Українці в єврокубках: хет-трик Яремчука за 18 хвилин, асиста Безуса Омонії не вистачило, кривдники Ворскли вилетіли

Переглядів 23415
Кирило Круторогов Кирило Круторогов
11 голосів
Роман Яремчук, фото: Getty Images
В наступний раунд кваліфікації головних європейських турнірів пройшли далеко на всі наші. За кого продовжуємо вболівати, а хто зійшов з дистанції – «УФ» розповідає в своєму традиційному огляді.

Яремчук вистрілив хет-триком, Безус цього разу асистував, але його команду зламало вилучення в першому таймі, Пластун взяв участь в крутій розв’язці для Лудогорця, а Коваль напропускав від білорусів.

Коментатор Кирило Круторогов не зраджує собі і продовжує прискіпливо стежити за виступом українських футболістів в єврокубках. Про що залюбки розповідає вам у статті на сайті «Український футбол»

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

Владислав Кочергін (Ракув, Польща)

• 86 хвилин проти Аріса (Кіпр)

Цього разу український півзахисник обійшовся без результативних дій. Він вийшов у старті і провів на полі майже весь матч. Його команда забила на виїзді одразу по перерві, здобула другу перемогу над кіпріотами поспіль (2:1, 1:0) і вийшла в наступний раунд. Там вже наступного тижня на чемпіонів Польщі очікує данський Копенгаген, який у драматичному протистоянні в серії пенальті подолав чеську Славію в матчі з чотирма голами в овертаймах (0:0, 3:3).

Богдан Михайличенко (Динамо Загреб, Хорватія)

• 90 хвилин проти АЕКа (Греція)

Наш латераль відіграв від стартового до фінального свистка проти АЕКа. А його команда вийшла вперед перед перервою, однак пропустила двічі в другому таймі, зокрема, вирішальний гол на останній хвилині основного часу (1:2). Переможця цієї пари ще не визначено – у суботу команди зіграють знову, адже перший поєдинок було перенесено через загибель грецького вболівальника у бійці фанатів команд напередодні гри в Афінах.

ЛІГА ЄВРОПИ

Ігор Пластун (Лудогорець, Болгарія)

• 45 хвилин проти Астани (Казахстан)

Цього сезону тренер Івайло Пєтєв не дуже балує нашого центрбека ігровим часом. В першому матчі проти Астани він не грав, а його команда програла 1:2. В другому Ігор залишився в запасі.

На перерву команди пішли з нічиєю 1:1, а одразу після Пластун з’явився на заміну і Лудогорець розквітнув та відвантажив у ворота суперника ще чотири голи та пройшов далі (5:1). Тепер на команду Пластуна чекає не абихто, а його величність Аякс!

Максим Коваль (Шериф, Молдова)

• 90 хвилин проти БАТЕ

Коваль примудрився пропустити від білорусів аж три голи в двох матчах. Перемога в домашній грі (5:1) сприяла виходу Шерифа в наступний раунд попри нічию у четвер (2:2). В наступному раунді його команді поталанило (чи ні?!) потрапити на представника Фарерських островів – КІ Клаксвік. Щоправда, наче скромні острів’яни в цьому сезоні феєрять – вони подолали Ференцварош та Хакен у кваліфікації Ліги чемпіонів, однак вилетіли в овертаймах від Мольде.

ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ

Роман Яремчук (Брюгге, Бельгія)

• 90 хвилин проти КА (Ісландія)
  • Хет-трик

Форвард збірної України не просто забив у другому матчі проти ісландців поспіль – цього разу він оформив хет-трик! Свій третій в кар’єрі, перший з лютого 2021 року та дебютний у футболці Брюгге.

Цікаво, що коли він відзначився вперше в цьому матчі, Твіттер-сторінка Брюгге назвала його «Ігорем Яремчуком». Але потім клубні працівники виправилися, тим більше Роман дав привід, навіть ще два. Після перемоги 5:1 в домашньому матчі, в гостях бельгійці розтрощили суперника з таким самим рахунком. А в наступному раунді на них чекає іспанська Осасуна.

Роман Безус (Омонія, Кіпр)

• 90 хвилин проти Мідтьюллана (Данія)
  • Асист
  • Жовта картка

Кіпріоти перемогли в першому матчі (1:0), але в Данії їх зламало вилучення Кусуліса на 24й хвилині. Одразу ж данці реалізували пенальті, однак невдовзі саме Безус асистував Какулісу, який зрівняв рахунок. Тим не менш чисельна перевага суперника далася взнаки ще до перерви, який забив двічі. А в другому таймі Мідьюллан влаштував Омонії нашого Романа справжній розгром (1:5). Команда Безуса – за бортом кваліфікації.

Євген Шахов (Тобол, Казахстан)

• 14 хвилин + овертайми та серія пенальті проти Деррі Сіті (Ірландія)
  • Гол в серії пенальті

Команда нашого досвідченого півзахисника мінімально обіграла представника Ірландії удома (1:0), але з таким же рахунком програла йому основний час матчу у відповідь. Українець, здавалося би, вийшов лише на 76й хвилині, але, враховуючи овертайми, в підсумку провів чимало часу на полі. А ще забив гол в серії пенальті, що в підсумку сприяло виходу Тобола в наступний раунд. Після Базеля та Деррі Сіті тепер на них чекає данський Нордшеллан.

Євгеній Кучеренко (Діла, Грузія)

• 90 хвилин проти АПОЕЛа (Кіпр)

І на Кіпрі нашому молодому голкіперу не вдалося відіграти на «нуль». Щоправда після двох пропущених голів удома (0:2), в гостях кривдники Ворскли пропустили лише гол. Але жодного забити АПОЕЛу не змогли, тож команда українського тренера Андрія Демченка залишає турнір.

Микола Ковталюк (Діла, Грузія)

• 69 хвилин проти АПОЕЛа (Кіпр)

Автор двох голів у ворота Ворскли не зміг відзначитися жодною результативною дією у зустрічах з представником Кіпра.

Олександр Романчук (Дебрецен, Угорщина)

• 90 хвилин проти Рапіда (Відень, Австрія)
  • Автогол

Після нульової нічиєї на виїзді, цей вечір нашому центрбеку хотілося би якнайшвидше забути. Мало того, що його команда потрапила під каток суперника з Австрії, так ще й він забив у власні, зробивши рахунок (0:2). Що стало ще одним кроком до загального розгрому (0:4).

Андрій Маркович (Санта-Колома, Андорра)

• 90 хвилин проти АЗ (Нідерланди)

Колишній захисник Карпат завершив виступ в кваліфікації Ліги конференцій, але його команда зі скромної Андорри насправді видала гідну кампанію. І в підсумку вилетіла без ганебних розгромів від дійсно сильного суперника (0:2).

Антон Братков (Пюнік, Вірменія)

• 90 хвилин проти Бодо/Глімт (Норвегія)

Команда Егіше Мелікяна з українським центральним захисником в основі в другому матчі поспіль була розбити представником Норвегії з однаковим рахунком (0:3). Інший українець Пюніка – Сергій Вакуленко – всю гру провів у запасі.

Юрій Пантя (Неман, Білорусь)

• 90 хвилин проти Целе (Словенія)

І ця білоруська команда завершила виступ в єврокубках. Футболіст з українським паспортом завадити розгромній поразці не зміг (1:4).