Українці в єврокубках: хет-трик Безуса, Ковталюк засмутив Ворсклу, Зотько забив команді Хаджи, а Дедечко отримав повну «торбу» від Фенера

Переглядів 4927
Кирило Круторогов Кирило Круторогов
10 голосів
Роман Безсу. Фото: Омонія
Не лише Дніпро-1 і Ворскла з українців грали цього тижня в єврокубках, а ще й велика кількість наших футболістів у закордонних командах. У нас на «УФ» ‒ детальний огляд.

Стартував другий раунд кваліфікації Ліги чемпіонів та Ліги конференцій. Попри те, що Євген Коноплянка не потрапив до заявки румунського Клужа, а Роман Яремчук – Брюгге, 24 українські футболісти грали в матчах обох турнірів та дехто з них зміг відзначитися.

Коментатор Кирило Круторогов у статті для сайту «Український футбол» в подробицях розбирає здобутки та невдачі наших футболістів у перших кваліфікаційних матчах другого етапу європейських турнірів.

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

Владислав Кочергін (Ракув, Польща)

• 81 хвилина проти Карабаха (Азербайджан)

Дуже важким видався матч для чемпіонів Польщі з півзахисником збірної України в стартовому складі. Всі голи були забиті лише в другому таймі. Ракув вів 2:0, пропустив двічі, але вирвав перемогу в компенсований час, коли Кочергіна вже замінили.

Максим Коваль (Шериф, Молдова)

• 90 хвилин проти Маккабі Хайфа (Ізраїль)
  • Матч на «нуль»

Ексголкіпер Динамо та збірної України відіграв другий сухий поєдинок в ЛЧ поспіль. Ізраїльтяни відверто переважали команду з Придністров’я, але наш голкіпер здійснив п’ять сейвів і допоміг Шерифу здобути мінімальну домашню перемогу.

Богдан Михайличенко (Динамо Загреб, Хорватія)

• 19 хвилин проти Астани (Казахстан)

Вихованець Динамо, який минулий сезон провів у складі Шахтаря, дебютував у новій команді вже на наступний день після підписання контракту з клубом зі столиці Хорватії. Він вийшов на заміну в середині другого тайму, коли його партнери вже відвантажили у ворота гостей чотири голи. Каші не зіпсував, а Динамо фактично забезпечило себе путівкою в наступний раунд – 4:0.

Ігор Пластун (Лудогорець, Болгарія)

• 90 хвилин проти Олімпії (Словенія)

Знову чемпіони Болгарії з українцем у старті створюють собі проблеми в першому поєдинку кваліфікації. Але якщо минулого разу вони програли на виїзді Балкані (0:2), а вдома відігралися (4:0), то цього разу зіграли внічию на своєму полі. Причому пропустили ще на старті поєдинку, але змогли втікти від поразки перед самою перервою. До Любляни Пластун і ко поїдуть не в найкращому настрої, але не втративши шанси на прохід.

ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ

Роман Безус (Омонія, Кіпр)

• 88 хвилин проти Габали (Азербайджан)
  • Хет-трик
  • Жовта картка

Український півзахисник запалив у виїзному матчі проти Габали. Його Омонія пропустила швидкий гол на четвертій хвилині і чимало помучилася, аж поки вже у компенсований до першого тайму час Безус не зрівняв рахунок ударом зі штрафного. Невдовзі по перерві Роман оформив дубль, причому забив знову зі штрафного. Однак Габала продемонструвала непоступливість і звела рахунок до бойової нічиєї 2:2. А на 82-й хвилині українець реалізував пенальті і таки приніс Омонії важку перемогу. Цей хет-трик став прем’єрним для 32-річного Безуса, з чим ми його щиро вітаємо!

Микола Ковталюк (Діла, Грузія)

• 90 хвилин проти Ворскли
  • Гол

Граючи проти полтавської команди, форвард, який дебютував у професійному футболі у складі ФК Полтава, але особливо не грав в Україні, можна сказати, що заявив про себе перед українською публікою. Він відкрив рахунок у матчі з Ворсклою та максимально активізував українську команду, яка не просто відігралася, а й вирвала перемогу в компенсований до другого тайму час. В дербі українських тренерів Скрипник-Демченко успіх за першим.

Євгеній Кучеренко (Діла, Грузія)

• 90 хвилин проти Ворскли (Україна)

Йому вдавалося довгий час зберігати свої ворота сухими, однак легіонери Ворскли Феліпе Родрігес та Ібрахім Кане таки спромоглися двічі засмутити українського воротаря у складі грузинської Діли.

Іван Зотько (Урарту, Вірменія)

• 69 хвилин проти Фарула (Румунія)
  • Гол

Ексзахисник української молодіжки і низки команд УПЛ відзначився дебютним голом на європейській арені. Він вивів Урарту вперед після того, як вона пропустила першою від підопічних легендарного румуна Георгі Хаджи. Зотько залишив поле на 69-й хвилині за рахунку 2:2. Однак без нього вірмени не змогли втримати навіть нічию та пропустили гол на заключних секундах (2:3).

Євген Цимбалюк (Урарту, Вірменія)

• 90 хвилин проти Фарула (Румунія)

Партнер Зотька по центру захисту відіграв повний поєдинок та став співучасником прикрої поразки.

Іван Желізко (Валмієра, Латвія)

• 90 хвилин проти Тре Пенне (Сан-Марно)
  • Асист

Наш 22-річний опорник відіграв повний поєдинок проти представника Сан-Марино та відзначився асистом на сенегальця Альюна Ндойє, а їхня команда впевнено перемогла на виїзді (3:0).

Євген Макаренко (Ордабаси, Казахстан)

• 90 хвилин проти Легії (Польща)

Вихованець Динамо, який провів 15 матчів за збірну України, кілька днів тому дебютував у складі своєї нової команди у чемпіонаті Казахстану, а тепер провів перший матч у її складі в євротурнірі. На старті другого тайму Ордабаси мали перевагу над суперником у два м’ячі, але дозволили полякам утворити камбек (2:2). Ігор Харатін з Легії всю гру провів у запасі.

Денис Дедечко (Зімбру, Молдова)

• 90 хвилин проти Фенербахче

36-річний український півзахисник на своїй шкірі відчув різницю у класі між його молдавською командою та Фенербахче з Джеко й Тадичем у стартовому складі. Турки пройшлися по них катком (5:0). Наступний матч у Кишиневі перетворюється на формальність.

Олександр Романчук (Дебрецен, Угорщина)

• 49 хвилин проти Алашкерта (Вірменія)

Колишній центральний захисник Львова залишився у запасі, але з’явився на заміну наприкінці першого тайму та в підсумку отримав чималу ігрову практику. Його команда здобула непросту виїзну перемогу (1:0).

Олександр Драмбаєв (Осієк, Хорватія)

• 90 хвилин проти Залаегерсега (Угорщина)

Фланговий захисник, який належить Шахтарю, а до Хорватії приїхав на правах оренди, відіграв увесь матч проти команди з Угорщини з іншим українцем у складі. Осієк вирвав перемогу на останніх секундах гри (1:0).

Олександр Сафронов (Залаегерсег)

• 90 хвилин проти Осієка (Хорватія)

Центрбек, який пройшов школу Дніпра, майже відіграв матч без пропущеного голу, але суперник шокував угорців в компенсований до другого тайму час.

Антон Братков (Пьюнік, Вірменія)

• 90 хвилин проти Кальмара (Швеція)

Команда Егіше Мелікяна з вихованцем Динамо у старті здобула ефектну вольову перемогу на виїзді. Шведи забили «у роздягальню», однак віцечемпіони Вірменії по перерві відповіли двома забитими голами (1:2). Інший українець Пюніка Роман Карасюк усю гру провів в запасі.

Михайло Месхі (Кекчемет, Угорщина)

• 45 хвилин проти Риги (Латвія)

Колишній півзахисник Сталі з Каменського залишився в запасі, але з’явився на полі одразу по перерві. Невдовзі його команда вийшла вперед, ближче до фінального свистка збільшила перевагу, за хвилину пропустила у відповідь, але все ж таки перемогла вдома (2:1).

Андрій Маркович (Санта-Колома, Андорра)

• 90 хвилин проти Сутьєски (Чорногорія)

Вихованець Карпат зіграв ще один єврокубковий матч у складі бронзового призера чемпіонату Андорри. Однак уникнути поразки в Чорногорії не допоміг (0:2).

Андрій Каравацький (Кауно Жальгіріс, Литва)

• 21 хвилина проти Лєха (Польща)

Ексгравець Реал Фарми, вінницької Ниви та Рубікону вийшов у Познані на заміну лише на 79й хвилині. До того його команда пропустила тричі ще в першому таймі і відіграла один гол по перерві. Сам 26-річний захисник особливо ніяк на гру не вплинув.

Роман Мірошник (Паневежис, Литва)

• 58 хвилин проти Хапоеля (Беєр-Шева, Ізраїль)

Представники Литви пропустили на 35й хвилині, гра давалася їм важко, але боролися до кінця. Щоправда, виправити ситуацію так і не вдалося (0:1). Ще один шанс залишився у домашній грі.

Артем Щедрий (Паневежис, Литва)

• 21 хвилина проти (Хапоеля Беєр-Шеви, Ізраїль)

Наш півзахисник вийшов на заміну лише на 69й хвилині, але рятівником для своєї команди так і не став.

Юрій Пантя (Неман, Білорусь)

• 90 хвилин проти Бальцана (Мальта)

Команда з чомусь не дискваліфікованої з єврокубків Білорусі продовжує свій виступ у кваліфікації Ліги Європи та приймає суперників в Угорщині. Цього разу Неман забив двічі по перерві і впевнено переміг (2:0). Ексгравець двох команд з анексованого Криму з українським паспортом відіграв увесь поєдинок.

Роман Папарига (Неман, Білорусь)

• 77 хвилин проти Бальцана (Мальта)

Якось особливо символічно в негативному сенсі, що вихованця закарпатського футболу у складі білоруської команди замінив росіянин Андрєй Васільєв. «Мір, дружба, жвачка», прости господи.

Олександр Батищев (Торпедо, Білорусь)

• 63 хвилини проти АЕК (Ларнака, Кіпр)

Ще одна білоруська команда до перерви «згоріла» в Угорщині 0:3. А коли експівзахисник Зорі та алчевської Сталі поле залишив, його команда ледве не організувала камбек, щоправда забила лише двічі (2:3).