Трансфермаркт пропонує святкувати 500 матчів Ярмоленка в клубній кар'єрі. Пояснюємо, що тут не так

Переглядів 10638
Артур Валерко Артур Валерко
12 голосів
Трансфермаркт пропонує святкувати 500 матчів Ярмоленка в клубній кар'єрі. Пояснюємо, що тут не так
Андрій Ярмоленко. Колаж: УФ
«УФ» розбирає кар’єрний рекорд Андрія Ярмоленка – ні, це не ювілей; так, це дуже й дуже круто.

Редакційні співробітники надіслали на верифікацію цікавий факт – за статистикою transfermarkt.com, Андрій Ярмоленко щойно провів 500 матчів у клубній кар’єрі. Круто? Не все так просто. 

На сайті «Український футбол» ‒ маленький розбір особистої статистики Ярмоленка. Пояснюємо, чому святкувати прямо зараз несвоєчасно, проте цифри Андрія навіть без круглих ювілеїв дуже значні. 

500 матчів Ярмоленка? Уже були

Сумарна статистика клубної кар’єри Андрія Ярмоленка станом на сьогоднішній день ‒ 500 матчів, 286 результативних дій (173 голи, 113 асистів). Це за версією transfermarkt.com. Але ось що тут не в’яжеться. 

Перше ‒ офіційні матчі Ярмоленка в Першій лізі. Тут у Transfermarkt’у однозначно неповні дані. Він заявляє 1 матч за чернігівську Десну – насправді Андрій відіграв 10 і забив три м’ячі, включаючи гол через себе в падінні (про це детальніше – в ностальгійному інтерв’ю Влада Лютостанського із чернігівськими одноклубниками Ярмоли). 

За Динамо-2, за версією Transfermarkt’у, Андрюша зіграв 4 матчі (1 гол). Насправді, за офіційними даними УАФ, – 38 матчів, 9 голів. Що у нас там виходить? Уже не 500 матчів, а 543. 

Але є нюанс. 

5 матчів (1 гол, 4 асисти) Андрій Ярмоленко провів за команду Вест-Хем Юнайтед U-23. Цей турнір офіційно називається EPL2, Premier League 2 або просто reserves. Чи можна молодіжний турнір рахувати в статистику дорослого футболу? Ні, звичайно. Якщо вдаватися до таких підрахунків, то Ярмола немало грав за молодіжну команду Динамо – аж до 2013 року(в т.ч. часи турніру дублерів, напевно). Тоді ми зайдемо ще далі в нетрі статистики.

Отже, щоб притримуватися суто дорослих клубних турнірів, мінусуємо від 543 матчів ті чотири, які Андрій відбігав у цих змаганнях. Чому не п’ять? Тому що один матч за ВХЮ-23 Ярмоленко відбігав у EFL Trophy – а це хай і другорядний, але офіційний турнір. 539 матчів у нашому реєстрі. 

 А скільки ж насправді зіграв Ярмоленко? Тут важко

Давайте розбиратися з дитячо-юнацьких змагань. Загалом у 2001-2005 роках Андрій Ярмоленко зіграв за Юність і Десну (Чернігів), а також Відрадний (Київ) 75 матчів, забив 28 м’ячів. 

На дорослому всеукраїнському рівні в чемпіонаті, Кубку та Суперкубку України за Десну та Динамо Ярмоленко провів 342 матчі, відзначився 156 голами. Повної статистики по асистах на сьогодні не існує.

Щодо іноземного етапу, довіримося Transfermarkt’у: 26 матчів за дортмундську Борусію (6 голів+6 асистів), 86 матчів за Вест-Хем (13 голів+7 асистів), 1 матч за резервний склад Вест-Хема в тому таки Кубку EFL, 33 матчі за Аль-Айн (12 голів+6 асистів). 146 матчів всього в зарубіжних офіційних клубних турнірах, 31 гол, 19 голів. 

Тепер останнє – збірні команди України. За офіційним реєстром матчів УАФ Андрій награв 110 матчів, забив 44 м’ячі. Насправді ж тільки за національну збірну Ярмоленко в 116 матчах провів 46 голів при 23 асистах! Далі йдуть наступні показники:

  • молодіжна збірна України – 16 матчів, 3 голи
  • юнацька/юніорська збірна України – 14 матчів, 5 голів

Отже, загалом за збірні команди України Ярмоленко зіграв 146 матчів, 54 голи. 

Але ми спробували підрахувати весь профайл Ярмоли

А що ж у сумі? Домовляємося відразу, дані можуть бути неповними, щодо асистів ми взагалі утримаємося (загальноукраїнські неможливо підрахувати через відсутність повного відео, а в базах даних наявна розбіжність у тому, що розуміти асистами), також ми не враховуємо юнацькі, молодіжні та резервно-дублерські турніри. 

В такому випадку ми виходимо на орієнтовну суму: 

  • 576 матчів
  • 217 голів

Як ми це рахували? До 314 матчів і 140 голів на дорослому професіональному всеукраїнському рівні (офіційний реєстр УАФ) ми додали 146 матчів всього в зарубіжних офіційних клубних турнірах (31 гол) і 116 матчів за національну збірну (46 голів). 

Така на сьогоднішній день орієнтовна кількість матчів Ярмоленка в дорослих професіональних турнірах. За найближчі роки ми підрахуємо хоча б орієнтовну кількість асистів Андрія та виведемо точні показники зарубіжної статистики після звірки з його клубними статистичними службами. 

Але одне ми довели – 500 матчів Андрія Ярмоленка не можна святкувати зараз, цю цифру він уже проминув. І це настільки класні цифри, що вже ближче до значної історії.