Українці в єврокубках: Зінченко був найгіршим з ПСВ, Коваль майже зупинив Рому, а Михайличенко оформив два асисти

Кирило Круторогов Кирило Круторогов
7 голосів
Олександр Зінченко. Фото: Getty Images
В основному раунді єврокубків, на щастя, є представники України. Не всі вони отримують ігрову практику чи місця в основі, але таки грають. Про це – в огляді від «УФ».

Коваль здійснив чимало сейвів, але пропустив від Лукаку, Зінченко став співучасником розгромної перемоги над своєю колишньою командою, але отримав низькі оцінки, а Таловеров стежив за грою проти Ліверпуля з лави для запасних.

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» детально розповідає про старт єврокубкової кампанії для українських футболістів з закордонних чемпіонатів.

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

Олександр Зінченко (Арсенал, Англія)

• 58 хвилин проти ПСВ
  • Оцінка від Sofascore: 6.6
  • Оцінка від Whoscored: 6.6

Зінченко – єдиний з наших футболістів за кордоном, хто зіграв у матчі групового етапу найпрестижнішого євротурніру цього тижня. Причому для нього це був матч проти команди, в складі якої він сім років тому трохи пограв на правах оренди з Манчестер Сіті? і це був його перший європейський досвід. Олександр вийшов в основі Арсенала та діяв на позиції лівого захисника. Його команда відвантажила у ворота голландців три голи ще до перерви і Зіну спільну з Троссаром Артета першими замінив на 58-й хвилині.

За оцінками і Sofascore, і Whoscored, український футболіст став найгіршим гравцем у складі «канонірів». Причому у Whoscored наш гравець відчутно відстав від усіх своїх партнерів по команді. Найголовніше, чим українець може похизуватися – 90% точність передач та три з трьох вдалі довгі паси. Але ключове те, що Арсенал повернувся в Лігу чемпіонів з великої перемоги (4:0).

Анатолій Трубін (Бенфіка, Португалія)

•  90 хвилин проти РБ Зальцбург (Австрія)
  •  Привезений пенальті, жовта картка
  •  Оцінка від Sofascore: 6.6
  •  Оцінка від Whoscored: 5.85

Голкіпер збірної України дебютував у складі лісабонців у Лізі чемпіонів. Перший млинець виявився глевким. В дебюті поєдинку Трубін привіз пенальті і отримав жовту картку. Щоправда, Конате з позначки схибив. Але невдовзі «орли» залишилися в меншості і отримали ще один пенальті у свої ворота, з яким Анатолій не впорався, що загалом позначилося на результаті домашнього матчу (0:2).

За гру наш воротар здійснив три сейви і двічі відбив удари. 42 рази торкнувся мʼяча, а показник точності його передач склав 76%. Зокрема, з девʼяти довгих пасів у його виконанні лише чотири виявилися прицільними.

Після матчу тренер Бенфіки Рогер Шмідт підтримав українця: «Це була непроста гра для Трубіна. Але він частина Бенфіки. Гра показала, що він може зосередитися на найважливішому – футболі».

Андрій Лунін (Реал Мадрид, Іспанія)

• Матч в запасі проти Уніон Берлін (Німеччина)

Український воротар прогнозовано провів стартовий матч ЛЧ на лаві для запасних, програючи конкуренцію Кепі і в цьому турнірі. Хоч й Аррісабалага отримав одну з найнижчих оцінок з-поміж футболістів «вершкових». Щоправда, йому не довелося здійснити жодного сейву, а Реал переміг мінімально (1:0).

ЛІГА ЄВРОПИ

Максим Коваль (Шериф, Молдова)

• 90 хвилин проти Роми (Італія)
  • Оцінка від Sofascore: 7.0

Ексголкіпер Динамо пофеєрив у матчі з Ромою Жозе Моуріньо. Наш голкіпер здійснив п’ять сейвів у протистоянні з топовими гравцями римлян. Взагалі Шериф дав серйозний бій представнику італійської Серії А. Перший гол вони пропустили тільки на четвертій компенсованій хвилині до першого тайму, причому це був автогол. А на 57-й команда з Тирасполя зрівняла рахунок, чим шокувала гостей з Італії. Щоправда, невдовзі Ромелу Лукаку забив Ковалю переможний для гостей гол (1:2). За оцінками Sofascore український воротар – другий кращий гравець у складі своєї команди.

Максим Коваль. Фото: ФК Шериф

Владислав Кочергін (Ракув, Польща)

• 61 хвилина проти Аталанти (Італія)
  • Оцінка від Sofascore: 6.5
  • Оцінка від Whoscored: 5.9

Український півзахисник вийшов у стартовому складі проти Аталанти в якості лівого форварда у схемі 3-4-3. Поляки непогано стримували команду Гасперіні, однак пропустили одразу по перерві. На 61-й хвилині Кочергіна замінили, після чого Аталанта забила вдруге (2:0). За час на полі наш хавбек 28 разів торкнувся м’яча, зробив 18 передач, 13 з яких були точними (72%), а також здійснив одну вдалу спробу дриблінгу. Сумно, проте за оцінкою обох статистичних порталів Кочергін був одним з найгірших серед гравців Ракува.

Максим Таловеров (ЛАСК, Австрія)

• Матч в запасі проти Ліверпуля (Англія)

На жаль, колишній центральний захисник нашої молодіжки не отримав можливості зіграти проти легендарного Ліверпуля. У схемі з трьома центрбеками йому місця на полі не знайшлося. Навіть коли на 80-й хвилині тренер Загедер замінив одного з трійки. Цікаво, що ЛАСК забив першим на 14й хвилині і виграв перший тайм, але по перерві отримав три голи у свої ворота та програв (1:3). Двоє з трьох центральних захисників отримали одні з найнижчих оцінок в матчі від Sofascore. Тож, можливо, в наступному матчі зіграє вже і Таловеров?

ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ

Богдан Михайличенко (Динамо Загреб, Хорватія)

• 7 хвилин проти Астани (Казахстан)
  • Два асисти
  • Оцінка від Sofascore: 7.8

Ексзахисник Динамо, Зорі та Шахтаря залишився в запасі та вийшов на заміну лише на 83й хвилині за рахунку 3:1. Але навіть за такий короткий проміжок часу на полі Михайличенко відзначився одразу двома результативними передачами та сприяв розгромній перемозі своєї команди (5:1).