Українці в єврокубках: Трубін феєрив у ЛЧ, Зінченко програв французам, а Коваль зганьбився в Лізі Європи

Переглядів 78802
Кирило Круторогов Кирило Круторогов
5 голосів
Олександр Зінченко в матчі з Лансом, фото: Getty Images
Вже більше українських футболістів порівняно з першим туром грали в матчах єврокубків. Хоч і з дуже перемінним успіхом. Збіг це чи закономірність – в матеріалі від «УФ».

Такі різні українські воротарі – Трубін отримав схвальну пресу від європейських медіа, а Коваль пропустив шість від чехів. Зінченко несподівано програв французам, а Таловеров нарешті отримав ігрову практику.

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» у подробицях розповідає як себе проявили наші хлопці в другому туру найголовніших євротурнірів.

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

Анатолій Трубін (Бенфіка, Португалія)

• 90 хвилин проти Інтера (Італія)
  • Оцінка від Sofascore: 8.0
  • Оцінка від Whoscored: 7.3

Наш голкіпер видав чудовий матч проти фіналіста останньої Ліги чемпіонів ‒ Інтера. А це, між іншим, клуб, в якому його дійсно хотіли бачити в літнє міжсезоння, проте відверто пошкодували грошей. Тепер, імовірно, переоцінять свої погляди. Адже Трубін здійснив аж сім сейвів, але пропустив єдиний гол від Маркюса Тюрама, який виявився вирішальним (1:0).

При цьому Трубін за оцінками статистичних порталів та й іноземної преси з відчутним відривом став найкращим гравцем у складі своєї команди. А, наприклад, у Sofascore він отримав другу найкращу оцінку з-поміж усіх учасників поєдинку після Барелли з Інтера. А ще офіційний Твітер акаунт Ліги чемпіонів опублікував нарізку з найкращими сейвами Толіка і підписом «Trubin on fire. Що за вечір для воротаря!».

Говорив про голкіпера збірної України і капітан міланців Лаутаро Мартінес: «Ми вже неодноразово зустрічалися з Трубіним, коли він грав за Шахтар. Він чудовий воротар, я його похвалив. Трубін провів прекрасний матч».

А скромний воротар на лаврах відпочивати не збирається: «Так, це була хороша гра для мене, але головне – це результат, тому я дуже розчарований. Ми продовжимо працювати».

Олександр Зінченко (Арсенал, Англія)

• 71 хвилина проти Ланса (Франція)
  • Оцінка від Sofascore: 6.6
  • Оцінка від Whoscored: 6.1

Ще один українець в Лізі чемпіонів пережив гіркоту поразки цього тижня. Зінченко хоч і вийшов у стартовому складі проти Ланса, але навряд чи занесе цей поєдинок собі в актив за всіма аспектами. Лондонці доволі несподівано поступилися (1:2). В оцінках Sofascore Зіна став другим найгіршим гравцем «канонірів» після воротаря Райї, у Sofascore – третім зі знаком мінус після того-таки воротаря та Троссара.

За гру українець 83 рази торкнувся м’яча і виконав 69 точних пасів з 76 (91% влучних). Зокрема чотири з п’яти спроб лонгболів були вдалими. В іншому ж його статистика успішних дій в більшості випадків, на жаль, нульова.

На 71-й хвилині його замінив Бен Вайт, а сам Зінченко після гри своє фото в Instagram підписав словами: «Прийняти. Вчитися. Рухатися далі. Дякуємо фанам Арсенала за підтримку в гостях. Йдемо далі!».

Андрій Лунін (Реал, Іспанія)

• Матч в запасі проти Наполі (Італія)

Один з трьох воротарів збірної України продовжує стежити за матчами «вершкових», як-то кажуть, «з першого ряду» – з лави для запасних. Цього разу мадридці здобули ефектну перемогу над Наполі в гостях (3:2). Конкурент Луніна Кепа, хоч і пропустив двічі, але здійснив аж п’ять сейвів, тож ця гра не наблизила нашого голкіпера до нового шансу проявити себе в Реалі.

ЛІГА ЄВРОПИ

Владислав Кочергін (Ракув, Польща)

• 75 хвилин проти Штурма (Австрія)
  • Оцінка від Sofascore: 6.4
  • Оцінка від Whoscored: 6.2

На жаль, гра проти не найсильнішого суперника не склалася ані для українського півзахисника, ані для його польської команди. За 75 хвилин на полі Кочергін 45 разів торкнувся м’яча і віддав 25 точних пасів (76% від загальної кількості), чотири з восьми довгих передач були вдалими, що непогано, але на ньому 10 разів сталася втрата володіння м’яча, що є не дуже добрим показником. Але найгірше, що команда програла вдома (0:1).

Максим Таловеров (ЛАСК, Австрія)

• 80 хвилин проти Тулузи (Франця)
  • Оцінка від Sofascore: 7.0
  • Оцінка від Whoscored: 6.8

Вихід у стартовому складі для українського центрального захисника, який лише одного разу виходив в основі ЛАСКа в матчі австрійської Бундесліги, це вже великий плюс. Щоправда, його команда не змогла розраховувати на очки у матчі проти Тулузи. За 80 хвилин на полі Таловеров здійснив п’ять перехоплень і чотири виноси м’яча, а також виграв сім з дев’яти повітряних єдиноборств. Проте команда пропустила та очок не здобула, а, значить, нема чим похизуватися.

Максим Коваль (Шериф, Молдова)

• 90 хвилин проти Славії (Чехія)
  • Оцінка від Sofascore: 5,6
  • Оцінка від Whoscored: 5.4

Український голкіпер зганьбився, як і його команда з Придністров’я. Причому сталося це в матчі з не найсильнішим суперником по групі. Чеська Славія, якій належить, але за яку не грає інший українець Тарас Качараба, знищила Шериф з неймовірним розмахом. На сьомій хвилині рахунок був на користь пражан 2:0, а до 71-ї хвилини вони відвантажили у ворота нашого Коваля вже шість голів.

Максим Коваль у матчі зі Славією, фото: Getty Images

Від Sofascore та Whoscored у Коваля найгірша оцінка з-поміж усіх учасників матчу. Хоч окрім шести пропущених голів він здійснив ще три сейви.

ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ

Богдан Михайличенко (Динамо Загреб, Хорватія)

• 79 хвилин проти Балкані (Косово)
  • Оцінка від Sofascore: 6.5

Хорватська команда відверто засмутила своїх уболівальників, програвши представнику Косова на його полі. Є в цьому і певний політичний підтекст не на користь Динамо. Михайличенко вийшов в основі на позиції лівого захисника і відіграв більшу частину матчу. Цікаво, що його команда пропустила по голу перед завісою кожного з таймів.