Святкування Шахтаря, бійка на Класичному, гімн України від військових: найцікавіші події 28-го туру УПЛ

Руслан Мороз Руслан Мороз
6 голосів
Шахтар святкує чемпіонство, фото: ФК Шахтар Донецьк
На «УФ» – постійна рубрика «Підсумки туру УПЛ». Ми зібрали все найголовніше, що треба знати про минулий тур української Прем’єр-ліги.

У 28-му турі чемпіонату України сталося багато чого цікавого. Шахтар переміг Динамо та відсвяткував чемпіонство, воротар Миная відбив два пенальті поспіль, Яго Сікейра з Вереса та Едуардо Герреро з Зорі створили наймиліший момент туру.

Сайт «Український футбол» розбирає та показує головні події туру УПЛ.

Камбек туру

Минаю вдалося відігратися з 0:2 у матчі з Ворсклою.

Воротар туру

Голкіпер Миная Олександр Кемкін врятував команду та став героєм матчу з Ворсклою. 21-річний українець двічі відбив пенальті у виконанні Феліпе Родрігеса в компенсований до другого тайму час - на 90+2-й та 90+5-й хвилинах. Один 11-метровий перебивали після перегляду відеоповтору.

Емоції туру

Тренерський штаб Миная був незадоволений рішенням арбітра перебивати пенальті.

Перемога туру

На 90+11-й хвилині Минай вирвав перемогу, реалізувавши пенальті.

Фанати туру

Підтримка Оболоні на матчі проти Руха.

Жест туру

Руслана Данілкіна, яка у 18-річному віці пішла захищати Україну й минулого року втратила ногу внаслідок поранення, виконала перший удар у чемпіонському для Шахтаря матчі.

Гімн туру

Українські військові виконали гімн України перед матчем Шахтар - Динамо.

Гімн виконали Христина Панасюк, бійчиня 126-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України, та Мойсей Бондаренко, молодший сержант 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.

Пенальті туру

Георгій Судаков відрив рахунок у матчі проти Динамо. Футболіст відзначився на 33-й хвилині, реалізувавши пенальті.

Головний арбітр Олексій Деревінський призначив 11-метровий після консультації з відеоасистентом та перегляду відео – Костянтин Вівчаренко зіграв рукою у власному штрафному.

Сейв туру

Воротар Шахтаря Дмитро Різник врятував команду після удару головою від Дениса Попова та завадив киянам зрівняти рахунок.

Святкування туру

Ось так Шахтар святкував чемпіонство:

Бійка туру

Святкуванням передувала бійка, яку розпочали гравці Шахтаря.

Егіналдо після фінального свистка кинувся на Ваната, після чого приєдналися і інші гравці обох команд.

Сльози туру

Микола Матвієнко не стримав емоцій після перемоги над Динамо.

Як і Маріно Пушич.

Серії туру

Олександрія перемогла Дніпро-1 (1:0).

Команда перервала серію без перемог. До того Олександрія не перемагала у семи матчах поспіль.

А Чорноморець здолав Металіст 1925 (3:0).

Перемога над харків’янами стала першою після п’яти поразок поспіль в чемпіонаті України. Раніше одесити поступились Зорі, Кривбасу, Минаю та двічі Шахтарю. Востаннє Чорноморець вигравав 7 квітня в матчі з Олександрією (3:2).

Пам'ять туру

Перед матчем Чорноморця та Металіста 1925  відбулася хвилина мовчання в пам'ять про спортивного коментатора Сергія Савелія. Савелію було 68 років, останнім часом він боровся з хворобою.

Заслужений журналіст України понад 40 років працював на Суспільному мовленні, з них 37 – в спортивній редакції, висвітлював 10 Олімпійських ігор з місця подій, коментував першу в історії незалежної України церемонію відкриття Олімпіади – у 1994 році в Ліллегаммері.

Вилучення туру

Гравець Металіста 1925 Микита Безуглий отримав пряму червону картку за гру проти Артура Авагімяна з Чорноморця.

Гол туру

В'ячеслав Танковський з Полісся зарядив гармату у ворота Кривбаса.

Медалі туру

Динамо гарантувало собі друге місце чемпіонату України за два тури до завершення УПЛ. Кияни стали недосяжні для Кривбасу після поразки криворізького клубу в матчі проти Полісся (0:1).

А Кривбас гарантував собі «бронзу» чемпіонату!

Заміна туру

Гравець ЛНЗ Владислав Наумець вийшов на заміну у грі з Колосом та забив вже за хвилину.

Автогол туру

Гравець Зорі Роман Вантух закинув м'яч у власні ворота у матчі з Вересом.

Обійми туру

Наймиліший момент туру. Яго Сікейра з Вереса та Едуардо Герреро з Зорі обіймалися лежачи на газоні, поки дивилися на автогол Вантуха