперника.

Була помітна й фізична втома футболістів Дніпра-1, які розриваються між УПЛ та матчами єврокубків та змушені щотижня долати великі відстані. Відзначимо, що лідера команди Олександра Піхальонка було замінено вже на 57-й хвилині матчу.

Дніпро-1 навіть у таких умовах міг виривати перемогу, але реалізував наприкінці матчу лише один пенальті з двох. Врятував дніпрян від поразки аргентинець Домінго Бланко, який вийшов на заміну, після чого заробив та реалізував 11-метровий.

Минай міг розраховувати на перемогу, але позначився більш високий індивідуальний клас гравців суперника. Однак і цей результат Володимир Шаран може занести своїй команді в актив, оскільки вона жахливо стартувала цього сезону з двох розгромних поразок.

Легіонери туру: всі три голи в матчі Ворскла – Зоря забили іноземці

У Полтаві зустрічалися невдахи стартових турів – Ворскла та Зоря, які не набрали жодного очка до очного матчу.

У стартовий склад луганців повернувся після травми панамський форвард Едуардо Герреро, який вже на старті поєдинку продемонстрував свою важливість для команди, коли на високій швидкості втік від досвідченого захисника Володимира Чеснакова та відкрив рахунок.

Ворскла в першому таймі грала з дуже високим блоком оборони, чим Зоря регулярно користувалася. Команда Ненада Лалатовича мала йти на перерву з перевагою в три-чотири м'ячі, але не реалізувала велику кількість гольових моментів, коли швидкісні Герреро та Антюх щоразу вирвалися на вільний простір за спиною повільних захисників полтавців.

Нереалізація моментів могла дорого обійтися Зорі. У перерві Скрипник зробив подвійну заміну, зкоригував оборонні дії, і Ворскла заграла більш зібрано. До того ж, команда Лалатовича функціонально підсіла, що спостерігається вже у третьому турі поспіль.

У середині другого тайму спрацювала заміна наставника полтавців – бразилець Феліпе Родрігес зрівняв рахунок за дві хвилини після виходу на поле.

Перемогу для Зорі вирвав бразильський захисник Джордан, який підключився на подачу зі стандарту та виграв боротьбу у свого співвітчизника Сантани, забивши свій дебютний гол за луганську команду.

Таким чином, усі ключові події матчу сталися за участі легіонерів – рідкісна подія для нинішньої УПЛ.

Очевидно, що обидві команди перебувають у кризі. Останнім часом активно поширюються чутки про відставку Скрипника, що за таких результатів не стане сенсацією, оскільки полтавці поки що заслужено займають останнє місце в турнірній таблиці. А ось Лалатович здобув свою першу перемогу в УПЛ і намагатиметься підняти Зорю на високі місця.

Впевнена перемога туру: Кривбас вдома обіграв ЛНЗ

Кривбас на домашньому стадіоні обіграв черкаський ЛНЗ у матчі, який розпочався із 45-хвилинною затримкою через повітряну тривогу.

Юрій Вернидуб знову випустив на позиції центрфорварда номінального хабека Олега Кожушка. Загалом, наставник Кривбасу не зробив жодної заміни у старті порівняно з переможним матчем проти Зорі у минулому турі.

Олександр Ковпак зробив одну перестановку у складі ЛНЗ – замість Сергія Шестакова випустив Владислава Наумця, який чудово проявив себе у переможному поєдинку проти Минаю.

Рахунок відкрив чемпіон світу у складі молодіжної збірної України (U-20) Данило Безкоровайний, який відзначився своїм дебютним голом за Кривбас. Другий м'яч забив Максим Задерака з передачі Дмитра Хомченовського, який оформив свій третій асист в двох останніх матчах.

ЛНЗ виглядав непогано, але не реалізував кілька моментів. Кривбас краще розпорядився своїми шансами і здобув впевнену перемогу. При цьому команда Ковпака знову продемонструвала, що не буде відвертим аутсайдером в своєму дебютному сезоні в УПЛ.

Кривбас здобув другу перемогу поспіль і піднявся до зони єврокубків.

Свій перший матч у вищому українському дивізіоні провів арбітр Олександр Кальонов з Івано-Франківська.

Центральний матч туру: Шахтар обіграв Олександрію в дуже нервовому поєдинку

Шахтар обіграв Олександрію у заключному матчі туру на стадіоні «Лівій берег» під Києвом.

Центрбек Дмитро Чигринський провів перший матч після повернення до донецької команди та був замінений у середині другого тайму на молодого Едуарда Козіка.

Дмитро Різник, який став повноцінним основним голкіпером «гірників» після трансферу Анатолія Трубіна до Бенфіки, знову не зміг відіграти на нуль, але врятував команду від втрати очок.

Патрік ван Леувен зіштовхнувся з безліччю кадрових проблем – Артем Бондаренко був дискваліфікований через вилучення в минулому турі, а Георгій Судаков, Валерій Бондар, Тарас Степаненко та Ярослав Ракицький пропускали гру через травми.

Головний тренер Олександрії Руслан Ротань не міг розраховувати на хавбеків Кирила Сігєєва, що належить Шахтарю і не мав права зіграти проти свого клубу, а також Олександра Бєляєва, який отримав пошкодження.

Їх замінили Іван Калюжний та 17-річний Данило Ващенко, який вперше зіграв в УПЛ з перших хвилин.

Героєм першого тайму став грузинський захисник Шахтаря Георгій Гочолеішвілі. Гравець виконав дві націлені передачі на Данила Сікана та Лассіну Траоре. Обидва форварди забили по голу в першому таймі та забезпечили своїй команді комфортну перевагу в рахунку.

Проте у другому таймі Олександрія перехопила ініціативу. Це вилилося в дебютний гол Данила Скорка, якому асистував Артем Шулянський. Хавбек зробив третю результативну дію в сезоні.

Команда Ротаня могла навіть розраховувати на нічию, але Різник врятував Шахтар від другого пропущеного гола після удару Євгена Смирного впритул наприкінці матчу.

У складі Олександрії дебютували українець Олександр Мартинюк та бразилець Джевані, які вийшли на заміну у другому таймі.

Перенос туру: Динамо зіграє свій матч з Металістом 1925 пізніше

Матч третього туру Динамо – Металіст 1925 був перенесений через участь киян у єврокубках. Минулого четверга команда Мірчі Луческу програла в Салоніках місцевому Арісу в першому поєдинку третього кваліфікаційного раунду Ліги конференцій (0:1), а вже цього тижня в Бухаресті відбудеться зустріч у відповідь.

Відзначимо, що Дніпро-1 також грав у Європі, але свій матч третього туру проти Минаю таки провів.

Герой туру: Олександр Бандура (Минай)

Голкіпер здійснив чотири сейви у матчі з Дніпром-1, у тому числі витягнув удар з пенальті від Руслана Бабенка. Це дозволило закарпатцям стати авторами головної сенсації туру.