Українці в єврокубках: Лунін викликав захоплення, Трубін вилетів з Ліги чемпіонів, а Таловєров забив після виклику до збірної
Лунін несподівано для всіх отримав місце в основі Реала і видав суперматч, чим викликав захват вболівальників та партнерів по команді, Зінченко задовольнився появою на заміну, а Таловєров надихнувся викликом до національної збірної та забив м’яч у Лізі Європи.
Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» у подробицях розповідає як себе проявили наші хлопці в четвертому туру найголовніших євротурнірів.
ЛІГА ЧЕМПІОНІВ
Андрій Лунін (Реал Мадрид, Іспанія)
- 90 хвилин проти Браги (Португалія)
- Відбитий пенальті
- Оцінка від Sofascore: 8.2
- Оцінка від Whoscored: 8.45
Всі ми настільки звикли до неприємної ролі другого номера українського воротаря в Реалі, що і не чекали побачити його в основі на матч Ліги чемпіонів, тож його поява в стартовому протоколі здивувала. Як виявилося, Кепа Аррісабалага зазнав ушкодження на розминці і вибув на кілька тижнів, тож Анчелотті випустив Андрія вимушено.
У самому дебюті поєдинку за рахунку 0:0 Брага отримала право на пенальті, однак Лунін парирував удар Джало. Цікаво, що загалом у кар’єрі він відбив 7 з 14 пенальті, не рахуючи післяматчеві 11-метрові, що є дуже крутим показником.
Згодом «вершкові» продемонстрували клас і відвантажили у ворота португальців три м’ячі. Однак наш воротар здійснив чотири сейви, а також сприяв тому, що xG суперника у 2.03 залишилися нереалізованими (3:0).
Після гри іспанська преса та вболівальники Реала були в захваті від Луніна, однак ще й купу компліментів під його фото в Інстаграм йому відвантажили партнери. Тібо Куртуа: «Великий Лунін», Джуд Беллінгем: «Приголомшливо, друже», Лукас Васкес, який привіз пенальті: «Я винен тобі вечерю», Тоні Кроос: «Друже, ти потужний».
Приєднуємося до компліментів та аплодуємо Андрію Луніну за цю гру! Цікаво, що він не отримав виклику від Сергія Реброва на найближчий матч збірної проти Італії.
Анатолій Трубін (Бенфіка, Португалія)
- 90 хвилин проти Реал Сосьєдад (Іспанія)
- Оцінка від Sofascore: 6.5
- Оцінка від Whoscored: 6.1
Кардинально протилежною вийшла гра для основного голкіпера збірної України Анатолія Трубіна та його Бенфіки. Трубін пропустив п’ять м’ячів у виїзному матчі проти Реал Сосьєдада, щоправда, два з них були скасовані, однак «орли» програли (1:3), отримавши всі в дебюті зустрічі і упродовж 15 хвилин - з 6-ї по 21-у хвилини, що стало їхньої четвертою поразкою в груповому раунді та призвело до втрати шансів на вихід у плей-офф Ліги чемпіонів. Хоча у двох попередніх сезонах лісабонці діставалися до чвертьфіналу. Цікаво, що Трубін як і Лунін, виграв пенальтійну дуель у Мендеса, однак той влучив у стійку.
Окрім такої кількості пропущених, Трубін здійснив 3 сейви, 44 рази торкнувся м’яча, але виконав лише 21 точну передачу з 34, тож показник точності склав 62%.
Насправді до нашого воротаря питань у пропущених голів нема, але осад від результату виступу Бенфіки в груповому раунді в дебютному для Трубіна сезоні залишився пристойний.
Олександр Зінченко (Арсенал, Англія)
- 45 хвилин проти Севільї (Іспанія)
- Оцінка від Sofascore: 6.9
- Оцінка від Whoscored: 6.51
- Жовта картка
Останнім часом Зінченко змушений задовольнятися виходами на заміну. Так було і цього разу, коли Артета випустив його одразу по перерві замість Томіясу в матчі з чинним володарем трофею Ліги Європи Севільєю, яка перебуває в кризі.
Найголовніше досягнення Сашка - передгольовий пас. А ще він 44 рази торкнувся м’яча та виконав 26 точних пасів з 32-х (81%). Цією перемогою «Гармаші» гарантували собі євровесну та мають хороші шанси для кваліфікації в плей-офф Ліги чемпіонів, але для цього потрібно ще здобути очок. Вистачить перемоги над Лансом в наступному турі.
ЛІГА ЄВРОПИ
Максим Таловєров (ЛАСК, Австрія)
- 90 хвилин проти Юніона (Бельгія)
- Гол
- Оцінка від Sofascore: 8.4
- Оцінка від Whoscored: 8.9
Щойно колишній центральний захисник молодіжної збірної України отримав виклик від Сергія Реброва до головної збірної України, як чудово вистрілив у матчі Ліги Європи, в якому його команді було надзвичайно важливо перемагати аби повернутися в конкуренцію подай за місце в Лізі конференцій після трьох поразок поспіль зі старту турніру.
Максим Таловєров святкує гол, фото: ФК ЛАСК
Його ЛАСК повів на 25-й хвилині, а в компенсований до першого тайму час Таловєров забив у ефектному стрибку свій перший гол у футболці австрійської команди, дебютний в єврокубках та третій у кар’єрі. В підсумку ЛАСК переміг впевнено (3:0) та продовжує боротися за єврокубкову весну.
Владислав Кочергін (Ракув, Польща)
- 62 хвилини проти Спортинга (Португалія)
- Оцінка від Sofascore: 6.4
- Оцінка від Whoscored: 5.9
Український півзахисник вийшов у старті чемпіонів Польщі, відіграв до середини другого тайму та залишив команду за рахунку 0:2. Згодом його партнери відіграли один м’яч, проте до здобуття очок це не призвело (1:2). Ракув залишається на останній позиції турнірної таблиці групи, але зберігає шанси на Лігу конференцій.
Максим Коваль (Шериф, Молдова)
- 90 хвилин проти Серветта (Швейцарія)
- Оцінка від Sofascore: 8.7
- Оцінка від Whoscored: 7.9
Топовий матч вийшов у ексворотаря Динамо та збірної України. Він здійснив аж 7 сейвів, хоча все ж таки пропустив два голи, яких вистачило швейцарцям для здобуття перемоги (2:1) у дуже важливому з турнірної точки зору матчі. Тепер тираспольці поступаються прямому конкуренту за путівку до Ліги конференцій трьома очками.