Українці в єврокубках: Луніна оцінили найгірше в Реалі, Трубін багато рятував, а Таловєров зіграв на Енфілді

Кирило Круторогов Кирило Круторогов
6 голосів
Андрій Лунін. Фото: Реал
Шестеро наших футболістів цього тижня зіграли у двох головних євротурнірах. Що з цього вийшло – в матеріалі на сайті «УФ».

Поганий матч Луніна, Трубін зустрівся з командою, в якій міг опинитися влітку, Зінченку дали лише один тайм, а у Таловєрова здійснилася мрія зіграти проти Ліверпуля на легендарному Енфілді.

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає як себе проявили наші хлопці у п’ятому турі Ліги чемпіонів та Ліги Європи.

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

Анатолій Трубін (Бенфіка, Португалія)

• 90 хвилин проти Інтера (Італія) – 3:3 вдома
  • Оцінка від Sofascore: 7.4
  • Оцінка від Whoscored: 6.9

Ексголкіпер Шахтаря зіграв проти команди, яка дійсно розглядала його підписання минулого літа, але програла конкуренцію Бенфіці. Трубін здійснив п’ять сейвів. Зокрема виграв дуель під час виходу Арнаутовича віч-на-віч. Українець 30 разів зустрічався з м’ячем, виконав 20 пасів, щоправда, показник точності склав лише 60%. Лише шість його лонгболів з чотирнадцяти досягнули адреси.

Станом на 51 хвилину «Орли» вели 3:0, проте примудрилися розтринькати свою перевагу. В епізоді з першим пропущеним Трубін в теорії міг би врятувати, проте не спромігся, хоча його відверто підставили захисники під час розіграшу кутового. В другому питань до українця точно нема – знову вкрай невдало зіграли захисники. А третій він пропустив з пенальті – Алексіс Санчес майстерно переграв Анатолія (3:3).

Анатолій Трубін. Фото: Бенфіка

Попри таку кількість пропущених Трубін отримав другу найвищу оцінку в Бенфіці від обох статистичних порталів після Жоау Маріу, який відзначився хет-триком.

Шанси на плей-оф Ліги чемпіонів Бенфіка втратила давно, але здобула перше очко в цій кампанії найпрестижнішого євротурніру і зберігає математичні шанси на вихід в Лігу Європи. Для цього в заключному турі команді Анатолія Трубіна потрібно буде обігрувати РБ Зальцбург з різницею у щонайменше три голи.

Андрій Лунін (Реал Мадрид, Іспанія)

• 90 хвилин проти Наполі (Італія) – 4:2 вдома
  • Оцінка від Sofascore: 6.2
  • Оцінка від Whoscored: 5.9

Матч проти Наполі вийшов для нашого воротаря не найкращим. Він здійснив один сейв, 22 рази торкнувся м’яча та виконав 19 пасів (84% точних), зокрема, тричі з шести спроб доставив м’яча до партнерів довгими передачами. Однак пропустив два голи. В епізоді з першим зіграв невпевнено – смикався у воротах, в підсумку загубивши їх. У другому особливих питань до нього нема. Хоча за оцінками обох статистичних порталів – Sofascore та Whoscored – наш воротар став найгіршим гравцем поєдинку. Тим не менш, Реал переміг (4:2), а згодом стало відомо, що Кепа через травму пропустить наступний матч чемпіонату Іспанії, тож Лунін, скоріше за все, знову отримає місце у стартовому складі. До речі, «Вершкові» гарантували собі вихід у плей-оф з першого місця.

До речі! В запасі неаполітанців провів увесь матч уродженець Черкас Микита Контіні. Весь матч звично відіграв Алекс Мерет.

Олександр Зінченко (Арсенал, Англія)

• 45 хвилин проти Лансу (Франція) – 6:0 вдома
  • Оцінка від Sofascore: 6.8

Зінченко вийшов у стартовому складі лондонців. І за один тайм встиг небагато – один раз виграв боротьбу за позицію, зробив один відбір та одне перехоплення. 34 рази торкнувся м’яча і виконав традиційно багато точних пасів – 26 з 28 (93%), зокрема й одну вдалу довгу передачу. До перерви його команда відвантажила у ворота бідолашних французів п’ять голів, тож Мікаель Артета провів дві заміни, знявши обох флангових захисників – Зінченка та Томіясу.

Олександр Зінченко. Фото: Арсенал

Замість Зіни вийшов 23-літній поляк Якуб Ківьор, гра якого була менш переконливою, хоча від Sofascore він отримав аналогічну з українцем оцінку (6.8). До речі, з-поміж гравців стартового складу Арсенала в українця  найменший бал від обох порталів. Зате «Гармаші» перемогли з великим рахунком (6:0) і кваліфікувалися в плей-оф Ліги чемпіонів з першого місця.

ЛІГА ЄВРОПИ

Максим Таловєров (ЛАСК, Австрія)

• 60 хвилин проти Ліверпуля (Англія) – 0:4 на виїзді
  • Жовта картка
  • Оцінка від Sofascore: 6.3

Матч мрії на легендарному Енфілді навряд чи можна назвати щасливим для нещодавнього новачка нашої національної збірної. Таловєров вийшов у стартовому складі ЛАСКа, його команда пропустила на 12-й та 15-й хвилині, потрапивши у відверто скрутне становище. В епізоді з другим голом український захисник зіграв не найкращим чином, дозволивши Салаху виконати простріл, який перетворився на асист. На старті другого тайму австрійці отримали у свої ворота і втретє. Причому Таловєров пропустив до штрафного Гакпо, якого збив воротар, що призвело до пенальті. Невдовзі  українець ще й побачив жовту картку та врешті решт став першою заміною від головного тренера Загедера. Його оцінка виявилася однією з найнижчих серед гравців ЛАСКа і найнижча з-поміж захисників команди.

Максим Таловєров. Фото: ЛАСК

Максим встиг 18 разів торкнутися м’яча, виконав 10 передач (7 точних – 70%), здійснив два відбори та два рази з трьох спроб виграв боротьбу за позицію. Поразка його команди (0:4) позбавила її шансів на плей-оф Ліги Європи. Для потрапляння в Лігу конференцій обов’язково потрібно перемагати Тулузу вдома і сподіватися на поразку бельгійського Рояль Уніон у матчі з Ліверпулем.

Владислав Кочергін (Ракув, Польща)

• 90 хвилини проти Штурма (Австрія) – 1:0 вдома
  • Оцінка від Sofascore: 7.3
  • Оцінка від Whoscored: 6.8

Наш півзахисник провів повний поєдинок. Його показник xG склав 0.25. Він 78 разів торкнувся м’яча і виконав 47 точних пасів з 57 (82%), мав один влучний навіс з трьох та п’ять з восьми вдалих довгих передач. Одна спроба дриблінгу від Кочергіна з двох була успішною, а от всі п’ять ударів виявилися повз ворота. Боротьбу за позицію він вигравав у половині випадків (три з шести).

Його Ракув здобув мінімальну перемогу завдяки голу на 81-й хвилині (1:0), першу в цьому розіграші групового раунду Ліги Європи. Поляки зрівнялися за очками саме зі Штурмом (по 4), уже не мають шансів на плей-оф цього турніру, однак ще претендують на потрапляння в Лігу конференцій. Щоправда, у австрійців краща різниця забитих та пропущених.

В наступному турі Ракув гратиме вдома з Аталантою. Для того, аби фінішувати на третій сходинці і потрапити в ЛК, їм потрібно здобути більше очок ніж Штурм, який гостюватиме у Спортинга. Або сподіватися на поразку австрійців з великим рахунком за умови своєї мінімальної невдачі з бергамасками.

Максим Коваль (Шериф, Молдова)

• 90 хвилин проти Славії (Чехія) – 2:3 вдома
  • Оцінка від Whoscored: 6.2

Максимально драматичною вийшла гра для ексворотаря Динамо та збірної України проти лідера їхньої групи. Шериф програвав з 19-ї хвилини, з 56-ї вів у рахунку, на 78-й рахунок став рівним, а на 90+4-й Славія вирвала перемогу, забивши з пенальті. Другий м’яч Коваль пропустив зі штрафного. Візуально виглядає так, ніби не дуже правильно обрав позицію у воротах, надто поклавшись на партнерів у стінці і залишивши велику ділянку воріт порожнюю і неконтрольованою. Туди суперник класно і пробив. Шансів відбити удар з 11-метрової він не мав.

Максим Коваль. Фото: Шериф

Наш воротар здійснив три сейви за гру, зробив одне перехоплення навісу, 49 разів торкнувся м’яча і мав показник точності передач лише 49%. Тільки 14 його довгих пасів з 34-х дійшли до адреси. Поразка позбавила Шериф шансів на євровесну в будь-якому турнірі.